Προς το περιεχόμενο

TELEGUN FAT FOOT (new version)


Stevie@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαταρχήν δηλώνω κάτοχος του νέου βελτιωμένου Τelegun Fat Foot...!!!  8) Είμαι ο πρώτος που πήρα το πρώτο κομμάτι απ'την καινούργια σειρά (ολόμαυρο box με διάφορες μικροβελτιώσεις σε σχέση με το προηγούμενο) & πριν πω οτιδήποτε θελω να ξέρετε ότι είμαι τόσο ενθουσιασμένος και χαρούμενος που θα φαινόταν σαν Διαφήμηση αν έγραφα όλα αυτά που σκόπευα να γράψω.....

Αποφάσισα λοιπον να παραμείνω ψύχραιμος και να μην πολυλογήσω.

Απλά ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ στην ζωή μου απο distortion EVER!!!

Καποιος είχε πει τα 400 ευρώ είναι πολλά.. ε λοιπόν, αποψη μου,εγώ θα το πουλούσα τουλάχιστον 600!!! (ποτε δεν φανταζόμουνα οτι θα το λεγα αυτό αλλά νομίζω το πήρα φτηνά κιολας στα 4 καταστάρικα γιατί είναι ακριβώς και πολύ παραπάνω απ'ότι έψαχνα τόσα χρόνια...)

Μήτσο συγχαρητήρια φίλε ότι και να πω λιγο θα είναι...  ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

χαίρομαι που σου αρέσει τόσο... όμως πολλά λεφτά ότι κι αν πείς.

Μισο μηνιάτικο για κάποιους από εμάς.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει ανάλογα τι βαρύτητα δίνεις στον εξοπλισμό σου. Εγώ πχ για το ψαξιμο παρε δώσε πετάλια έχω δώσει πάνω απο 1000 ευρώ να μαι ειλικρινής όλο αυτό το καιρό να δοκιμάζω μόνο distortions. 50 ευρώ εκεί 100 ευρώ εκεί 115 το άλλο 40 το επόμενο πετάλι 250 το ύποτίθεμενα καλό... όχι πάρε κεφαλή όχι πάρε πεταλιέρα όχι δεν βολεύει το ένα όχι πούλα το άλλο.... απλά τώρα σταματάω το ψάξιμο ήρθε η στιγμή που περίμενα τοσο καιρό και σου μιλάω ειλικρινά φίλε δεν υπάρχει αυτό το πετάλι....  :o

Μην νομίζεις και γω ζορίστικα να τα δώσω δεν ειμαι πλούσιος, αλλά όταν το άκουσα απλά επρεπε να το πάρω......

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορείς να κουβαλάς ένα half-stack μαζί σου σε κάθε live το fat foot (τουλάχιστον το παλιό που'χα ακούσει) είναι πραγματικά lifesaver, και αρίστης ποιότητας με ΜΕΓΑΛΟ ήχο. Η τιμή δεν είναι και η πιο βατή, σίγουρα, αλλά πιστεύω πως αξίζει το πετάλι.

 

Anyway, με γειά Stevie!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορείς να κουβαλάς ένα half-stack μαζί σου σε κάθε live το fat foot (τουλάχιστον το παλιό που'χα ακούσει) είναι πραγματικά lifesaver, και αρίστης ποιότητας με ΜΕΓΑΛΟ ήχο. Η τιμή δεν είναι και η πιο βατή, σίγουρα, αλλά πιστεύω πως αξίζει το πετάλι.

 

Anyway, με γειά Stevie!  :)

 

Να σαι καλά φιλαράκι!! Αξίζει δεν αξίζει είναι στην κρίση του καθενός..., δεν με νοιάζει αυτό πλεον... για μένα αξίζει τα διπλά και όχι μόνο βρήκα αυτό που ήθελα αλλά τελειωσα με το ψάξιμο του ήχου άρα και με τα έξοδα για distortion pedals κτλ κτλ.  8)  Εχτές πήγα να το  δοκιμάσω σε διάφορες κεφαλές στο red house και όταν μπήκα στην αίθουσα λέω: εάν βγάλω καλό ήχο στην κεφαλή  line6 spider στο καθαρό καναλι που ότι πετάλι και να χω βάλει βγαίνει τζούφιο λόγο solid state και modeling, τότε στις λαμπάτες κεφαλές θα είναι SUPER!!! Οχι μόνο έβγαλα παρόμοιο ήχο με xyz- face down in the gutter... έκανα 2-3 ώρες να το χωνέψω τι ηχάρα έβγαζε.. να φανταστείς πήγα με σκοπό για να το δοκιμάσω πάνω σε διαφορες κεφαλές και συνηδητοποίησα ότι το άφησα καρφωμένο στον line6 μέχρι το τέλος του practise γιατί δεν ήθελα να χαλάσει η ήχαρα που έβγαζε!!!!!!!!!!!  :o

Όλες αυτές τις ώρες ήταν σαν να είχα κάποιον πανάκριβο λαμπάτο ενισχυτή που κάλυπτε τις HIGH GAIN ανάγκες μου και η απόλαυσή του παιξίματος ήταν άπειρη!!! Αφού να φανταστείς επειδή πάντα ενθουσιάζομαι με κάτι καινούργιο και λέω πω!! πήρα αυτό και είναι τέλειο και είναι το καλύτερο κτλ κτλ  λόγω μεγάλου ενθουσιασμού... φώναξα άλλον να μου πει και αυτός την γνώμη του...........

Φίλε απλά ρώτα τον Στέργιο να σε πει όταν θα πας για πρόβα...

Επαθε γερή πλάκα ο ανθρωπος και δουλεύει στα studio 20 χρόνια έτσι..

Και ακόμα απο τα control δεν έχω κάνει και τις άπειρες αλλαγές..! 2-3 κουμπιά γύρισα και έβγαλα τον ήχο που θέλω... δευτέρα θα γίνει εξονιχυστικό τεστ του πεταλιού  και τετάρτη θα έχω πρόβα οπότε θα είμαι έτοιμος να αποδεκατίσω την αίθουσα &  όταν φύγω να έχει μείνει μόνο το οικόπεδο!!! χεχεχε  ;D Α ΡΕ ΜΗΤΣΟ!!!  ;D ;D ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα sample μπορουμε να ακουσουμε?

 

Έλα, έφτιαξα ένα πρόχειρο sample (βασικά μαλ@κίζομαι πάνω σε ενα backing track) Το διακόπτάκι είναι στο low gain .... χεχε απίστευτο,επίσης το sample πληροφοριακά ΔΕΝ το έγραψα με μικρόφωνο ο Μήτσος έχει βάλει 3 ξεχωριστά outputs:

1) Amp output

2) Poweramp Output

3)lineout με speaker simulation,

 

Εγώ το έβαλα κατευθείαν απο το LineOut του Fat Foot στην είσοδο της κάρτας ήχου στο PC και πρόσθεσα λίγο delay και reverb οπότε το συγκεκριμένο sound demo αφορά τo LINE OUT του πεταλιού και δεν αντιπροσωπεύει το πως ακούγεται σε κανονικό ενισχυτή ή σε τελικό.Φυσικά αν το βάλεις σε κανονικό ενισχυτή και ηχογραφησεις με μικρόφωνο είναι σαφώς καλύτερα.  ;D

 

[glow=red,2,300]HERE IT IS:[/glow]

http://www.esnips.com/doc/eb9a5a84-989d-4693-b0a5-7719cd41c058/telegun-fatfoot

 

 

 

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Telegun είναι παληκάρι μεγάλο και χάνεται στην Ελλάδα (παρ' όλ' αυτά προσπάθησε να μην είσαι τόοοοσο ενθουσιώδης γιατί χάνεται το δίκιο σου και κυρίως αυτό του Telegun επειδή ο ενθουσιασμός εύκολα παρεξηγείται ως μεροληψία.) Μπράβο στο παληκάρι για ακόμα μια φορά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου