Προς το περιεχόμενο

Δημοψήφισμα 2009: ξύλα


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή ήταν η πρώτη μου προσπάθεια εκτύπωσης και δεν ήθελα να μου κοστίσει, σε περίπτωση αποτυχίας. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να σας αποκαλύψω ότι είναι ένα σώμα των 30$, κάτι τέτοιο

http://cgi.ebay.com/SSS-Guitar-Body-S-Model-Blonde-Finish-Hard-Wood_W0QQitemZ320402507881QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item4a997a4869&_trksid=p3911.c0.m14#ht_2469wt_1167

αγορασμένη απο αντίστοιχο Ηonk Kong κατάστημα.

Επειδή είμαι άσχετος από (ήχο) Fender, της έβαλα Noiselles Fender επάνω και έτσι έχω μια πολύ clean κιθάρα αλλά χωρίς προσωπικότητα Fender. Όλα τα άλλα δε υλικά και parts είναι Fender (βλέπετε κάποια εποχή το $ ήταν 1,60).

Η κιθαρίτσα παίζει αξιοπρεπώς, πάνω από τον μέσο όρο και βεβαίως όποιος θέλει, όποτε θέλει, μπορεί να τη δοκιμάσει (θα με ενδιέφερε η γνώμη και άλλων).

Η μόνη αισθητή διαφορά από το αμερικάνικο σώμα της άλλης, είναι το βάρος. Το αμερικάνικο είναι πούπουλο. Η κιθάρα δεν είναι καλυμένη με μπογιά, άρα φαίνονται τα ξύλα της και ο καθένας μπορεί να κρίνει εάν τα 30$ είναι πολλά ή λίγα.

Γι αυτό με βλέπετε λίγο διστακτικό με τα ξύλα...έχω χειροποιαστά παραδείγματα. Παρ όλα αυτά δεν ψήφισα 0%

 

 

χα τωρα το ειδα!

 

"Σώμα από Mexican Alder Vintage Specs

;D Αυτό έχω ξεχάσει να το αλλάξω...Τότε που έφτιαχνα το site δεν είχα τα υλικά της κιθάρας. Πάντως Alder είναι

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα κάνουμε και κλήρωση από αυτούς που ψόφησαν το νικητήριο "κόμμα", και ένας υπερτυχερός θα κερδίσει ένα ηλεκτρικό λουκούμι με περιστρεφόμενη ζάχαρη. Άντε, και εις ανώτερα βρε!  ::)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30άρι δαγκωτό! ;) Πάμε για αυτοδυναμία!! :)

Έχουμε εμπιστοσύνη στο λαό, ψηφίζει με σύνεση, χωρίς να επηρεάζεται από αρκουδέηδες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πολύ ωραίο πράγμα τα (exit) polls.

 

Και επειδή μπορείς να τα διαβάσεις όπως θέλεις, εγώ βλέπω ότι ένα συντρηπτικό 68,05% των εγκύρων ψηφοδελτίων, ανήκουν σε ψηφοφόρους που υποστηρίζουν ότι, τα ξύλα στις ηλεκτρικές επηρεάζουν πάνω από το 1/3 στο συνολικό αποτέλεσμα.

 

Το υπόλοιπο 0-70& (με μέσο όρο κοντά στο 50%) είναι ΟΛΑ τα υπόλοιπα λοιπόν: μαγνήτες, ηλεκτρικά, γέφυρα, hardware,  είδος και μέγεθος τάστων, nut, κατασκευή του neck joint, σχήμα της κιθάρας, μέγεθος της κιθάρας, σχήμα του μπράτσου, μέγεθος του μπράτσου, κλίμακα, τύπος και πάχος χορδών και πένα!  ;D

 

Η τεράστια πλειοψηφία των νοιζάδων λοιπόν πιστεύει ότι τα ξύλα, σαν μοναδικός παράγοντας, είναι ο σημαντικότερος, με μεγάλη διαφορά, στον συμμετοχή του στον τελικό ήχο.

 

I rest my case (ξεκουράζω την κάσα μου, στα ελληνικά).  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ ωραίο πράγμα τα (exit) polls.

Και επειδή μπορείς να τα διαβάσεις όπως θέλεις, εγώ βλέπω ότι ένα συντρηπτικό 68,05% των εγκύρων ψηφοδελτίων, ανήκουν σε ψηφοφόρους που υποστηρίζουν ότι, τα ξύλα στις ηλεκτρικές επηρεάζουν πάνω από το 1/3 στο συνολικό αποτέλεσμα.

......

Kαι καλά, εσύ πιστεύεις...έτσι που διαβάζεις τα polls, ότι θα κυβερνήσεις?

Βάλε και Υπουργό εργασίας τον Yann...

 

Για τις πένες δεν θα επεκταθώ ούτε τολμώ να ανοίξω κουβέντα τώρα...είχαμε κάποιον που έφτιαχνε χειροποίητες, αλλά μάλλωσε με τον Trigga και δεν τον ξαναείδαμε.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου