Προς το περιεχόμενο

Dimarzio PAF 36th(bridge) PAF Joe(Neck) LP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για bluesy-rock καταστάσεις σε λίγο πιο crunchy μοτίβα!!λογικά όλο και κάποιος θα τους έχει δοκιμάσει(ξεχωριστά μάλλον αλλά μας κάνουν όλες οι απόψεις)...κάθε άλλη ιδέα-πρόταση ευπρόσδεκτη!!(για να το κάνουμε λίγο πιο εύκολο...σκεφτήτε ότι ψάχνουμε κάτι κοντά σε Robbie Krieger & Black Keys)

Thanks για το χρόνο σας (προκαταβολικά)

P.s.(το όργανο προς αναβάθμιση είναι μια Epi LP Standard με Gibson ηλεκτρονικά)

Lost in a dream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Η RG470 μου "φοράει" εδώ και δύο χρόνια, αντί του Infinity 1 [Ceramic - neck] τον PAF Joe [Alnico 5] και αντί του Infinity 2 [Alnico 5 - bridge] τον Mo' Joe [Alnico 5]. Δεν είχα ποτέ καλύτερη ιδέα για την κιθάρα μου: είναι υπέροχη!

Ibanez RG470 Neck:DP213 PafJoe Middle:DP174 RedVelvet Bridge:DP216 MoJoe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλλον πρέπει να πας σε παραδοσιακό, να μη σου πω και ψιλοψόφιο paf style μαγνήτη. Μακριά φυσικά από οτιδήποτε hot ή overwound, γιατί τα fuzz που θα χρειαστείς για αυτούς τους ήχους (fuzzrite, tonebender, fuzz face) απλά δεν παίζουν σωστά με αυτούς.

 

Αυτή τη στιγμή κατά τη γνώμη μου την καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής σε αυτού του στυλ μαγνήτες την έχει ο κύριος...

 

http://www.barfuss-pickups.de/page5.html

 

με 200 ευρώ μπορείς να έχεις ένα πραγματικά μπουτίκ σετ αυτού του στυλ μαγνητών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου