Προς το περιεχόμενο

POLL: σημαντικότεροι παράγοντες στον ήχο ηλ. κιθάρας #1


IraklisZS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή τα στατιστικά στοιχεία θα έχουν νόημα μόνο αν ψηφίσετε και στα 3 δημοψηφισματα, σας παρακαλώ να επισκεφτειτε τα λινκ απο κατω για να ριξετε την ψηφο σας και εκει ;D ;D

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170947.0 ερωτηση 2

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170946.0 ερωτηση 3

 

 

με αφορμή το πρόσφατο δημοψήφισμα σχετικά με τα ξύλα, σκέφτηκα να φτιάξω αυτη τη σειρά απο 3 δημοψηφίσματα που πιστεύω θα μας κάνουν να βγάλουμε κάποια ενδιαφέροντα συμπεράσματα και αν ψηφίσει πολύς κόσμος να δούμε κάποια πολύ ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία :)

 

το δημοψήφισμα αφορά στον εξοπλισμό μονάχα και όχι στον παίχτη.

πμορούμε να κάνουμε συζήτηση σ'αυτο το πρώτο θέμα για να είναι συγκεντρωμένα

 

 

 

αυτα, ελπίζω να έχουμε μεγάλη προσελευση! :)

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ηρακλή, φοβάμαι ότι είναι λίγο κουραστικό και δεν θα βγάλει σωστά αποτελέσματα όπως το έκανες.  :-\

 

Θα μπορούσε να γίνει ανοιχτή ψηφοφορία, όπου ο καθένας θα επιλέγει τα 3 πιο σημαντικά στοιχεία, κατά την άποψή του, με σειρά προτεραιότητας. Και μετά να προστεθούν οι "ψήφοι".  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω πως είναι κάπως κουραστικό, δυστυχώς δε γίνεται να γίνει ενα poll με 3 ερωτήσεις

 

αν έδινα περιθώριο για 3 επιλογές δε θα βγάζαμε κανενα καλο συμπερασμα για την σημαντικότητα των 3 ποιο διαλεγμενων επιλογών. έχω την εντύπωση πως η διασπορα θα είναι σχετικά περιορισμένη

 

έκανα οτι μπορούσα για να ειναι εύκολο το ψηφισμα, με τα λινκ στο κατω μερος του κάθε θέματος :-[

 

ελπίζω να ψηφίσει κόσμος!

 

Ισως να έβαζες την συνέργεια μαγνητών και ενισχυτή;

Είναι λίγο κάπως να ρωτάς τι είναι σημαντικό σε μια κιθάρα και να απαντάς "ο ενισχυτής".

μεταφερω την απάντηση εδώ οπου θα γίνεται η κυρίως συζητηση

ο ήχος της ηλεκτρικής κιθάρας εξαρτάται απο όλη τη διαδρομή του σηματος.

σκεφτείτε το έτσι: αν σας πω θελω να βγάλω ήχο steve vai δε θα μου περιλάβετε στη λίστα και τον ενισχυτή του?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ξαναλέω, ειναι πολύ σημαντικό τα μέλη να ψηφίσουν ΚΑΙ ΣΤΑ 3 δημοψηφισματα, για να μπορουμε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα.

 

δεν παίρνει και τοσο χρονο, τα λινκς είναι έτοιμα ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε εκτός του παίκτη κ εγώ έτσι την πάτησα.

Πάντως Ηρακλή συμφωνώ δεν έχει νόημα να υπάρχουν 3 πολ. Μπλέκεται πάρα πολύ το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναλέω το poll εχει να κάνει μονο με τον εξοπλισμό.

φανταστείτε οτι έχουμε τον ιδιο κιθαρίστα και παίζουμε με ολη την αλυσιδα του εξοπλισμου του χωρις να τον ενοχλούμε

 

και μια διευκρινιση: η επιλογή ξύλα περιλαμβάνει ΚΑΙ την κατασκευή (set-through-bolt-deep joint)

 

Πάντως Ηρακλή συμφωνώ δεν έχει νόημα να υπάρχουν 3 πολ. Μπλέκεται πάρα πολύ το πράγμα.

 

έκανα 3 ερωτησεις για να είναι σαφης η πρόθεση του κάθε μελους να ταξινομησει.

αν έδινα δυνατότητα για 3 επιλογές και βγάζαμε οτι το 80% επέλεξε μεταξυ 4 συγκεκριμενων επιλογών, τι συμπέρασμα θα βγάζαμε για την μεταξύ τους σημαντικότητα?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου φαινεται οκ ο τροπος που επελεξε ο φιλος!

και απο οτι ειδα στα αποτελεσματα, ειναι προφανες το αποτελεσμα και χωριs εκπληξεις!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα στην αρχή μου φαίνεται οτι το δημοψήφισμα πάει πολύ καλά!

αρκει να μην ξεχαστουν με τον καιρό οι ερωτήσεις 2&3 αλλά θα σας πρήξω τόσο πολύ που δε θα ξεχαστουν! ;D ;D

 

πάντως κατά την άποψή μου δεν είναι μια ψηφοφορία που ψηφίζεις χωρις πολλή σκέψη

εμένα μου πήρε πολλή ώρα να ταξινομήσω τα 3 πρώτα.ψήφισα

#1 ενισχυτής

#2 εφέ

#3 μαγνήτες/ηλεκτρικά

 

αν οι ψηφοφοριες καταφέρουν να μαζεψουν ένα καλό δείγμα, θα ακολουθήσουν διαγραμματάκια και ανάλυση! ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου