Προς το περιεχόμενο

Active pickups stereo jack


apo83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τζακ συνδέθηκε σωστά? Ένα ποδαράκι είναι ο θετικός του σήματος εξόδου, ένα για τη γείωση του σήματος κι ένα για τη γείωση της μπαταρίας συνήθως(ενώνει τις 2 γειώσεις όταν βάλεις καλωδιο στο jack). Kατα τ΄άλλα λειτουργούν καλά τα pots?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ναι, ειδικα τωρα με το συμβατικο jack δεν χωραει καμια αμφιβολια οτι ειναι σωστο.

Καλα φαινεται να λειτουργουν. το σημα ειναι πολυ χαμηλο και δεν ειναι ευκολο να βγαλεις και πολλα συμπερασματα, βεβαια...

 

Εχω τον 25αρη (fender frontman) ενυσχητη στο 5 για να πω οτι ακουω κατι ψιλο (σπιτι με την κιθαρα δεν εχει χρειαστει να τον βαλω ποτε πανω απο το 3, ετσι...).

 

Ξερω οτι το εχω τραβηξει πολυ το θεμα αλλα ειναι κατι που με τραβαει πολυ εμενα να καταφερω να το κανω να δουλεψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου φαίνεται σε παιδέυουν τα παλιά ηλεκτρικά, σκέψου και τα παρακάτω:

 

http://global.ebay.com/2_Band_Active_Passive_electric_Bass_-Very_good_quality_/370228350118/item

 

http://global.ebay.com/Active_passive_electric_bass_Preamp_3_band_Eq_4_pickups/370269097915/item

 

στελνουν Ελλάδα κι έχουν κι οδηγίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stereo ειναι το καινουριο jack και η μπαταρια ειναι μια χαρα, την μετρησα κιολας, 9.2V βγαζει.

 

Καλη η σκεψη για τα prewired αλλα δεν ξερω... το μπασο αυτο πανω εχει οπως εχω πει 2 μαγνητες, 4 ποτενσιομετρα, μια πλακετα eq στο backplate... χαμος, αμα ειναι να τα αλλαξω ολα αυτα...

 

θα τσεκαρω αμα ειναι τωρα τα καλωδια της μπαταριας, θα βαλω ενα καινουριο μηπως κανει καπου κολπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα, μετρησα οπως μου λες την μπαταρια στο σημειο που φευγει απο την πλακετα μεχρι το σημειο που φτανει στο jack, με το καρφι επανω, και μου βγαζει 8,9Ω.

 

Απ οτι καταλαβαινω και εγω παλι η μπαταρια ειναι μια χαρα, μαζι με τον ανταπτορα και τα καλωδια της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου