Προς το περιεχόμενο

Classic Player 50s Strat


skantzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να ικανοποιήσω το GAS μου αγοράζοντας την εν λόγω κυρία. Όλα μου φαίνονται πολύ ΟΚ αλλά έχω μερικοές απορίες

 

1. Με το soft v neck, τι παίζει; Πού μπορώ να τη δοκιμάσω στην Αθήνα;

 

2. Επίσης μόλις κοίταξα στο dv247 και ενώ θυμάμαι ότι έλεγε ότι έχει σε μια θέση να παίζει μαζί neck και bridge, τώρα λέει άλλα.

άσε που θυμάμαι άλλες τιμές πριν  2 μέρες, αλλά δεν είμαι κ σίγουρος ???

 

3. Οι μαγνήτες τι λένε; Γενικώς μου δίνει την εντύπωση μιας στρατ που έχει ότι θέλει κανείς και δε χρειάζεται τίποτα, τάστα, κλειδιά, όλα όπως πρέπει, ισχύει και για τους μαγνήτες;

 

4. Επειδή ακούω συνεχώς ότι οι μεξικάνες είναι ό,τι σου κάτσει, τι  μπορεί να πάει στραβά αν αποφασίσω να την παραγγείλω

 

Ευχαριστώ

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να ικανοποιήσω το GAS μου αγοράζοντας την εν λόγω κυρία. Όλα μου φαίνονται πολύ ΟΚ αλλά έχω μερικοές απορίες

 

1. Με το soft v neck, τι παίζει; Πού μπορώ να τη δοκιμάσω στην Αθήνα;

 

2. Επίσης μόλις κοίταξα στο dv247 και ενώ θυμάμαι ότι έλεγε ότι έχει σε μια θέση να παίζει μαζί neck και bridge, τώρα λέει άλλα.

άσε που θυμάμαι άλλες τιμές πριν  2 μέρες, αλλά δεν είμαι κ σίγουρος ???

 

3. Οι μαγνήτες τι λένε; Γενικώς μου δίνει την εντύπωση μιας στρατ που έχει ότι θέλει κανείς και δε χρειάζεται τίποτα, τάστα, κλειδιά, όλα όπως πρέπει, ισχύει και για τους μαγνήτες;

 

4. Επειδή ακούω συνεχώς ότι οι μεξικάνες είναι ό,τι σου κάτσει, τι  μπορεί να πάει στραβά αν αποφασίσω να την παραγγείλω

 

Ευχαριστώ

 

 

 

 

1. το μπρατσο μη σε φοβιζει ειναι παρα μα παρα πολυ βολικο και με ωραια αισθηση....

2.στην θεση 4 παιζει ο bridge με τον neck και εχει πολυ ωραιο και ενδιαφερον ηχο...

3.η κιθαρα γενικα δεν θελει αλλαγες...οι μαγνητες σε χροια ειναι αρκετα καλοι...το μονο μειον ειναι οτι εχουν πολυ χαμηλο output εαν αυτο βεβαια το θεωρεις μειον  ;)

4.γενικα για εμενα ολες οι κιθαρες ειναι οτι κατσει...και αμα σου κατσει...για εμενα προχωρα αφοβα αλλα αγορασε την απο εδω .Η διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη στα χρηματα και θα εχεις δοκιμασει το οργανο που παιρνεις...οπως εκανα εγω.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να διαβασεις τα 123 threads ;D γυρω απο αυτη τη κιθαρα κατω ακριβως απο εδω.Απο εκει και περα αν δεν λυθουν οι αποριες σου,εδω ειμαστε.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.γενικα για εμενα ολες οι κιθαρες ειναι οτι κατσει...και αμα σου κατσει...για εμενα προχωρα αφοβα αλλα αγορασε την απο εδω .Η διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη στα χρηματα και θα εχεις δοκιμασει το οργανο που παιρνεις...οπως εκανα εγω.

 

πού θα μπορούσα να την δω / αγοράσω στην Αθήνα; το dv247 τη δίνει 500 ::)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αφορα αυτο που λες για να παιζει ο Neck με τον bridge θα σου προτινα να κανεις το ενα σου tone master tone κ το αλλο να το κανει Volume του Neck μαγνητη κ οταν παιζεις με τον bridge να μπορεις να τον μιξαρεις με τον neck οσο εσυ θελεις  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου