Προς το περιεχόμενο

Microphone for brutal/harsh/metal vocals (RECORDING)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουγκ, psixanwmalos έπιασε το νόημα  ;)

 

 

Πω ρε μάγκες τώρα θέλω να είχα στα χέρια μου ένα pg58, ένα Rode NT1, και κυρίως ένα sm7b και να αρχίσω πειραματισμούς. Τι μου κανατέέέέέ

 

για να δεις ότι είμαι καλ'ό παιδί θα σου βγάλω από τη λίστα το pg

είναι φτηνό μικροφωνάκι σε live θα την κάνει τη δουλίτσα του

αλλά για recording δε λέει και τίποτα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+1, έχει δίκιο ο jmone. Για live σου το είπα επειδή ρώτησες για τον τυπά. Για studio είναι υπερβολικά μέτρια λύση. ;) Δεν πρόσεξα ότι το έβαλες στη λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχά τώρα είμαι μερικά ευρώ μπροστά χαχα!

 

Αν και με αυτά που μου είπατε καταλήγω στο

sm7b σε σχέση με το Rode NT1, αλλά ποτέ δε ξέρεις.

 

Thanks guys :D

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βρω μικροφονω να γραψω σε περιβαλλον home recording εξισου καλα φωνη και κιθαρα-μπασσο...και γω σε ιδια φαση προσανατολιζομαι μουσικα με τον φιλο που ανοιξε το θεμα...λογω χαμηλου budget μπορω στα αληθεια να εχω ενα 2 σε 1 μικροφωνο και αν ναι τι λεφτα πρεπει να δωσω και τι αποτελεσμα να περιμενω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βρω μικροφονω να γραψω σε περιβαλλον home recording εξισου καλα φωνη και κιθαρα-μπασσο...και γω σε ιδια φαση προσανατολιζομαι μουσικα με τον φιλο που ανοιξε το θεμα...λογω χαμηλου budget μπορω στα αληθεια να εχω ενα 2 σε 1 μικροφωνο και αν ναι τι λεφτα πρεπει να δωσω και τι αποτελεσμα να περιμενω???

 

από ότι κατάλαβα εννοεί πως "ψάχνεται" σχεδόν στο ίδιο είδος με εμένα και τι μικρόφωνο  χαμηλού budget θα του προτείνατε και για όργανα και για φωνή και κατά πόσο θα μείνει ικανοποιημένος από αυτό το μικρόφωνο.. σωστά?

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι plugin για να κάνεις δεύτερες

κάτι που σίγουρα βοηθάει αλλά θες να

μας αναλύσεις λίγο καλύτερα αυτό που

εννοείς?

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι κατάλαβα εννοεί πως "ψάχνεται" σχεδόν στο ίδιο είδος με εμένα και τι μικρόφωνο  χαμηλού budget θα του προτείνατε και για όργανα και για φωνή και κατά πόσο θα μείνει ικανοποιημένος από αυτό το μικρόφωνο.. σωστά?

 

ακριβως αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε zebric θα σου πρότεινα αυτό που μου είπαν τα παιδιά ένα Shure SM7b. Είναι ακριβό το άτιμο και επειδή ρώτησες για χαμηλό budget ένα shure sm57 θα ήταν πολύ καλό. αυτό έχω κι εγώ  ;)

 

sm7b -> 350 evrw

sm57 -> 110 evrw

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου