Προς το περιεχόμενο

Καλύτερος audio player


nOiz_awmn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιός είναι κατά τη γνώμη σας ο καλύτερος audio player?

Δεν έχω δοκιμάσει άλλους εκτός του Winamp και του Media Player, μεταξύ των δύο πιστεύω ότι ο Media Player παίζει καλύτερα και κυριώς δε παραμορφώνει όταν παίζει δυνάτα σε αντίθεση με το Winamp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εγώ χρησιμοποιώ το Winamp για όλες τις δουλειές μου και δεν έχει προβλήματα παραμόρφωσης. Και αυτό το ελέγχω σε καλά και ακριβά μόνιτορ. Ίσως χρησιμοποιείς κάποιο plug-in που τη δημιουργεί.

 

Τη λογική του Media player δεν μπόρεσα ποτέ να την συλλάβω... ίσως τα .wma ακούγονται καλύτερα όμως.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ εχτές πήρα καινούρια ηχεία (Logitech Z3) και μετά τα λεγόμενά σας είπα να δοκιμάσω το winamp για να δω αν όντως δε παίζει πρόβλημα με distortion. Έχετε δίκιο, δε παρατήρησα την παραμικρή ανωμαλία! Φυσικά με flat το EQ είναι τρισάθλιος ο ήχος αλλά αν μπεις στη διαδικασία να πειράξεις λίγο τα settings το φέρνεις στα μέτρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://mp3decoders.mp3-tech.org/

 

Επιπλέον, έχετε υπόψη σας ότι τα περισσότερα players χρησιμοποιούν τους ίδιους encoders και decoders, από shared dlls των Windows, οπότε πρέπει να ακούγονται το ίδιο. Δεν συμβαίνει πάντα αυτό, αλλά συμβαίνει.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου