Προς το περιεχόμενο

Από που ξεκινήσαμε


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν αυτό δεν είναι 80's, δεν ξέρω τι άλλο.......

 

Enjoy.....

Special_night.mp3

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προσθεσω και εγω με τη σειρα μου ενα ηχητικο ντοκουμεντο το οποιο μαλλον θα φερει τα πανω κατω στο παγκοσμιο μουσικο στερεωμα!!!!! :o (αν δεν πενεσεις το σπιτι σου,θα πεσει και θα σε πλακωσει).Hope not to damage your ears!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=eYZdTV7A_rU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δε μου μοιαζει για 1η προσπαθεια...εκτος αν ησουν ο φωτογράφος ;D ;D

 

Πρωτη studio recording προσπαθεια!!!Οσο για το φωτογραφικο θεμα,η πληθωρα των groopies ανελαβε αυτην την δουλειά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς καταπιώ τις ντροπές. Ξεκίνησα τέλη '70'ς με σχολική μπάντα διασκευών - εμφανίσεις σε πάρτυ. Το '81 δίνει δώρο (με 1000 δρχ) το Ποπ & Ροκ το άλμπουμ των  Simple Minds- Sister Feelings Call όπου παθαίνω τη πλάκα μου και δημιουργούνται λίγο αργότερα οι Aids (η ονομασία δεν θυμάμαι πότε ήρθε, υποθέτω με τις πρώτες ανακοινώσεις της αρρώστιας). Η μπάντα κινείται σε New wave ύφος και κάνει διασκευές σε γκρούπ όπως Μecano, Gun club, Joy division, Romeo void κλπ. Σιγά σιγά κάνουμε και δικές μας απόπειρες. Κάποια απ' αυτά ηχογραφούνται με σκοπό να μπουν σε συλλογές αναξάρτητων εταιριών, πράγμα που ποτέ δεν έγινε. Παραθέτω κομμάτι από το ένδοξο New wave παρελθόν μου, καθώς και ασπρόμαυρη φωτογραφία μου στο Mad club της Συγκρού. Είναι με την '68 Fender Telecaster μου την οποία βλακωδώς πούλησα τέλη δεκαετίας 80 αντί 70.000 δρχ. επειδή το σώμα είχε σκαψίματα για να δεχτεί humbucker μαγνήτες.

In_the_sky-_Aids.mp3

1740041063_0001.thumb.jpg.b3bf714f19f5ee85e7bb7ed31067953a.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΣΠΑΤΕ ΟΛΟΙ.                  ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ.                        ΕΠΙΣΤΡΕΨΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.

 

                                                ΠΑΝΚ

 

                                          (σοβαρολογω)

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"It takes a long time to become young" (again...... λέω εγώ) 

Αλλά ευτυχώς...............

"Youth has no age. "

 

"The more technique you have, the less you have to worry about it. The more technique there is, the less there is."

Όλα του Pablo Picasso

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου