Προς το περιεχόμενο

SENNHEISER e 835s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, το εξης μικροφωνο SENNHEISER e 835s κανει για ηχογραφηση ηλ.κιθαρας? Οι  αναγκες μου ειναι για home recording για προσωπικη ευχαριστηση. Αν οχι, εχετε να προτεινετε καποιο αλλο? Γενικα με ενδιαφερει η αξιοπρεπης εως πολυ καλη αποδοση.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, το εξης μικροφωνο SENNHEISER e 835s κανει για ηχογραφηση ηλ.κιθαρας? Οι  αναγκες μου ειναι για home recording για προσωπικη ευχαριστηση. Αν οχι, εχετε να προτεινετε καποιο αλλο? Γενικα με ενδιαφερει η αξιοπρεπης εως πολυ καλη αποδοση.

 

Ευχαριστω!

Δεν  το έχω χρησιμοποιήσει. Έχω το e855 το οποίο υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου για ηχογραφήσεις στο σπίτι, το οποίο δουλεύει πολύ καλά και με ακουστική  κ κλασσική. Αν και θεωρώ πως ο ήχος είναι πολύ υποκειμενική υπόθεση, τουλ. το 855 είναι αξιοπρεπές. Καλό ψάξιμο!

j.warbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και το holly grail.......δωσε 20 ευρω παραπανω & παρε ενα 57αρι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι πολύ ωραίο μικροφωνάκι αλλά δυστυχώς δεν το είχα δίπλα-δίπλα με το 57άρι...το μόνο που μου είχε κάνει εντύπωση είναι οτι ήταν ωραίο και για φωνητικά και οτι ήταν λίγο πιο πριμαριστό...βέβαια τότε είχα και άλλο προενισχυτή και ηχεία άρα τα συμπεράσματά μου είναι λίγο "θολά"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικροφωνακι αυτο το ειχα παρει πριν καποια χρονια (μου το ειχε πουλησει ο νακας) για να ηχογραφω κυριως ηλ. κιθαρα απο ενισχυτη, αλλα δεν το χρησιμοποιησα ουτε 1 φορα γιατι σταματησα αυτο το χομπυ ξαφνικα.

 

Τωρα που ξαναρχιζω,  και περιμενω ενισχυτη, θα το δοκιμασω να δω τι λεει.

 

Μπηκα στον πειρασμο μηπως αγοραζα το 606 της ιδιας εταιριας, αλλα τελικα το 835 θα το δοκιμασω στην πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου