Προς το περιεχόμενο

Με τι παίζουμε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 724
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

img0076im2dx0.jpg

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ωραίο όργανο, δε λέω, πολύ καλό (απ'όσο έχω ακούσει), αλλά τόσα λεφτά δίνεις για Fender USA λίγο το bookmatching δεν μπορούσαν να το προσέξουν περισσότερο? :roll: Λες και είναι neck through ένα πράγμα...Και το έχω δει και σε American Deluxe μοντέλο, όχι τίποτε άλλο....

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο όργανο' date=' δε λέω, πολύ καλό (απ'όσο έχω ακούσει), αλλά τόσα λεφτά δίνεις για Fender USA λίγο το bookmatching δεν μπορούσαν να το προσέξουν περισσότερο? :roll: Λες και είναι neck through ένα πράγμα...Και το έχω δει και σε American Deluxe μοντέλο, όχι τίποτε άλλο....[/quote']

 

Eιναι Japan!.. :lol:

το bookmatching τι ακριβως ειναι?...

το neck through τι ακριβως ειναι?... :lol: :lol: Με τις ορολογιες δεν τα παω

και πολυ καλα απ οτι βλεπεις .. :roll: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο όργανο' date=' δε λέω, πολύ καλό (απ'όσο έχω ακούσει), αλλά τόσα λεφτά δίνεις για Fender USA λίγο το bookmatching δεν μπορούσαν να το προσέξουν περισσότερο? :roll: Λες και είναι neck through ένα πράγμα...Και το έχω δει και σε American Deluxe μοντέλο, όχι τίποτε άλλο....[/quote']

 

Eιναι Japan!.. :lol:

το bookmatching τι ακριβως ειναι?...

το neck through τι ακριβως ειναι?... :lol: :lol: Με τις ορολογιες δεν τα παω

και πολυ καλα απ οτι βλεπεις .. :roll: :lol:

 

Το ότι είναι japan με στεναχωρεί ακόμα περισσότερο! :)

 

Το bookmatching είναι το ταίριασμα των ξύλων σε ένα σώμα. Με ένα καλό bookmatching δύσκολα ξεχωρίζει κανείς πόσα κομμάτια είναι το σώμα.

 

Επίσης το neck through πολύ περιεκτικά, είναι όταν ένα όργανο δεν έχει βιδωτό μπράτσο αλλά ούτε κολλητό. Το μπράτσο δηλαδή είναι εννιαίο, καταλήγει μέρος του σώματος και απλά κολλάνε δύο κομμάτια ξύλου (wings) για να ολοκληρωθεί το σχήμα του οργάνου και βέβαια προκειμένου να πετύχουν τις σωστές ισσοροπίες σε θέμα συχνοτήτων αλλά και αισθητικής. Δες ένα παράδειγμα neck through http://www.gibson.com/products/tobias/basic.html

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το bookmatching είναι το ταίριασμα των ξύλων σε ένα σώμα. Με ένα καλό bookmatching δύσκολα ξεχωρίζει κανείς πόσα κομμάτια είναι το σώμα.

Επίσης το neck through πολύ περιεκτικά' date=' είναι όταν ένα όργανο δεν έχει βιδωτό μπράτσο αλλά ούτε κολλητό. Το μπράτσο δηλαδή είναι εννιαίο, καταλήγει μέρος του σώματος και απλά κολλάνε δύο κομμάτια ξύλου (wings) για να ολοκληρωθεί το σχήμα του οργάνου και βέβαια προκειμένου να πετύχουν τις σωστές ισσοροπίες σε θέμα συχνοτήτων αλλά και αισθητικής. Δες ένα παράδειγμα neck through http://www.gibson.com/products/tobias/basic.html[/quote']

 

 

Μπορεις να διακρινεις δηλ ποσα κομματια ειναι το σωμα?... :roll: Και

ειδικα απο αυτες τις φωτο? :wink: Ματι γερακιου εχεις ρε παιδι μου :P

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παστέλιε' date=' το μπασάκι σου θέλει επειγόντως ένα μαύρο pickguard για να γίνει κουκλί! 8)[/quote']

surprises.smileysmiley.com.54.gif

 

Θα βαψω μαλλον αυτο..Με την ευγενικη χορηγεια του Abraxas που

μου ειχε δωσει καποιες πολυιμες βοηθειες! :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου