Προς το περιεχόμενο

Top5 rock guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με οποιαδηποτε κιθαρα παιζεις τα παντα...(φτανει βεβαιως να ξερεις να τα...παιζεις...)

 

+100000000000000

 

παρολα αυτα...

 

1.gibson lp custom

2.fender strat

3.fender tele

4.gibson sg

5.gibson flying V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ψιλοπερίεργο θεματάκι, μια και πολλές φορές άλλο μας βολεύει στα χέρια, άλλο στα μάτια κι άλλο στ'αυτιά! Εξηγώ...

 

Προσωπικά με βολεύουν απίστευτα τα μανίκια της Ibanez (στις κιθάρες, στα μπάσσα τα θέλω ψωμωμένα!), ειδικά για πιο γρήγορα παιξίματα. ΑΛΛΑ. Επειδή δεν σολάρω και πολύ, και όταν το κάνω θα είναι μόοονο αν το χρειάζεται το κομμάτι (έχω την άνεση να παίζω μουσική που γράφω εγώ βέβαια) δεν προτιμώ ιδιαίτερα τα Ibanez-οειδή, γιατί στο μάτι δεν μου κάθονται καλά.

 

Αντιθέτως, στη μπάντα μου που είμαι επισήμως ο κιθαροβιόλης, προτιμώ LP και SG κιθάρες, και για το οπτικό μέρος (αυτό το παρδαλό ταυράκι το θέλω  ;D) και για τον ήχο, άσχετα αν είμαι κάπως πιο... "στριμωγμένος" με την 24.7". Από την άλλη, ΠΑΝΤΑ θα μου κάνει μια strat/tele ότι και να παίζω, οπότε...

 

Τελική απάντηση για να μην πρήζω κόσμο:

 

SG

LP

Tele

Strat

PRS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου