Προς το περιεχόμενο

Τραγουδια για την γιορτη της 17 Νοεμβρη


FrosT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello,

Ρε παιδια, λεμε να παιξουμε μερικα τραγουδια στη γιορτη για την 17 Νοεμβρη στο σχολειο, και θελω μερικες ιδεες μιας κ οι γνωσεις μου στην ελληνικη μουσικη ειναι καπως περιορισμενες. Για ριχτε καμια ιδεα... Το ξερω πως ειναι αρκετα γενικη και ασαφης η ερωτηση αλλα τι να κανομεν, αντροποι ντεν ειμαστε κιεμεις?  ;D

 

(Δεν ξερω αν αυτη ειναι η σωστη κατηγορια για να βαλω το θεμα, αν εκανα λαθος παρακαλω μετακινειστε το  ;) )

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαρτάται και από το πόσο ανοιχτόμυαλοι είναι οι καθηγητές...

 

Εμείς ας πούμε είχαμε παίξει Σιδηρόπουλο, "Της Εθνικής Συμφιλίωσης", και την "Αποκάλυψη", γιατί στιχουργικά είναι ό,τι πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Evilnye: Ναι, αυτα τα ξερω κ εγω, απλα λεγαμε να ξεφυγουμε απο την κλασσικη, πατροναρισμενη σχολικη γιορτη του πολυτεχνειου...

 

Προς marathon: Κατι λιγο πιο συγκεκριμενο? (Ονοματα τραγουδιων εννοω.  Γιατι ειπαμε, οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες, δεν υπαρχει χρονος να κατσω να ακουσω ολη την δισκογραφια τους...

 

Προς Kultura: Δεν εχουμε τετοια προβληματα. Περσι Θυμαμαι ειχαν παιξει Σιδηροπουλο/Τσακνη/Σαββοπουλο

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Kultura: Δεν εχουμε τετοια προβληματα. Περσι Θυμαμαι ειχαν παιξει Σιδηροπουλο/Τσακνη/Σαββοπουλο

 

Καλή φάση, go on λοιπόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διδυμότειχο blues (βάζετε γερά στο παιχνίδι τον ηλ. κιθαρίστα)

Νοέμβρης του '90 (για το Πολυτεχνείο είναι γραμμένο)

 

Στα δύο, δώρο ένα outsider:

 

Θα μου άρεσε να ακούσω σε τέτοιο περιβάλλον το Είμαι Γυφτάκι. Κανένας συμμαθητής με άντερα να το τραγουδήσει; ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου