Προς το περιεχόμενο

Απορία για το Tremstop της Schaller...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Πρόσφατα σκέφτηκα να customάρω λιγάκι την Ibanez (RG 350 EX) μου, για αυτό λοιπόν αποφάσησα να σταθεροποιήσω το floyd (edge 3 της Ibanez) μιας και δεν με εξυπηρετεί σε τίποτα, αλλά ένα παραπάνω με κουράζει και το συχνό σετάρισμα που απαιτεί (...βέβαια θα μου πείτε γιατί πήρες κιθάρα με floyd αφού δεν το χρησιμοιποιείς, απάντηση:, ήταν η καλύτερη επιλογή για τα γούστα και τις απαιτήσεις μου σε αυτα τα λεφτά.)

Σκοντάφτω λοιπόν στο εξής εργαλείο της Schaller :

 

http://schaller-electronic.com/hp167722/Trem-Stop.htm

 

τιμή 18,70 από thomann.

 

εναλλακτικά βρήκα και αυτό

 

http://www.thomann.de/gr/allparts_tremolno_bp2007010.htm

 

βέβαια στα 75 γιούρος με παράπανω ιδιότητες

 

Let me know αν ξέρετε ή έχετε ακούσει κάτι για αυτά!!!!Ποιο είναι καλύτερο κλπ

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καμμιά σχέση το ένα με το άλλο.

 

Το Tremol-No απαιτεί βέβαια λίγη προσπάθεια για την εγκατάσταση, αλλά σου επιτρέπει, πολύ γρήγορα, να κάνεις το tremolo dive only, floating ή fixed. Κάτι παρόμοιο με τα tremolo που εισήγαγε η Parker δηλαδή. Απαραίτητο βέβαια να μην έχεις τοποθετημένο το καπάκι του trem cavity.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά σχέση το ένα με το άλλο.

 

Το τσέκαρα είδη αυτό που αναφέρεις, παρακολούθησα όλα τα σχετικά vids(λειτουργίες, εγκατάσταση, οτι δείνει παραπάνω επιλογές κλπ).

Εμένα με ενδιαφέρει μονο το hardtail mode, οπότε η απορία κυμαίνεται στο ποιο είναι πιο αποτελεσματικό-αξιόπιστο και τι εμπειρίες έχετε ή ακούσατε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου