Προς το περιεχόμενο

Kαμπίνα 1x12. DIY βεβαίως, βεβαίως...


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το δικο μου diy σιγα σιγα τελειωνει.Μαζι με την πολυτιμη βοηθεια του κυριου μπιχλα κ τα εξαρτηματα του παλιου του μπλιαχρινγκερ βγηκε αυτο το πραμα.(χερουλι,πατουρες,βισμα).

 

Σε διαστασεις κ υλικο ξυλου ειναι αντιγραφο του fender jazzmaster ultralite κ το αποτελεσμα ειναι οτι φαινεται να ειναι ακομη πιο ελαφρυς απο τον οριτζιναλ που εκτιμαται περιπου στα 7 κιλα.

 

Καποια σοβαρη εσωτερικη μελετη δεν εγινε απλα προσπαθησα να στεγανοποιήσω οσο πιο καλα μπορουσα την κατασκευη ωστε να δουλεψει κ το bass reflex.Πιανει αρκετα κατω αλλα δεν ειμαι ειδικος να το αναλυσω.

 

Ηχειο eminence deltalite 12".

 

Αν ενδιαφερεστε μπορει να γινει καποια αναλυση παραπανω κ μια κουβεντα.

1la.thumb.JPG.0d4f6b62a00d4c725b24ad7a4399d956.JPG

2la.thumb.JPG.dfbedc8275fd15bd3428ada0380e7302.JPG

3la.thumb.JPG.3cec62ff108535d33eb09c6d545635e3.JPG

4la.thumb.JPG.424687667d3a09e855799a86b0d33fce.JPG

5la.thumb.JPG.847aa238ea0890b408c6d4d27d4f93b2.JPG

6la.thumb.JPG.5bbfdbf21e65b08d9e286a2683909182.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η καμπινα του Trigga πρεπει να παιζει μεγαλη μπαλα...(Εληνι Δημουτσος)

Τωρα Μπιχλα για τη δικια σου τι να πω?

 

Ντάξει ολα τα υπολοιπα αλλα και ψ*λοπνιχτρα?

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριγγα πως και πηγες για diy καμπινα? Δεν ειχες μια ωραιοτατη mesa boogie 1x12? Εκτος αν ειπες να αξιοποιησεις spare υλικα και να δεις τι ψαρια θα πιασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαρος της boogie με το τερας ηχειο ειναι 22 κιλα.Για προβες κ λαιβ αυτο το πραμα ειναι θανατος.Εχω κ μια μεση με εκφυλισμένους δισκους πλεον κ δεν ειμαι για πειραματα.

 

Η καμπινα που εκανα ειχε στοχο το βαρος αλλα πιανει κιαλλα ψαρια απ οτι φαινεται.Σημερα της εβαλα κ ricofon κ μενουν μονο γωνιες εξωτερικες κ ειναι μια χαρα.Θα την βγαλω βολτα σημερα να δω τι θα πιασω κ σε διαφορετικο χωρο.Εχω την εντυπωση πως δεν θα απογοητευτω ομως....θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου