Προς το περιεχόμενο

Aπήχηση των Kiss vs. απήχηση των U2 στην Ελλάδα


Stinky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pε σεις, σκεφτόμουν τι γίνεται την σήμερον ημερα.

Έχει βουίξει ο τόπος για το live των u2, έχει ξεκινήσει η προπώληση εισιτηριων 1 χρόνο πριν, τρέχει και η ψωροκώσταινα να πάρει εισιτήριο, έχουν αρχίσει οι πρώτες κατηγοριες να γίνονται sold out, και οι vip θέσεις πουλιούνται σαν φρέσκιες παπάγιες

 

και λέω εγώ τώρα. Αυτό γιατί δεν έγινε και στο live των kiss? γιατί μετά βίας μάζεψε 7000 άτομα, μπορεί να κάνω και λάθος.

Τελικά η επέλαση τον hipsters έφερε στο προσκήνιο ξανά τους u2 η εγώ έχω χάσει επεισόδια?

 

Δεν είναι ότι δεν γουστάρω τους u2, απλά θεωρώ ότι οι kiss γενικά θα πρέπε να έχουν περισσότερο λαό από αυτούς.

και οι 2 μπάντες καλός η κακώς, απευθύνονται σε μεγάλο εύρος κοινού. και οι 2 είναι ιστορικές.

αλλα οι kiss έχουν ατού. Απευθύνονται και σε πιο "σκλητοπυρινικους" και έχουν μεγαλύτερη ιστορία σαν συγκρότημα.

Είναι τελικά η Ελλάδα η χωρα του soft rock και μέχρι εκεί?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν είναι ότι δεν γουστάρω τους u2, απλά θεωρώ ότι οι kiss γενικά θα πρέπε να έχουν περισσότερο λαό από αυτούς.

 

Γιατί;

 

Αυτό το θέμα είναι καμμένο από χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίο θέμα... Και γιατί δεν έχει την ιδια επιτυχία με τους U2 το καθε αγαπημένο γκρουπ το καθενός μας; Και γιατί σερβίρουν ντολμάδες με λάχανο αφου μου αρέσουν με αμπελόφυλλα;

 

Δεν είναι ότι δεν γουστάρω τους u2, απλά θεωρώ ότι οι kiss γενικά θα πρέπε να έχουν περισσότερο λαό από αυτούς.
::) Τόσο μελετημένο αυτό το παραπάνω...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi Kiss ειναι Αμερικανοι φονιαδες των λαων ενω οι U2 αγαπανε τις φαλαινες και τα φτωχα παιδακια.

 

Η γιαγια μου επισης  επαθε καρδιακη προσβολη οταν ειδε τη μουτσουνα του μπασιστα των KISS ενω με τον ντραμμερ τον U2 εχουν ονειρωξεις τα μισα Παρθεναγωγεια του πλανητη...θες κι αλλα?

 

Είναι τελικά η Ελλάδα η χωρα του soft rock και μέχρι εκεί?

 

δηλ.οι U2 ειναι soft rock??? :o :o (καλα αυτον τον ορο εχω να τον ακουσω τουλαχιστον 20 χρονια)

 

Τελικά η επέλαση τον hipsters έφερε στο προσκήνιο ξανά τους u2 η εγώ έχω χάσει επεισόδια?

 

εχεις χασει ΠΟΛΛΑ επεισοδια,κυριως γυρω απο το ΤΙ ακριβως εχουν πετυχει στην τεραστια καριερα τους οι U2......

 

Εξω απο τη πλακα τωρα οι U2 ειναι αυτη τη στιγμη το μεγαλυτερο ενεργο συγκροτημα του κοσμου (μια και οι Stones ειναι σε...αδεια...),φυσικο ειναι να κοβουν τα 10πλασια εισιτηρια απο ενα cult hard rock act οπως οι KISS σε μια χωρα που ετσι κι αλλοιως εχει τοσο πολυ δικο της cult που δεν χρειαζεται εισαγωγες... ;D ;D

 

Απο την αλλη μπορεις να παρηγορηθεις μια και εντελως παρωχημενα hard rock acts οπως οι Scorpions κοβουν...σχεδον τα  ιδια εισιτηρια με τους U2 στην Ελλαδα (βεβαια και αυτοι εχασαν πλεον τον τιτλο του πλεον πετυχημενου Γερμανικου συγκροτηματος ολων των εποχων απο τους ...18χρονους....TOKYO HOTEL..... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επέλαση τον hipsters

Δεν τον είχα ξανακούσει τον όρο και μόλις τώρα διάβασα τι είναι, έμαθα και κάτι σήμερα,

νιώθω πιο ολοκληρωμένος ως άνθρωπος... Την σχέση που μπορεί να έχει αυτό με μια

μπάντα 30 ετών δυστυχώς αδυνατώ να την κατανοήσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά θεωρώ ότι οι kiss γενικά θα πρέπε να έχουν περισσότερο λαό από αυτούς.

 

μα να μην υπάρχει εικονιδιάκι με κάποιον να χτυπιέται κάτω από τα γέλια...

 

καλό ξεκίνημα για πρωινό πάντως  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Stinky συμφωνώ με την άποψή σου και ας λένε οι άλλοι.

 

Σου καταγγέλω μάλιστα ότι στη γειτονιά μου υπάρχει κάποιος που γνωρίζουμε ότι μισεί τους Kiss, μίσος που εκδηλώνεται με τις παρακάτω ενέργειες.

 

α) Κάθε φορά που κάνει sex, την ώρα της κορύφωσης έχει ακουστεί να φωνάζει "Πάρτα Ντιλάϊλα", ειδικά τους θερινούς μήνες.

 

β) Έχει χτίσει σκυλοσπιτάκι από εξώφυλλα των Kiss, προκειμένου να απολαμβάνει τη θέα των σκυλίσιων περιτωμάτων στις βαμμένες μουρίτσες τους.

 

γ) Έχει επανελλειμένα τσακωθεί με γειτονόπουλο που ακούει Kiss, δείχνοντάς του (από το μπαλκόνι) το δάκτυλο ή να του λέει "Κλείστο ρε λούστη". Αμέσως μετά βάζει U2, έτσι για σπάσιμο διότι ούτε οι U2 του αρέσουν.

 

δ) Όταν μαλώνει το παιδί του προκειμένου αυτό να φάει φακές, φοράει περούκα και μακιγιάζ για να μοιάζει με τους Kiss προκαλώντας ντελίριουμ τρέμενς στην αθώα ψυχούλα του.

 

ε) Είχε πάρει ένα εισιτήριο για τους Kiss και το δείχνει κάθε φορά που πηγαίνει στα super market ΑΒ ισχυριζόμενος ότι έπρεπε να ισχύει ως εκπτωτικό κουπόνι.

 

στ) Βάζει σκόπιμα cd των Kiss μέσα σε εξώφυλλα του Πουλόπουλου για να εκνευρίζει τη γυναίκα του, συμβάλλοντας στη γενικότερη δυσαρέσκεια για τη θεϊκή μπάντα των Kiss.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου