Προς το περιεχόμενο

Aπήχηση των Kiss vs. απήχηση των U2 στην Ελλάδα


Stinky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1070551&lngDtrID=253

 

 

Από την προηγούμενη Πέμπτη, οπότε άρχισε η διανομή των εισιτηρίων στα μέλη του φαν κλαμπ των U2, έχουν πουληθεί 30.000 εισιτήρια.

 

παντως οντως τετοιος χαμος δεν εχει ξαναγινει ποτε στην Ελλαδα με ξενο γκρουπ,την βλεπω την 70αρα χαλαρα.

 

να πατε παντως αν μπορειτε γιατι το σοου ειναι απλα απιστευτο.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και στην προπώληση ac/dc πάντως χαμός είχε γίνει, αλλά soldout δεν ήταν. Αρκεί να μείνουν εισιτήρια των 33 μέχρι το καλοκαίρι :P

 

Εν τω μεταξύ στο live των kiss, το I was made for loving you, ήταν αυτό που είπαν χειρότερα. Ωραίο live πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"έντεχνα"

παντα μου αρεσε αυτος ο ορος  :P ολα τα αλλα ειναι ατεχνα? ::)

 

Υ.Γ. δεν το λεω για τον συμφορουμιτη, αλλα κυκλοφορει πολυ αυτος ο ορος χωρις τα " "

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην προπώληση ac/dc πάντως χαμός είχε γίνει, αλλά soldout δεν ήταν. Αρκεί να μείνουν εισιτήρια των 33 μέχρι το καλοκαίρι :P

 

Τελείωσαν χθες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ticketpro τελείωσαν χθες.

 

Ουφ...... δε θέλω να πάρω από τώρα... κλαψ.. εδώ δεν έχω πάρει ακόμα για Chick corea και Stanley Clarke :/

(και εκεί από 60 και πάνω το μαλλί πλέον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι Kiss είναι η πιο εμπορικά έξυπνη ιδέα σαν μπάντα.

Και να πεθάνουν όλοι, πουλάνε το makeup και η μπάντα συνεχίζει να υπάρχει.

 

ωχ! λες να έχουν αποσυρθεί και να παίζουν σωσίες με make up τόσο καιρό? ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα (not) από ένα συγκρότημα όπως οι kiss με τόσο φοβερούς στίχους, αισθητική και γενικότερη μουσική ιστορία και παρουσία, έχουν πολλά να ζηλέψουν οι u2.

 

Η εμπορική παρακμή τους (διότι μουσικά ποτέ δεν παρήκμασαν) άρχισε από το '82 και μετά.

 

Αναρωτιέμαι πάντως που βρίσκεις την όρεξη να αυτοακυρώνεσαι με τέτοιο τρόπο σε (granted, ολίγον τι καταδικασμένο εκ προοιμίου) θρεντ από φορουμ μουσικής τεχνολογίας.

 

Δηλαδή τόσο εύκολα έπεισες τον εαυτό σου για το πόσο μεγάλη μπάντα είναι οι kiss και πόσο υπερεκτιμημένοι είναι αυτοί οι u2 που δεν θα ησυχάσεις αν δεν πείσεις άλλους 100?

Και στο κάτω κάτω, εσένα χρειάζονται οι kiss και οι κάθε kiss για την υπεράσπισή τους? Η μουσική τους δεν μπορεί να μιλήσει γι αυτούς?

 

Παρεμπιπτόντως, σε μένα "μίλησε" η μουσική τους και δεν μου "είπε" τα ίδια με τους u2.

 

 

edit, από ότι βλέπω το θρεντ πήρε τη φυσική τροπή του, τη διαθεσιμότητα εισιτηρίων! (εγώ ευτυχώς ψώνισα έγκαιρα και για corea/clarke).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ! λες να έχουν αποσυρθεί και να παίζουν σωσίες με make up τόσο καιρό? ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα (not) από ένα συγκρότημα όπως οι kiss με τόσο φοβερούς στίχους, αισθητική και γενικότερη μουσική ιστορία και παρουσία, έχουν πολλά να ζηλέψουν οι u2.

 

Αναρωτιέμαι πάντως που βρίσκεις την όρεξη να αυτοακυρώνεσαι με τέτοιο τρόπο σε (granted, ολίγον τι καταδικασμένο εκ προοιμίου) θρεντ από φορουμ μουσικής τεχνολογίας.

 

Δηλαδή τόσο εύκολα έπεισες τον εαυτό σου για το πόσο μεγάλη μπάντα είναι οι kiss και πόσο υπερεκτιμημένοι είναι αυτοί οι u2 που δεν θα ησυχάσεις αν δεν πείσεις άλλους 100?

Και στο κάτω κάτω, εσένα χρειάζονται οι kiss και οι κάθε kiss για την υπεράσπισή τους? Η μουσική τους δεν μπορεί να μιλήσει γι αυτούς?

 

Παρεμπιπτόντως, σε μένα "μίλησε" η μουσική τους και δεν μου "είπε" τα ίδια με τους u2.

 

 

edit, από ότι βλέπω το θρεντ πήρε τη φυσική τροπή του, τη διαθεσιμότητα εισιτηρίων! (εγώ ευτυχώς ψώνισα έγκαιρα και για corea/clarke).

 

 

Δικαίωμά σου να σου λέει ή να μη σου λέει!

Από κει και πέρα όμως... ποτέ των ποτών δε σύγκρινα τους KISS με τους U2 (είναι αυταπόδεικτο ότι είναι δύο διαφορετικές μουσικές προτάσεις). Δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις καλά το θέμα. Επομένως ο μόνος άκυρος είσαι εσύ.

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ! λες να έχουν αποσυρθεί και να παίζουν σωσίες με make up τόσο καιρό? ;D ;D

 

 

Ε τι εδώ αλλάζουν κιθαρίστα και ντράμερ και κανείς δε νοιάζεται αρκεί να ναι σωστά βαμμένη η γατούλα.

Πάντως ο Paul Stanley κατ εμέ είναι πολύ ωραίος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου