Προς το περιεχόμενο

Μαγαζί ψαχνει όνομα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν συν-φορουμιτες, εδω και αρκετο καιρο , ειμαι στην διαδικασια στησιματος ενος μαγαζιου στην περιοχη που μενω , ακριβως κατω απο το σπιτι μου.Το μαγαζι αυτο θα ειναι κατι αναμεσα σε μεζεδωπολειο και καφετερια...Ειναι μικρο και σκεφτομαι να το διακοσμησω σχετικα μοντερνα.Οσο περναει ο καιρος ,και αναμεσα σε ολα τα αγχη και τρεξιματα που μπορει να εχει μια τετοια υποθεση οταν ειδικα δεν υπαρχει ιδιαιτερη οικονομικη ανεση , συχνα - πυκνά αναρωτιέμαι για το όνομα του μαγαζιού....Ειμαι αναμεσα σε διαφορα και οσο το σκεφτομαι τοσο πιο πολυ μπερδευομαι...

Ετσι σκεφτηκα το φόρουμ μας που δοξα το θεο και τρελα και ευρηματικοτητα διαθετει...

 

Εγω φανταζομαι ενα ονομα ή τελειως ασχετο με το μαγαζι (απλα ευηχο σαν λεξη)

ή μια συντομη επιτυχημενη παραφραση ενος σλογκαν ή φρασης που να εχει σχεση με την κουζίνα ή την γεύση κ.τ.λ.

 

Το μαγαζακι μου ειναι πανω σε μια πολυ κεντρικη στροφη στην περιοχη που μενω και απεναντι εχει σταση(αν αυτο μπορει να κεντρισει καποιον για ονομα)

 

Εννοειται οτι το καλοκαιρι που θα μπορω να εχω και χωρο εξω , θα οργανωσω νοιζομεζεδοκατασταση....

 

Υ.Γ. αν το θεμα παραείναι ασχετο ακομα και για το νοιζ καφε , ας το διαγραψει καποιος mod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 178
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οσο περναει ο καιρος ,και αναμεσα σε ολα τα αγχη και τρεξιματα που μπορει να εχει μια τετοια υποθεση οταν ειδικα δεν υπαρχει ιδιαιτερη οικονομικη ανεση , συχνα - πυκνά αναρωτιέμαι για το όνομα του μαγαζιού....Ειμαι αναμεσα σε διαφορα και οσο το σκεφτομαι τοσο πιο πολυ μπερδευομαι...

 

NOSTRESS (μια λέξη)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζι αυτο θα ειναι κατι αναμεσα σε μεζεδωπολειο και καφετερια...

 

δηλαδη μπυραρια?

καλα το λεω?

 

μπυροκαταλυση

ειπα να πω και εγω την μ..ια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μπυραρια?

καλα το λεω?

 

μπυροκαταλυση

ειπα να πω και εγω την μ..ια μου

 

 

Θα ειναι λιγο απο ολα...και διαφορες μπυρες και ρακομελα και τσιπουρα και ουζακια.(ολα τα παραπανω με τις αναλογες ποικιλιες)...Αυτο το λιγο απο ολα κανει την επιλογη δυσκολη...δηλαδη νομιζω οτι ενα ονομα που χαρακτηριζει ενα μονο ειδος , ισως δεν ειναι τοσο αντιπροσωπευτικο γιαυτο κιολας στρεφομαι προς ασχετο ονομα....

το μπυροκαταλυση μου εφερε στο μυαλο μπυροκατανοιξη που θα μου αρεσε για το ονομα της ποικιλιας για τις μπυρες στον καταλογο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα παντος δεν ειναι το ονομα

μην κολας εκει

καλη δουλεια να εχεις ευχομαι

και να προσεχεις τους πελατες

το νοστρεσ ειναι καλο τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα δεν κανει το ονομα ενα μαγαζι, απλα κουβεντα να γινεται και ποιος ξερει , μπορει το νοιζ να ειναι γουρικο και στις δουλειες αμα βρω ονομα απο εδω...

σε ευχαριστω για τις ευχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα κοινοτυπα γιατι τωρα ειμαι κουρασμενος και δεν κατεβαζω ιδεες.

''Απεναντι απο τη σταση''

''Στροφη''

''Στη σταση''

''Το μικρο''

''Κακος μπελας''

Αν εχει και σταθμαρχειο στη σταση βαλε και το ''σταθμαρχη''' στα υποψιν.

''Κογιοτ''

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ειναι λιγο απο ολα...και διαφορες μπυρες και ρακομελα και τσιπουρα και ουζακια.(ολα τα παραπανω με τις αναλογες ποικιλιες)...Αυτο το λιγο απο ολα κανει την επιλογη δυσκολη...δηλαδη νομιζω οτι ενα ονομα που χαρακτηριζει ενα μονο ειδος , ισως δεν ειναι τοσο αντιπροσωπευτικο γιαυτο κιολας στρεφομαι προς ασχετο ονομα....

το μπυροκαταλυση μου εφερε στο μυαλο μπυροκατανοιξη που θα μου αρεσε για το ονομα της ποικιλιας για τις μπυρες στον καταλογο...

 

 

ειδες?

εδωσες την απαντηση μονος σου!

;D ;D  :P

Καπου,καπως,καποτε,κατι πηγε στραβα στην εξελιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου