Προς το περιεχόμενο

Telegun MSD Vs Telegun Fat Foot


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και καιρο ειμαι στη γυρα για ενα καλο distortion πεταλι. Εχω δοκιμασει τα οσα και ολα πουληθηκαν γιατι κανενα δεν ηταν αυτο που εψαχνα. Ηρθε η ωρα να τα σκασω και ειμαι μεταξυ του MSD και του FAT FOOT.

Kατα τη γνωμη σας αξιζει το φατ φουτ τα 200 ευρο παραπανω απο το msd?

Και τα 2 ειναι πολυ καλα απλα αν ειναι να παρω το fat foot ειναι now or never που λεει ο λογος...

Το msd το εχω παιξει δανεικο, και εχει αυτη την αισθηση λαμπας... Το θεμα ειναι τι παραπανω εχει το Fat Foot...

 

Παρακαλω μην κανετε προτασεις για αλλα πεταλια. Απλα τη γνωμη σας για το θεμα.

Ευχαριστω

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

To msd ειναι ενα απλο stompbox. Το fat foot ειναι λαμπατη προενισχυση. Ειναι εξαιρετικο πεταλι, αλλα σου προσφερει παραμορφωση απο καποιο level και πανω. Δηλαδη το ηπιο overdrive δεν ειναι το ατου του. Το msd απ'την αλλη ειναι πολυ ευελικτο αφου σου δινει ηχους καθαροτατους μεχρι και high gain. Αν λοιπον ψαχνεις κατι αποκλειστικα για γκαζι οπως επισης και για preamp, πηγαινε για το fat foot, αφου ειδικευεται σ'αυτο. Αν θες ευελιξια πας για το msd. Εννοειται οτι δοκιμαζεις πριν αγορασεις. Μη τα ξαναλεμε... Δες κι εδω για το msd: http://www.noiz.gr/index.php?topic=168010.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχεδιο εχει MSD k Boost = 280 ευρο περιπου η Fat Foot = 390

Aρα η διαφορα ειναι στα 100 ευρω.

Ηard k  heavy παιζω, και θελω το πεταλι για να ειμαι καλυμενος στα λαιβ. Δλδ κοιταω το πιο ευελικτο να οδηγαει καλα λαμπα, τρανζιστορ και direct για καθε περιπτωση...

Παραλληλα θα χρησιμοποιηθει και για ηχογραφηση

 

Κατι αλλο ξερει κανεις αν ειναι διαθεσιμα και 2 αυτη τη στιγμη η παιζει καμια ελλειψη παλι?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και τα 2 πετάλια,το Fat Foot εχει γλυκό overdive,είναι λαμπάτο,έχει πολύ καλό speaker simulator και παίζει αρκετά καλά χωρίς ενισχυτή.

Ιδαίτερα καλό πεταλάκι & αξίζει τα χρήματα του.

Με τα χρήματα πού έχουμε δώσει αρκετοί εδώ στο νοιζ για πεταλάκια,θα παίρναμε άνετα,ενισχυτή με @!@  ;D ;D

Μετά απο 40-50 κιλά πετάλια σταμάτησα να ψάχνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και καιρο ειμαι στη γυρα για ενα καλο distortion πεταλι.

MSD - τα υπόλοιπα στο άλλο θρεντ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο ζαχο σημερα να κλεισω το πεταλι, και μου πεταει μια

"υπαρχει ελλειψη αυτη την περιοδο δεν εχω κανενα ουτε εγω ουτε ο μητσος"

Με ελουσε κρυος ιδρωτας γιατι επειγει η αγορα του. Ευτυχως πηρε τηλ τον τελεγκαν και ειχε ενα εκει αυτος, αλλα ειχε αποτι μου ειπε ενα χτυπηματακι στο σασι...

Το εκλεισα μεν αλλα δεν ξερω αν εκανα σωστα. Με ανχωνει αυτο το χτυπηματακι.

 

Αν μιλουσαμε για ενα metal muff ας πουμε ουτε θα το σκεφτομουν αλλα ενα πεταλι 400 ευρω οσο ναναι ειναι αλλιως. Εκτος αυτου αν θελω να το δωσω αργοτερα θα πρεπει να ριξω αρκετα την τιμη λογω του χτυπηματος. Η δεν ειναι ετσι?

 

Τελος μπορει καποιος να μου πει τι τροφοδοσια να προτιμησω για ενα τετοιο πεταλι?

Τα τροφοδοτικα της boss ειναι αξιοπιστα?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο ζαχο σημερα να κλεισω το πεταλι, και μου πεταει μια

"υπαρχει ελλειψη αυτη την περιοδο δεν εχω κανενα ουτε εγω ουτε ο μητσος"

Με ελουσε κρυος ιδρωτας γιατι επειγει η αγορα του. Ευτυχως πηρε τηλ τον τελεγκαν και ειχε ενα εκει αυτος, αλλα ειχε αποτι μου ειπε ενα χτυπηματακι στο σασι...

Το εκλεισα μεν αλλα δεν ξερω αν εκανα σωστα. Με ανχωνει αυτο το χτυπηματακι.

 

Αν μιλουσαμε για ενα metal muff ας πουμε ουτε θα το σκεφτομουν αλλα ενα πεταλι 400 ευρω οσο ναναι ειναι αλλιως. Εκτος αυτου αν θελω να το δωσω αργοτερα θα πρεπει να ριξω αρκετα την τιμη λογω του χτυπηματος. Η δεν ειναι ετσι?

 

Τελος μπορει καποιος να μου πει τι τροφοδοσια να προτιμησω για ενα τετοιο πεταλι?

Τα τροφοδοτικα της boss ειναι αξιοπιστα?

φιλε Stinky γιατι δεν πηγες κατευθειαν στον μητσο(telegun)? επισης δεν νομιζω απο ενα χτυπηματακι να πεσει η τιμη του.ασε που οταν το παρεις δε νομιζω να το πουλησεις ;) αν ομως (λεμε τωρα) οτι θα το πουλησεις σε καποιον οταν αυτος το ακουσει θα ξεχασει κ σημαδια κ ολα :)

οσο αναφορα για τροφοδοσια το fat foot εχει συγκεκριμενο τροφοδοτικο (15ν)θα πας στον μητσο να σου δωσει αυτος ετσι κι αλλιως με την αγορα σου το δινει(ειναι μεσα στην τιμη)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι? δεν το ξερα οτι δινει μαζι τροφοδοτικο. Πολυ χαιρομαι. Και γω αυτο ειχα σκεφτει να παω καρφι στον τελεγκαν, αλλα γινοταν χαμος στο δρομο και ειναι σχετικα μακρια (τερμα αγιου δημητριου) και ηταν σχετικα αργα και θα απελπιζομουν αν πηγαινα και δεν τον προλαβαινα ανοιχτο ;D

Ετσι οπως το εθεσες με το χτυπηματακι με ανακουφισες! χαχαχ

Ευχαριστω ρε φιλε!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερα ειμαι και γω κατοχος του MSD Telegun. Τελος πια οι αναζητησεις  το πεταλι κυριολεκτικα κενταει  :) . Οσο για το Μητσο  τι να πω Φιλικος  ντομπρος  εξυπηρετικος κοιταζει να σου δωσει αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι και οχι μονο να πουλησει. Απο τα ατομα που τιμανε τα παντελονια που φορανε.Φιλε Μητσο χαιρομαι που σε γνωρισα Keep Rocking....Θοδωρος  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες φιλε! Μακαρι να το χαρεις. Εκπληκτικο πεταλι αποσο εχω παιξει.

Ισχυει οτι εχει εγγυηση εφορου ζωης?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου