Προς το περιεχόμενο

Fender Blues Junior ή κάτι φτηνότερο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μόνος σου τις κάνεις ή λες σε κανενα φίλο σου να σε βοηθήσει

 

 

 

Mπα,μονος μου δεν παιζει...δλδ ρε παιδια ποσο μπορει να χρεωσουν εργασια για μια μοντα που ειναι τοσο απλη αφου μπορει καποιος με λιγες γνωσεις να την κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποσο μπορει να χρεωσουν εργασια για μια μοντα που ειναι τοσο απλη αφου μπορει καποιος με λιγες γνωσεις να την κανει?

 

Οι τεχνικοί (ευτυχώς για εμάς τους τεχνικούς, δυστυχώς για τους υπόλοιπους) δεν πληρώνονται για την ώρα που θα ξοδέψουν ή για τη δυσκολία/ευκολία της εργασίας που θα κάνουν αλλά για τη "γνώση" της εργασίας, που αυτοί έχουν κι εσύ όχι - αλλιώς θα το έκανες μόνος σου.

 

Και μια ασφάλεια να σου αλλάξει ο ηλεκτρολόγος, μια τηλεόραση να σου βάλει στην πρίζα (ναι, έχει συμβει και αυτό!) θα πληρωθεί κανονικά την αμοιβή που προβλέπεται...

 

Εκτός αν είναι φίλος σου, οπότε θα στο κάνει τζάμπα.

 

Και για να είμαι ontopic: Fender Blues Jr.

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τεχνικοί (ευτυχώς για εμάς τους τεχνικούς, δυστυχώς για τους υπόλοιπους) δεν πληρώνονται για την ώρα που θα ξοδέψουν ή για τη δυσκολία/ευκολία της εργασίας που θα κάνουν αλλά για τη "γνώση" της εργασίας, που αυτοί έχουν κι εσύ όχι - αλλιώς θα το έκανες μόνος σου.

 

 

 

 

 

 

Γνωριζω πως πρεπει να πληρωθει ο τεχνικος (γιατρος) και για μια απλη επισκεψη,αλλα δεν νομιζω να χρεωνουν το ιδιο πχ μια επισκευη σε εναν ενισχυτη που εχει υποστει βλαβη και δεν δουλευει,με το να κανουν 3-4 κολησεις σε μια μοντα με ετοιμα σχεδια που δινει ο Bill.H μηπως χρεωνουν το ιδιο?

Offtopic εντελως ομως... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ή ευτυχώς με το ιντερνετ η "γνωση" αποκτάται σε μεγάλο βαθμό απο όποιον θέλει να την αποκτησει, το θέμα είναι να είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε και κάτι τις παραπάνω στον "τεχνικό" που εκτος απο γνωση προσφέρει εγγυηση και ασφάλεια χωρις να κουνησουμε το δαχτυλάκι μας. Γενικά τείνουμε να μη θελουμε να δωσουμε χρηματα πάνω απο το κοστος των υλικών, επειδή κατέχουμε τη "γνωση" ;D

 

με το να ξέρεις τα σχέδια όμως δε σημαίνει οτι θα βάλεις χέρι στον ενισχυτή σου που μπορει να κοστιζει τα κερατά του. Πάντα υπάρχει η λύση DIY, αλλά απο τον τεχνικό μεχρι το DIY θέλει πολύ δρόμο, ειδικα για ενισχυτες

 

αυτό που σου χρειάζεται είναι ενας ειλικρινης τεχνικός :)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος του blues junior έχω να πώ οτι έχει πολύ καλά καθαρά. Τώρα αμα θες παραμόρφωση εννοείται θα χρειαστείς πεταλάκι  :) μου πήρε πολύς καιρός βέβαια μέχρι να βρώ το πετάλι που ταίριαζε με το συγκεκριμένο ενισχυτή...και επίσης υπάρχει και ένα ενδεχόμενο να τον δώσω κάποια στιγμή και να πάρω εναν high gain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και εχει δεν νομιζω να υπαρχει σκηνη στην Ελλαδα πανω στη οποια θα αποδειχτει "λιγος" (προσωπικα εχω παιξει στο Λυκαβηττο με ενα...PRO JR &  ουτε στη μεση δεν τον ειχα... ;D),για το κοινο ευτυχως εδω και χρονια υπαρχει το ΡΑ ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου