Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με System Interrupts και Tascam US-144L..


Alexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα..

 

Έχω ένα παλιό PC (Pentium 4 3.00Ghz, 3Gb ram) με Windows 7 Release Candidate και έχω το εξής πρόβλημα..

 

Το process System Interrupts μου τρώει από τη CPU 10-35% περίπου όπως παρατηρώ στο system monitor. Έψαξα λοιπόν να βρω ποια μονάδα φταίει και το προκαλεί και μετά από συνδέσεις και ξεσυνδέσεις βρήκα ότι το προκαλεί η κάρτα ήχου.. Χωρίς αυτήν όλα είναι ρολόι, τα Interrupts τρώνε 0-1% όπως είναι άλλωστε φυσιολογικό.. btw  η onboard κάρτα μου είναι απενεργοποιημένη απο τα bios. Τι κάνουμε?

 

Εγώ έβαλα το καινούριο firmware που είδα ότι είχε βγει, άλλαξα όλους τους drivers και απλά κράτησα αυτούς που είχαν το πρόβλημα σε μικρότερο βαθμό (ή τελος πάντων αυτούς που νομίζω οτι το έχουν σε μικρότερο βαθμο, γιατί μπορεί και σε όλους να ναι το ίδιο :P)

 

Ιδέες? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update... Πήγα να βάλω κάποιον άλλο driver και μου έβγαλε στη μέση του installation ένα error. Το setup δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, ότι κι αν κάνω δεν μπορώ να την εγκαταστήσω... Έκανα uninstall και reinstall αλλά τίποτα...

 

btw σε ένα netbook με XP το installation έγινε κανονικά..

 

:( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου