Προς το περιεχόμενο

Αγορα fender standard stratocaster


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Υ.Γ. Καλό θα είναι, αφού σου αρέσει ο ήχος Floyd, να πάρεις απόφαση ότι δεν πρόκειται να τον φτάσεις ούτε στο 10 % ΠΟΤΕ  ;D  ;D  ;D

 

Και ποιος ειπε οτι θελω να φτασω των ηχο των Floyd ????? Ελα Παναγια μου!!!!

Τι το περασες????? Αν ηταν ετσι οι ηχοληπτες θα ηταν σαν περιπτεραδες

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω κι' εγώ μερικά πράγματα.

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί και ζήτα να δοκιμάσεις την κιθάρα που σ' ενδιαφέρει. Παίξε με δυο τρεις και δες ποια σου κάθεται καλύτερα στο χέρι, δες ποια είναι πιο ελαφριά, πιο βαριά κλπ.

 

Αν είσαι τυχερός, μπορεί να πιάσεις μια κιθάρα που θα σε εμπνεύσει με τη μία και θα πεις "αυτή είναι". Αν όχι, συνέχισε να ψάχνεις για την καλύτερη από αυτές που σου είναι διαθέσιμες για αγορά.

 

Α, κι' ένα μικρό κολπάκι. Σήκωσε την κιθάρα όρθια πιάνοντάς την λίγο κάτω από το headstock (σαν να κρατάς κοτόπουλο από το λαιμό... :) ) και χτύπα τη μι καντίνι. αμέσως μετά "χούφτωσε" το σώμα της κοντά στο input jack και δες αν πάλλεται και πόσο. Αν δεν πιάνεις καμία δόνηση, η strat είναι ψόφια. Νεκρή. Για τα μπάζα. Κλπ κλπ.

 

Γενικά, αν δεν βάλεις χέρι, ποτέ δεν θα ξέρεις. Γι' αυτό, χούφτωστην, χούφτωστην :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχας ευχαριστω.

Μου αρεσει ο ηχος των Pink Floyd γι αυτο παω και σε standard.

 

Αυτό είδα, αυτό είπα.

 

Με άλλα λόγια τι θέλω να πω: Αν σου κάνει κάποια άλλη κιθάρα, μην σκεφτείς ότι ο Gilmour παίζει με strat και "αμαν τι θα κάνω". ;D

 

Προσωπικά γουστάρω πολύ τις στρατ, οπότε είμαι μέσα  ;D Αλλά ο ήχος του gilmour είναι η στρατ, ο Γκιλμουρ και 1000δες αλλα πράγματα  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε απλα με ρωτησαν τα παιδια τι μουσικη μου αρεσει. Οσο για κιθαρα παιδια εχω καταληξει ηδη, δεν ψαχνω απλα ηθελα να δω αν υπαρχουν διαφορες ή αν μπορει να πεσω και θυμα γιαυτο ρωτησα θεμα αυθεντικοτητας. Anyway απως λενε και στο χωριο μου ευχαριστω για τις απαντησεις.  ;)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

το 'χω κουράσει κι εγώ το θέμα... :'(

τί διαφορά θα είχε για κάποιον αν έπαιρνε μια standard strat mim με custom shop μαγνήτες απ' το να τα "σκάσει" για την american standard; είναι τόοοοσο εμφανής η διαφορά στην κατασκευή; έχει τόοοοοση διαφορά στον ήχο; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δική μου γνώμη είναι να πας σε ένα μαγαζί και να παίξεις διάφορες κιθάρες μέχρι να σου καθίσει στα χέρια και στο αυτί το όργανο που θέλεις.Μην κάνεις Βιαστικές κινήσεις ποτέ και προσπάθησε να αγοράσεις από Ελλάδα γιατί οποιοδήποτε πρόβλημα και να υπάρχει όπως ράγισμα,χτύπημα,ηλεκτρονικά προβλήματα γενικότερα απλά δεν την παίρνεις και σου φέρνουν άλλη ενώ εάν πάρεις από Γερμανία π.χ μπορείς να τη στείλεις πίσω εννοείτε αλλά με πόσα δικαιολογητικά και θα σε καθυστερήσουν 1 μήνα..γενικά το τυφλό σύστημα όπως η αγορά από internet δεν σου τη συνιστώ.Στην Ελλάδα έχουν Βάλει μυαλό και υπάρχουν ανταγωνιστικές τιμές..και ας πάνε τα χρήματα στην Ελλάδα και όχι στους Γερμανούς.Στη τελική από Ελλάδα ξέρεις τι αγοράζεις γιατί το έχεις μπροστά σου και ας δώσεις 100 ευραααααααα παραπάνω.Όπως και να 'χει σου εύχομαι καλή αγορά και καλά παιξίματα. 8)   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου