Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

marathon τα παιδιά σου καπνίζουν, αν ναί, πότε άρχισαν?

Eίμαστε γενικά μια άκαπνη οικογένεια. Ούτε εγώ, ούτε η γυναίκα μου, ούτε η μάνα-πατέρας, αδελφός καπνίζουν. Λίγο ο πεθερός-πεθερά. Να φανταστείς σπίτι μου δεν έχουμε εμφανή τασάκια. Όταν έρχεται κανένας καπνιστής, ψαχνόμαστε...που έχουμε....που τα έχουμε βάλει... Οι γιοί μου δεν καπνίζουν. Αν περάσουν και το στρατό άκαπνοι, νομίζω ότι τη γλύτωσαν

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υπάρχει και μία άλλη σημαντική παράμετρος στο θέμα: ΚΑΠΝΙΣΜΑ και ΚΙΘΑΡΑ.

 

Συγκεκριμένα, ψάχνοντας για μεταχειρισμένες κιθάρες στο ebay, πολλές φορές πέφτω σε αγγελίες με τη φράση "stored for 5 years in a smoke-free environment" ή κάτι τέτοιο. Για ακουστικές κιθάρες, ηλεκτρικές κιθάρες, μπάσα, τα πάντα. Και ερωτώ: επηρεάζει ο καπνός τον ήχο της κιθάρας; Οι κιθάρες καπνιστών έχουν πιο "μπουκωμένο" ήχο; Οι κιθάρες καπνιστών μαζεύουν βλαβερές ουσίες που θέτουν σε κίνδυνο τον επόμενο ιδιοκτήτη; Οι κιθάρες καπνιστών είναι πιο ευπαθείς; Please help.

Χαζομάρα είναι. Ειδικά αν έχεις μία 60's Fender Custom shop σε Salmon Pink........

 

Αλλά το πρόσεχα και εγώ το πρωί που κοίταζα κάτι στο ebay. Το smoke free environment ήταν selling point σε πολλά ads. Κλασσικές υπερβολές

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς όμως οτι άλλο επαρχία και άλλο Αθήνα. Στη Ρόδο μεγάλωσες ή στην Αθήνα?

 

Θεωρείς ότι στην επαρχία είναι μικρότερο ή μεγαλύτερο το ποσοστό;

Στη Ρόδο μεγάλωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έχω παρακολουθήσει πολούς καβγάδες σε αυτό το site και δεν θέλω να συμετέχω σε έναν απο αυτούς εξάλου όποιος θέλει έχει εύκολη πρόσβαση από το profile μου στο msn μου προκειμμένου να κάνουμε την οποιοδήποτε συζήτηση οπότε δεν θα κάτσω να εξηγήσω το τι είναι ακτιβισμος την γνωμη μου για αυτον και για το αν ειμαι η όχι ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα μονος του χωρίς να κατηγορούμε ο ένας τον άλλο

στο θέμα μας

 

όταν ανοίξεται οποιαδήποτε στατιστική στο pi θα σας δίξει την πηγή που συνήθως είναι κάποια εφημερίδα και στην συνέχεια βλέπεται και την ημερομηνία δημοσίευσης εχω διασταυρώσει και μία φορά στατιστική απο τα νέα αλλά οι στατιστικές αυτές εύκολα μπορούν να αμφισβιτηθούν από τον καθένα  ακόμα και στατιστικές του ESYE θα μπορούσαν...

ξεκίνησα στα 16 να καπνίζω επιδί ήμουν ανώριμος(ακόμα είμαι αλλά τουλάχιστον όχι σε αυτό) και το έκοψα μετα από δύο χρόνια ανάθεμα και αν ηπύρχε άτομο που δεν κάπνιζε στο λύκειο ο ξάδερφος μου είναι εκτη δημοτικού και τις προάλες γινόταν χαμός με τους γονείς του που τον πιάσαν να καπνίζει δεν μπορώ να εγγυηθώ με κάποιο τρόπο οτι οι στατιστικές είναι αληθείς αλλά ξέρω τι γίνεται στον κοινονικό μου περίγυρο..

τέλσπάντον για τον καθένα εδω μέσα το θέμα έχει διαφορετική βαρύτητα και προεκτάσεις

 

αποχορω λοιπον!!! snifff!!! :P (λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που έκοψε το τσιγάρο μου είπε "2 μήνες το έκοψα και είμαι ήδη άλλος άνθρωπος. Ανεβαίνω σκάλες...κοιμάμαι μόνο 5 ώρες...αντοχή...νέες στάσεις...αναστενάζει και ακόμα συνεχίζω...πρωί, μεσημέρι, βράδι...δεν κρατιέμαι...". Να ψαρώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείς ότι στην επαρχία είναι μικρότερο ή μεγαλύτερο το ποσοστό;

Δεν ξέρω, απλά το ανέφερα σαν παράμετρο.

νέες στάσεις...αναστενάζει και ακόμα συνεχίζω...πρωί, μεσημέρι, βράδι...δεν κρατιέμαι...". Να ψαρώσω;

Μια δοκιμή δεν βλάπτει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που έκοψε το τσιγάρο μου είπε "2 μήνες το έκοψα και είμαι ήδη άλλος άνθρωπος. Ανεβαίνω σκάλες...κοιμάμαι μόνο 5 ώρες...αντοχή...νέες στάσεις...αναστενάζει και ακόμα συνεχίζω...πρωί, μεσημέρι, βράδι...δεν κρατιέμαι...". Να ψαρώσω;

 

Εγω πια εχω τοση αντοχη, που οχι μονο αναστεναζει και ακομα συνεχιζω αλλα φευγει και συνεχιζω και μονος μου για πολυ ακομα.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα φευγει και συνεχιζω και μονος μου για πολυ ακομα.

Το θέμα είναι να μην συνεχίζει εκείνη... χωρίς εσένα...με άλλον...ανόητε....

και εάν εκείνος, δεν καπνίζει, δεν θα μυρίζουν και τα ρούχα της...αφελή!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μην συνεχίζει εκείνη... χωρίς εσένα...με άλλον...ανόητε....

νταμν. πρεπει να σταματησω τωρα για λιγο και να παρω τηλ ?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου