Προς το περιεχόμενο

Ηot rod deluxe - προβλημα!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι αυτό κι εγώ ψάχνω να βρώ κανέναν τέτοιον χαλασμένο.... μπας κι έχω να ασχολούμαι....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια μια ερωτηση......

Εχω ενα προβλημα.....μαλλον παρεδωσε ψυχη η μια τελικη λαμπα του hot rod deluxe.Τον αναβω και ενω η μια αναβει η αλλη τιποτα........θελω να ρωτησω εαν εχει καει η μια τελικη ...τι συμπτωματα εχω στον ηχο? βασικα δεν ακουω καποια αισθητη μειωση στην ενταση.....οσο ακουω χαλια ηχο....σαν να εγινε τρανζιστορ ο ενισχυτης........και σαν να ειναι μπουκωμενος........Ειναι αυτα συμπτωματα τελικης καμμενης ή εχουμε αλλο θεμα?Εαν γνωριζει καποιος ας βοηθησει........σιγουρα η τελικη την εχει ακουσει....γιατι δεν αναβει,αλλα φοβαμαι μηπως εχει γινει και τιποτα αλλο....γιατι δεν ξερω το συμπτωμα καμμενης τελικης.Ευχαριστω

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανάβει η μία τελική ή δεν πατάει καλά ή έσπασε....

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να κάψεις τα νήματα.....

Και φυσικά οι παρενέργειες είναι αυτές που περιγράφεις.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανάβει η μία τελική ή δεν πατάει καλά ή έσπασε....

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να κάψεις τα νήματα.....

Και φυσικά οι παρενέργειες είναι αυτές που περιγράφεις.

 

 

καταρχην ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση..........με σωνεις απο πολλα....που ειχα σκεφτει......βασικα μου ειχε σπασει (οταν αλλαξα μεγαφωνο και εβαλα το ΤΟΝΚΕΡ )το πλαστικο της λαμπας που σε υποχρεωνει να το βαλεις σε μια συγκεκριμενη θεση υποχρεωτικα την λαμπα........εσν αρεσνικο παλστικο στη λαμπα που κουμπωνει σε ενα θηλυκο στην βαση της.Οποτε υποψιαζομαι μηπως κουνηθηκε η λαμπα μιας και δεν υπαρχει αυτο.........να την πεισω λιγο ηα θα κανω κανα μπακακαου? Να περιμενω την ΤΡΙΤΗ να παρω ενα ζευγαρι καινουργιες......? ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον την έβαλες λάθος!!!

Το πλαστικό που έσπασε είναι οδηγός για να μην βάλεις την λυχνία όπως να'ναι. Τα ποδαράκια δεν μπαίνουν σε όποια τρύπα να'ναι!

 

Βγάλ'τη και ξαναβάλ'τη σωστά! Μην ανοίξεις τον ενισχυτή αν δεν είσαι 100% σίγουρος ότι την έβαλες σωστά. Έστω και σπασμένος ο οδηγός φαίνεται στην βάση της λυχνίας πού είναι. Δες και την βάση στον ενισχυτή και ταίριαξέ τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ο ενισχυτης αρχιζε να παραμορφωνει και να βρωμιζει απο το 2,5...!!!

ακομα και στο 2 οταν τον ειχαμε δεν ηταν εντελως καθαρος....!!!

 

...πολυ χαμηλη ταση στις ανοδους?

 

βασικα μου ειχε σπασει (οταν αλλαξα μεγαφωνο και εβαλα το ΤΟΝΚΕΡ )το πλαστικο της λαμπας που σε υποχρεωνει να το βαλεις σε μια συγκεκριμενη θεση υποχρεωτικα την λαμπα........εσν αρεσνικο παλστικο στη λαμπα που κουμπωνει σε ενα θηλυκο στην βαση της

 

μαλλον την εβαλες λαθος...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει ομως να εχει σεταρει και το bias του ενισχυτη πολυ ψηλα ο τεχνικος.

 

 

Δεν πηγε σε τεχνικο καθολου απλα εγω πριν κανα μηνα αλλαξα ηχειο στον ενισχυτη και αναγκαστικα εβγαλα τις τελικες για να βγει το παλιο μεγαφωνο.Μαλλον εκει μου εσπασε το πλαστικο αυτο.Στην συνεχεια τις τοποθετησα την μια ορθοδοξα επειδη υπηρχε το πλαστικο και την αλλη την εβαλα να φαινονται τα γραμματα της λυχνιας οπως ακριβως στην καλη λυχνια.Το θεμα ειναι οτι ο ενισχυτης επαιξε εδω και κανα 20ημερο κανονικα.Τις τελευταιες 2-3 μερες αρχισε να εχει χαλια ηχο.....και δεν πηγε το μυαλο μου εκει.Σημερα που κοιταξα απο πισω οταν ητανε ανοικτος ειδα οτι η μια δεν αναβει καθολου.Μαλιστα εκλεισα φωτα κλπ για να δω μηπως εκαναν πουλακια τα ματια μου ....αλλα τιποτις.Τωρα τι παιχτηκε και καηκε δεν γνωριζω.Παντως εαν την ειχα βαλει λαθος δεν θα καιγοτανε απο την αρχη?Εντυπωση μου κανει να την εχω τοποθετησει λαθος να δουλευει 20 μερες και μετα να καιγεται.Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να ξανατοποθετησω την λυχνια και να τον ανοιξω μηπως τα κανω χειροτερα τα πραγματα.... :(

 

 

 

ξερει κανεις να κανει rebias και να μενει κοντα στο Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ γιατι εαν τον παω σε τεχνικο θα τον κρατησει καμια εβδομαδα και θα κοψουμε φλεβες,ωστε να παρω εγω δυο τελικες ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι ο ενισχυτής έπαιζε κανονικά 20 μέρες? Μήπως έπαιζε λίγο διαφορετικά? Μήπως έπαιζε πιο χαμηλά?

 

Δεν θέλω να πιστεύω ότι την είχες βάλει λάθος.... ο ενισχυτής μπορεί να έπαιζε... όχι βέβαια κανονικά...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι ο ενισχυτής έπαιζε κανονικά 20 μέρες? Μήπως έπαιζε λίγο διαφορετικά? Μήπως έπαιζε πιο χαμηλά?

 

Δεν θέλω να πιστεύω ότι την είχες βάλει λάθος.... ο ενισχυτής μπορεί να έπαιζε... όχι βέβαια κανονικά...  

 

 

τι να πω το κακο ειναι οτι βαζω την πεταλιερα και μπορει να μην το πηρα χαμπαρι απο την αρχη ...παντως τις τελευταιες 3-4 μερες ο ηχος εγινε εντελως χαλια.... >:(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου