Προς το περιεχόμενο

Έλλειψη στοκ στα ελληνικά μαγαζιά?


chrisgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοειται.Απλα αυτο που πανε να κανουν ειναι να φερουν οτι τραβαει και απο εκει και περα,αν συνεχισει να τραβαει και πανε καλα φερνουν και κατι πιο σπεσιαλ(οπως πχ μια gibson custom η' μια parker fly)το οποιο το θεωρουν κατι το φοβερο και δεν μπορουσαν να το φερουν νωριτερα.Aλλα δυστυχως δεν σκεφτονται πως ετσι χανουν ευκολα λεφτα.Φιλος μου προσφατα ηθελε να αγορασει μια carvin.Ακριβο οργανο,καλο και ιδιαιτερο.Πηγαμε που λες σε ενα νακα και δυστυχως δεν ειχε.Θα την εφερνε μονο με προκαταβολη.Αλλα ο φιλος μου ηθελε να την ξανακουσει για να καλυψει το 1% της αμφιβολιας που ειχε για το αν του κανει το οργανο.Και τα χρηματα τα ειχε.Αλλα παρ'ολα αυτα αναγκαστηκαμε να παμε αθηνα.Πως να πουλησεις λοιπον ακριβο οργανο με τετοια σταση;Και αλλα τετοια αναλογα σε διαφορα μαγαζια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι φιλε μου καθολου ειρωνικα και μαλιστα το εχω παρει χαμπαρι εδω και καποια χρονια....ειμαστε η χωρα του τιποτα ...δεν παραγουμε τιποτα......κοιτα τους περισσοτερους γνωστους σου.....το 80% δουλευει σε καποια τραπεζα,σε καποια ΔΕΚΟ....σε καποιο μαγαζι.......εστιατοριο..ειμαστε η χωρα της παροχης υπηρεσιων και μαλιστα κακων........αλλα και μια χωρα οπου ο ιδιωτικος τομεας ειναι ανυπαρκτος......και μαλιστα ολοι οι ιδιωτες βριζουν το δημοσιο...αλλα τα μονα εργα που αναλαμβανουν ειναι του δημοσιου και πληρωνονται απο αυτο αδρα......καμια ιδιωτικη πρωτοβουλια απολυτως..........

 

εγω δουλευα στην μεγαλυτερη βιομηχανια αυτοματισμων και βιομηχανικων πεδιων-υποσταθμων...στα ΒΑΛΚΑΝΙΑ και καθε ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ επι 3 συνεχη χρονια επαιρνα μια τσαντα μανταρινια απο τον κηπο του αφεντικουλη μας........τι να λεμε μετα..........

 

 

ρε βουρ για πτωχευση.......

 

Αστα να πανε ρε συ αρχηγε.Το βλεπω συνεχως.Και πλεον ουτε τα πτυχια εκτιμανε.Και αυτο με φοβιζει ακομα περισσοτερο.Εδω βλεπω την αδερφη μου και τελειωσε κοινωνιολογια στο παντειο μεσα σε 4 χρονια με βαθμο 8,9(Στα 10),δηλαδη αριστα και ουτε τυροπιτες δεν την παιρνουν να πουλαει.Και αναρωτιεμαι για ποσο ακομα :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ φιλος,συμφωνω αλλα οταν πας σε γνωστο μαγαζι  στο Μαρουσι που μενω(ονοματα δεν λεμε οικογενειες δεν θιγουμε,πολλοι καταλαβαινουν) για να δοκιμασεις ενα mesa boogie οπως ειχα παει εγω και με πολλους πονους και κοπους εχεις μαζεψει τα λεφτα,και σου λεει αυτος ειναι ακριβος.Εχεις  τα λεφτα;Και αφου τα εχεις,δεν παιρνεις ενα marshall που ειναι οι καλυτεροι;Ε...τοτε λογικο δεν ειναι να μην τον παρεις απο εκει;Δηλαδη εχω αδικο που προσωπικα,παρ'ολη την ηλικια μου θελω σοβαροτητα και μια α ευγενεια(οπως ευγενικος ειμαι οταν παω να αγορασω κατι);Γι'αυτο λοιπον οταν ξαναμαζεψω λεφτα για ενα σοβαρο ενισχυτη που θελω(ενα herbert ;D) θα δωσω και 100ε extra και θα παω με german wings στο music store.Λογικο δεν ειναι; :-\

 Σορυ για τον πλατιασμο αλλα οντως με τετοια συμπεριφορα(δεν μιλαω για αλλα πρακτικα θεματα) λογικο ειναι να μην υπαρχει μελλον στην ελληνικη μουσικη αγορα :-\

 

Όπως είπα, δεν επικροτώ τις ενίοτε (έως και πολλάκις) απαράδεκτες συμπεριφορές των διαφόρων καταστηματαρχών, αλλά εν μέρει έχουν κι ένα δίκιο να μην ΜΠΟΡΟΥΝ να έχουν το stock που έχει ο thomann, και ειδικά σε όργανα. Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να παρω οτιδήποτε από ορισμένους έλληνες μαγαζάτορες, αλλά και πάλι αυτό δεν σημαίνει πως όλοι είναι στο ίδιο καζάνι όσον αφορά τη συμπεριφορά, αισχροκέρδεια κλπ. Σημαίνει όμως πως δυστυχώς ή ευτυχώς η αγορά τουλάχιστον των μουσικών οργάνων έχει σχεδόν πεθάνει. Τώρα το γιατί οφείλεται σε πολλούς παράγοντες και είναι φαύλος κύκλος το όλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι απαραίτητη τοση κινδυνολογία. Επειδη δεν ειχε καποιες χορδες ενα καταστημα δε σημαινει οτι η οικονομια καταρρεει... Η δικαιολογία "σταματησουμε να τις φερνουμε γιατι ειναι πολυ ακριβες" ειναι της ιδιας ποιοτητας με την "εκανα την εργασια αλλα μου την εφαγε ο σκυλος". Οι ακριβοτερες χορδες μαζικης παραγωγης ειναι οι Elixir και σε λιγο θα τις φερνουν και τα σουβλατζιδικα. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα, δεν επικροτώ τις ενίοτε (έως και πολλάκις) απαράδεκτες συμπεριφορές των διαφόρων καταστηματαρχών, αλλά εν μέρει έχουν κι ένα δίκιο να μην ΜΠΟΡΟΥΝ να έχουν το stock που έχει ο thomann, και ειδικά σε όργανα. Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να παρω οτιδήποτε από ορισμένους έλληνες μαγαζάτορες, αλλά και πάλι αυτό δεν σημαίνει πως όλοι είναι στο ίδιο καζάνι όσον αφορά τη συμπεριφορά, αισχροκέρδεια κλπ. Σημαίνει όμως πως δυστυχώς ή ευτυχώς η αγορά τουλάχιστον των μουσικών οργάνων έχει σχεδόν πεθάνει. Τώρα το γιατί οφείλεται σε πολλούς παράγοντες και είναι φαύλος κύκλος το όλο θέμα.

 

συμφωνο γενικα με τον φιλο, αλλα τελικα τι θα κανουμε?

 

και πες ενα πεταλακι το παραγελνεις στα τυφλα, αλλα ενα οργανο, εγωτουλαχιστον οχι.

 

Βλεπω το νοιζ σε καμια 10ρια χρονια να κανονιζει εκδρομες με πουλμαν στη γερμανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε ρε συ αρχηγε.Το βλεπω συνεχως.Και πλεον ουτε τα πτυχια εκτιμανε.Και αυτο με φοβιζει ακομα περισσοτερο.Εδω βλεπω την αδερφη μου και τελειωσε κοινωνιολογια στο παντειο μεσα σε 4 χρονια με βαθμο 8,9(Στα 10),δηλαδη αριστα και ουτε τυροπιτες δεν την παιρνουν να πουλαει.Και αναρωτιεμαι για ποσο ακομα :-\

 

για οσο θα ουρλιαζουν οι γονεις που δεν καταργειται η βαση του 10 ωστε να μπουνε ολα τα καλα και αχρηστα παιδια να σπουδασουν χωρις να σκεφτονται οτι μετα το πτυχιο δεν θα εχει καμια αξια απολυτως ,αρκει που σπουδασε..και φυσικα μετα θα φταιει το μπου......εεε συγνωμη το ερμαιο κρατος που δεν βρισκει δουλεια μηχανικου με απολαβες 3000 μηνιαιως σε ολους του χιλιαδες ηλεκτρολογους μηχανικους που βγαζει πλεον το ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ......γιατι φιλε μου μια και εισαι μικροτερος να σε ενημερωσω οτι το '96 που εδωσα πανελληνιες δωσαμε 140.000 και περασαμε μονο 40.000 οι αλλοι δεν......και ειτε πηγανε σε ΙΕΚ ειτε οπου τους φωτισε η ΠΑΝΑΓΙΑ......τοτε περναγες σε ΤΕΙ και εκανες τραπεζι σε ολο το σοι σου.......τωρα φιλε μου δινουν 88.000 και περνανε οι 80.000 και μαλιστα πολλα ΤΕΙ μενουν χωρις σπουδαστες να μην μιλησω για ΙΕΚ που πλεον φυτοζωουν...επειδη ολοι προτμουν ΑΕΙ.....τετοιο πτυχιο να το βρασω και φυσικα και εσυ και η αδερφη σου και εγω μονο για τυροπιτες θα ειμαστε ικανοι και περιζητητοι...αφου ετσι ηθελε η μαμα ο μπαμπας...και το κρατος για να καθυστερει την ανεργια.....

 

ΔΩΣΕ ΡΕ ΠΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΛΑΟ...ΟΛΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΜΑΛΘΑΚΕΣ.....ρε ουστ κομπλεξαρες......αρκει τα παιδια μας να σπουδασουν...ας τα λουστουμε πλεον

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μπλου δεν ειναι οι χορδες. υπαρχουν πολλα μαγαζια που εχουν το μισο εμπορεφμα απο οσο ειχαν πριν 2 χρονια. (παραδειγματα νομιζω δεν χρειαζονται.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα, δεν επικροτώ τις ενίοτε (έως και πολλάκις) απαράδεκτες συμπεριφορές των διαφόρων καταστηματαρχών, αλλά εν μέρει έχουν κι ένα δίκιο να μην ΜΠΟΡΟΥΝ να έχουν το stock που έχει ο thomann, και ειδικά σε όργανα. Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να παρω οτιδήποτε από ορισμένους έλληνες μαγαζάτορες, αλλά και πάλι αυτό δεν σημαίνει πως όλοι είναι στο ίδιο καζάνι όσον αφορά τη συμπεριφορά, αισχροκέρδεια κλπ. Σημαίνει όμως πως δυστυχώς ή ευτυχώς η αγορά τουλάχιστον των μουσικών οργάνων έχει σχεδόν πεθάνει. Τώρα το γιατί οφείλεται σε πολλούς παράγοντες και είναι φαύλος κύκλος το όλο θέμα.

 

Συμφωνουνουμε ;)Σορυ για το οφτοπικ αλλα schecter 7αρα ειναι αυτο στο avatar σου; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι απαραίτητη τοση κινδυνολογία. Επειδη δεν ειχε καποιες χορδες ενα καταστημα δε σημαινει οτι η οικονομια καταρρεει... Η δικαιολογία "σταματησουμε να τις φερνουμε γιατι ειναι πολυ ακριβες" ειναι της ιδιας ποιοτητας με την "εκανα την εργασια αλλα μου την εφαγε ο σκυλος". Οι ακριβοτερες χορδες μαζικης παραγωγης ειναι οι Elixir και σε λιγο θα τις φερνουν και τα σουβλατζιδικα. ;D

 

Στα δύο ένα πακετάκι δώρο ναουμ και άνω των 30 γιούρο παραγγελιά τσάμπα και το σεταρισματάκι με το γυρόνι πακέτο έτοιμοπαράδοτο δικέ μου.

 

 

 

Συμφωνουνουμε ;)Σορυ για το οφτοπικ αλλα schecter 7αρα ειναι αυτο στο avatar σου; ;D

 

Conklin μπάσσο 7χορδο (όνειρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου