Προς το περιεχόμενο

Αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια κλασική πρόταση εδώ απ το Noiz για καθαρό/rock ενισχυτή που απορώ πώς δεν έχει αναφερθεί ακόμα είναι ο Kustom Defender. (Ενδεικτική σελίδα) Απ'όσο ξέρω υπάρχει στον Κουρμπή στην Αθήνα... Μόνο ίσως μειονέκτημα το ότι είναι μονοκάναλος (βέβαια έχει κάποιο switching, νομίζω, δεν ξέρω ακριβώς).

Επίσης έχε υπ'όψιν σου ότι ίσως  :P τα watt αυτά σου φανούν πολλά... Αν αναζητήσεις σχετικά θέματα και έχεις την υπομονή να διαβάσεις, θα δεις ότι έχουν συζητηθεί αυτά διεξοδικά (δεν υπονοώ βέβαια ότι είναι κακό να ρωτάς  :) )

 

Τέλος στα χρήματα που ψάχνεις δε ξέρω αν υπάρχει (καινούριος) καθαρόαιμος high gain/metal ενισχυτής (μιλάμε πάντα για λαμπάτους ώστε να τον χαίρεσαι για χρόνια, μια καλή αγορά που θα σου μείνει). Προσωπικά δεν το βλέπω ως πρόβλημα αυτό. Το Μεταλ-ζώον  ;D βέβαια δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα σε καλύπτει... Υπάρχουν για μετά καλές λύσεις πάντως (και το μυαλό μου πάει πρώτα στα ελληνικά Telegun MSD & CTC Black Magic αν και ψιλοακριβά τα συγκεκριμένα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα). Τέλος, αν πας σε μτχ. οι επιλογές σου επίσης αυξάνονται (ENGL Screamer50 π.χ.) κατα πολύ.

 

Και 2 λόγια για τον Line6 μια φορά που τον άκουσα από περιέργεια, το μόνο mode του που την παλεύει (και αυτό λόγω υπερκομπρεσσαρισμένου ήχου) είναι το insane...  κατα τα άλλα όπου και να τον γύριζα... α πα πα αλλού! Δεν αξίζει με τίποτα, μου φαίνεται, τα λεφτά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μην απορείς καθόλου σε παρακαλώ πώς δεν αναφέρθηκαν ο Kustom ή διάφοροι άλλοι... έχουν και παραέχουν αναφερθεί στα τριακόσιες χιλιάδες εξακόσια πενηνταεφτά προηγούμενα θρεντ για "αγορά λαμπάτου". Το ξέρεις γιατί ούτε εσύ είσαι χθεσινός στο φόρουμ (το σημειώνεις κιόλας στο ποστ σου). Πόσες φορές να κάνουμε τις ίδιες συζητήσεις & προτάσεις? Το ψαχτήρι δεν είναι διακοσμητικό, ούτε δαγκώνει (όχι αυτό με την "Αναζήτηση" αλλά πάντα το άλλο με το εικονίδιο του μεγεθυντικού φακού).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια κλασική πρόταση εδώ απ το Noiz για καθαρό/rock ενισχυτή που απορώ πώς δεν έχει αναφερθεί ακόμα είναι ο Kustom Defender.

 

Δεν τον ανέφερα γιατί κατά τη γνώμη μου είναι μια πολύ καλή πρόταση στα 300 ευρώ max (πάντα μεταχειρισμένα σε αυτού του είδους τα budget). Όχι στα 500-600.

 

Kαι ακόμα και σε αυτά τα λεφτά καλύτερα για μένα να προτιμήσει κάποιος έναν Peavey Classic 30, που έχει καλύτερη απόκριση στα βρώμικά, αν παίζει κατα βάση rock/metal.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης στα λεφτα αυτα παιζει δυνατα σαν επιλογη (και μια χαρα για μεταλ) και αυτος

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_valve_king_212.htm

http://www.youtube.com/watch?v=dD7EoehgpsA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yfwm27ZiaY8&feature=related

 

 

 

(Βασικα τωρα που εβλεπα τα βιντεακια μου φαινεται ξεφτια η τιμη για αυτον τον ενισχυτη  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου