Προς το περιεχόμενο

Aλλαγή χορδές απο 010 σε 011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αλλάξω σε stratocaster χορδες απο 010 σε 011.Αν πάρει το μπράτσο απο το extra τράβηγμα των χορδών  πως θα το καταλάβω?.Φένεται με το μάτι.?

Αν φένεται για παράδειγμα ότι πήρε λίγο πρός τα δεξιά θα πρέπει να γυρίσω το allen κλεδί στο μπράτσο πρός την αντίθετη κατεύθυνση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω οτι 8α αρχισει να τριζει. Αμα βαλεις 11αρες κουρδισε σε υφεση κ λογικα δε θα εχεις προβλημα. Υπαρχει και η περιπτωση να θελει επεμβαση στο nut αν και στη δικια μου δε χρειαστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω οτι 8α αρχισει να τριζει. Αμα βαλεις 11αρες κουρδισε σε υφεση κ λογικα δε θα εχεις προβλημα. Υπαρχει και η περιπτωση να θελει επεμβαση στο nut αν και στη δικια μου δε χρειαστηκε.

 

 

:o  :o  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη να κουρδισεις διαφορετικα.Απλα θα μετρησεις μετα απο κανα τριημερο το relief με το τροπο που υπαγορευει παρακατω το ευαγγελιο του noiz ;D ;D ;D και αν δεις να αυξανει επικινδυνα θα κανεις σφιξεις λιγο το μπρατσο.Να τριξει αποκλειεται η κιθαρα,αυτο μπορει να συμβει οταν βαλεις μικροτερες χορδες

 

http://www.noiz.gr/index.php?page=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το μπράτσο έρθει μπροστά, σφιγγεις τη βέργα. Επίσης με πιο χοντρές χορδες μπορείς να έχεις πιο χαμηλό action γιατί ταλαντώνονται λιγοτερο

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου