Προς το περιεχόμενο

Καταπληκτικός κιθαρίστας


taq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έχω άλλη άποψη αλλά φυσικά σέβομαι την δική σας.

για μένα το παιδί ειναι ιδιοφυΐα.

η βαρετή μουσική που φάνηκε να παίζει (σε ορισμένους)είναι φούγκες του bach.

 

:wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πόσο εύκολο είναι να κάνει κανείς...κριτική ε? :lol: 8)

πιστευω πως η κριτικη ειναι για ολους και ολοι εχουν δικαιωμα να την ασκουν ειδικα οταν μιλαμε για τεχνη.

κατι που εμενα μου φαινεται απιστευτα καλο σε αλλον δε λεει τιποτα,αλλα και οι δυο εχουμε δικιο για τους λογους μας...γνωμη μου!! :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΘΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ!!!! ΕΛΕΟΣ!!

 

Κάποιος, κάπου, κάποτε θα πρέπει να κάνει κάτι διαφορετικό με αυτό που ονομάζουμε κιθάρα, ή "κιθάρα" αν προτιμάτε.

 

Όταν πρωτοάκουσα τον Stanley Jordan στα 18 μου, έκανα να πιάσω κιθάρα μια βδομάδα. Τον αναφέρω λόγω μιας κάποια συγγένειας στην τεχνική, όχι ως σύγκριση. Δεν είναι ζήτημα τεχνικής, αλλά μιας άλλης προσέγγισης. Ούτε πρόκειται για τσίρκο, προφανώς. Δεν νομίζω ότι ο συγκεκριμένος παίκτης θα έπαιζε άσχημη κιθάρα με τον "αποδεκτό" τρόπο, μάλλον πάλι μαλάκες θα μας άφηνε.

 

Αλλά ακολούθησε έναν "μη-αποδεκτό" τρόπο. Μαγκιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλεπω παλι να αναβουν τα αιματα... :D :D :D :D αλλα ο τυπος ειναι ανουσιος....................δε παει πουθενα ουτε λεει κατι με ολο αυτο το πανδαιμονιο.........μπραβο του για τη μελετη του και την υπομονη του να καθησει να κανει αυτα που ομως ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτο που εγω τουλαχιστον εννοω "εξυπνη" μουσικη........... :) :) :) :) :)

 

ΞΥΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :) :) :) :)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επαιζε εστω και κατι που να θυμιζει ΜΟΥΣΙΚΗ & να μην προκαλει...χασμουρητα καλο θα ητανε..em.icon.bigsmile.png

 

Οσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

 

Eλεος ρε παιδια!! :lol:

ο τυπος ειναι ΥΠΕΡ-ΚΑΓΚΟΥΡΟΣ :!: :lol:

Τι να θες να φτασεις απο αυτον?

Την "εκτελεση" του Bach η το constipated look :?: :lol: 8O

 

η μουσικη ΔΕΝ ειναι αγωνας ταχυτητας αλλα αγωνας ΓΟΥΣΤΟΥ & ΟΥΣΙΑΣ & εδω δεν υπαρχει ουτε το ενα ουτε το αλλο... 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1.000.000.000.000 superfunk em.icon.bigsmile.png

είπαμε να δούμε τον τύπο από άποψη διαφορετικότητας, και σαν κάτι ας πούμε αξιοπερίεργο!!!!

εγώ έχω μελετήσει το ένα εκατομυριοστό από την τεχνική του αλλά δεν θα μπορούσα ούτε και θα γούσταρα να τζαμάρω μαζί του ακόμα και να γνώριζα έστω και τα μισά από ότι ξέρει, δεν είναι μουσική αυτό (ή μάλλον και να είναι δεν είναι η&μπλουζιά και ροκιά που θέλωem.icon.bigsmile.png). &και στην τελική εγώ θέλω να κάνω ένα bending ενα slide ένα legato και να παει στην ψυχή μου να παίξω μια νότα και να γουστάρω, όχι να παίζω αυτά τα πράγματα......

Μπράβο στο παλλικάρι για το ταλέντο του μόνο αυτό....

τα υπόλοιπα δεν με αγγίζουν όπως και τους περισσότερους φαντάζομαι em.icon.bigsmile.png

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει οκ...αλλά και μένα δεν με αγγίζει ο Jeff Beck...και δεν τολμάω να το πω...γιατι πάνω απο τους μισούς εδώ μέσα θα πέσουν να με φάνε...δεν αμφισβητώ όμως ότι έχει διαμορφώσει μια σκηνή ...οτι για τους περισσότερους θεωρείται θρύλος και δάσκαλος... αλλά εμένα δεν μου λέει κάτι...

δεν μπαίνω σε δηλώσεις του στυλ κάγκουρας και ανούσιος και τσίρκο ...έλεος πια... στην τελική για να κρίνεις με αυτό το ύφος...και όχι να πεις απλα μου αρέσει η απλα δεν μου αρέσει...πρέπει ναχεις κάποια μουσική οριμότητα....που αν κάποιος είχε μουσική οριμότητα η όποιου είδους οριμότητα δεν θα χαρακτήριζε έτσι έναν μουσικό ακόμα και αν έπαιζε με την Γαρμπή....και σόλαρε στο Σπασίμπα Baby....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει οκ...αλλά και μένα δεν με αγγίζει ο Jeff Beck...και δεν τολμάω να το πω...γιατι πάνω απο τους μισούς εδώ μέσα θα πέσουν να με φάνε...δεν αμφισβητώ όμως ότι έχει διαμορφώσει μια σκηνή ...οτι για τους περισσότερους θεωρείται θρύλος και δάσκαλος... αλλά εμένα δεν μου λέει κάτι...

δεν μπαίνω σε δηλώσεις του στυλ κάγκουρας και ανούσιος και τσίρκο ...έλεος πια... στην τελική για να κρίνεις με αυτό το ύφος...και όχι να πεις απλα μου αρέσει η απλα δεν μου αρέσει...πρέπει ναχεις κάποια μουσική οριμότητα....που αν κάποιος είχε μουσική οριμότητα η όποιου είδους οριμότητα δεν θα χαρακτήριζε έτσι έναν μουσικό ακόμα και αν έπαιζε με την Γαρμπή....και σόλαρε στο Σπασίμπα Baby....

 

+1000 :wink:

 

Ωραία τα είπες ρε μάγκα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου