Προς το περιεχόμενο

Καταπληκτικός κιθαρίστας


taq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχθές χάζευα σε έναν φίλο το βραδάκι κάτι κλιπάκια από ΄διάφορους ανα τον πλανήτη κιθαρίστες..... αυτός μου τράβηξε την προσοχή παιδιά μόλις επιλέξετε mp3 & video κάπου στη μέση της αρχικής σελίδας έχει έναν codec κατεβάστε τον εγκαταστήστε τον για να δείτε τα βίντεο και απολαυστε το θέαμα (γιατί είναι καλό)

http://adam.fulara.com

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια φοβερο το παλικαρι αλλα μου προκαλει νευρα οταν τον βλεπω να παιζει. Σφυγκεται πολυ ο τυπος. Και κατα την ταπυνη μου γνωμη ο ρυθμος του ειναι ''ακαταστατος'' σε σημεια. Κατα τα αλλα ειμαστε να την παρατησουμε την κιθαρα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχεχεχεχεχ :lol: :lol: ναι κοτσαδόρε όντως σφίγγεται πολυ!!! και προκαλεί .... κάτι σαν νεύρα 8O 8O χαχαχχαχα, αλλά φένεται όταν παίζει τα λεγκάτα ότι τα σκέφτεται πολύ και επειδή τα 2 χέρια πάνε ανεξάρτητα όντως το παρατραβάει το "σφίξιμο" εντύπωση μου έκανε η κιθάρα που παίζει καθώς και τα "τσιγαρόχαρτα που χρησιμοποιεί για να μην "¨βρομίζει" το παιξιμό του :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επαιζε εστω και κατι που να θυμιζει ΜΟΥΣΙΚΗ & να μην προκαλει...χασμουρητα καλο θα ητανε..em.icon.bigsmile.png

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επαιζε εστω και κατι που να θυμιζει ΜΟΥΣΙΚΗ & να μην προκαλει...χασμουρητα καλο θα ητανε..em.icon.bigsmile.png

 

+1000

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να επαιζε εστω και κατι που να θυμιζει ΜΟΥΣΙΚΗ & να μην προκαλει...χασμουρητα καλο θα ητανε..em.icon.bigsmile.png

 

Οσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χι χι :P

 

Κατέβασα το Goldberg_no_1

 

Ρε σεις σοβαρευτείτε λίγο. Προσωπικά μιλώντας, το γεγονός ότι ήθελα να αποφύγω να γίνω τέτοιος τύπος με έκανε να πιάσω στα χέρια μου ηλεκτρική κιθάρα!! :x

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΘΑΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ!!!! ΕΛΕΟΣ!!

 

Θα έπρεπε να τον δείχνουν στα μικρά παιδάκια στο ωδείο για να φοβούνται και να αλλάζουν όργανο. Και τι ύφος mon dieu... μπρρρρ :(

 

Όσο για τον φίλτατο με τα κρεμαστάρια, έχω να πω τα εξής:

 

Η μουσική φτιάχνεται για να ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. Μέχρι να κατέβει το codec, άκουσα το κομμάτι χωρίς να δω το video. Είναι ένας καλός τρόπος να διαπιστώσετε γιατί τα κομμάτια αυτά φτιάχτηκαν για ΠΙΑΝΟ ή ΠΙΑΝΟ & ΟΡΧΗΣΤΡΑ. Αν αυτό δεν είναι δείγμα κακής νοοτροπίας, τότε ποιό είναι; Ο Γιόχαν Σεμπάστιαν θα του πέταγε ντομάτες ή θα είχε πάθει εγκεφαλικό πριν προλάβει να τις πετάξει;

 

Για μένα άλλο μουσικός, άλλο παιδί-θαύμα. Μουσική παίζουμε για να νιώθουμε καλύτερο το "μεταξύ μας" και το "με τους άλλους". Ο άνθρωπος κάνεικάτι πραγματικά πολύ δύσκολο, αλλά ξέρω και κάτι βιντεάκια με ζογκλερ να δείτε να γελάσετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω ότι οι περισσότεροι προ-γράψαντες έχουν απόλυτο δίκιο. Τι έκτρωμα είναι αυτό που βγαίνει από τα μυαλό και τα χέρια αυτού του τύπου ρε παιδιά...¶μα είναι να αποθεώνουμε όποιον παίζει γαμάτα legato χωρίς λόγο ύπαρξης τότε όντως να παρατήσουμε και την κιθάρα και τη μουσική γενικότερα...

Τελικά μερικές φορές τείνω να πιστέψω την θεωρία που λέει ότι η υψηλή τεχνική είναι καταφύγιο των ατάλαντων...Αναρωτιέμαι αν αυτός ο τυπάκος μπορεί να γράψει ένα rock/pop/blues/punk (ή οτιδήποτε άλλο...) τραγούδι της προκοπής!!!

 

-1.000.000 για τις ελεεινές του γκριμάτσες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου