Προς το περιεχόμενο

Ηλ. Κιθαρα: Το πιο δημοφιλες μουσικο οργανο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να εκφρασει ο καθενας την δικη του αποψη με βαση τον τιτλο.

Εννοειτε οτι μερικοι θα εχετε αλλη αποψη και φυσικα μπορειτε να την πειτε και να την τεκμηριωσεται (οσο αυτο μπορει να γινει σε ενα τοσο ρευστο θεμα).

 

Δικη μου γνωμη ειναι οτι η ηλ κιθαρα ειναι το πιο δημοφιλες οργανο γιατι ομως?

 

(θα γραψω αναλυτικοτερα πιο μετα γιατι πρεπει να φυγω προς το παρον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κιθάρα, αλλά μάλλον η κλασσική.

Χρειάζεται τα λιγότερα για να παίξεις (σαν εξοπλισμό), την πας βόλτα και πουλάει "μούρη" στην παρέα.

Και η κουτσή μαρία κιθάρα παίζει, ανεξαρτήτως ακουσμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι κιθαρίστες παίρνουν όλες τις γκόμενες, και δεν έχουν όλοι καλή φωνή. Και σοβαρολογώ. Στα plus είναι η κλασσική στιγμή του κιθαρίστα όταν μπαίνει το σόλο, όπου μπορεί να χτυπιέται σαν καθυστερημένη μαιμού με μορφασμούς που θα ζήλευε και klingon και να συνεχίσει να τραβάει τα βλέμματα των κορασίδων. Και φυσικά μην ξεχνάμε τις φωτιές στην παραλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι πιο δημοφιλης απο την Ηλ κιθαρα..!

Παρολαυτα συμφωνω οτι αρκετοι ξεκινησαν για να πουλησουν μουρη το θεμα ειναι γιατι να πουλησουν μουρη με την κιθαρα και οχι με το βιολι?

 

Εκει το παω αν με πιανεις! :) Μηπως ειναι λιγο πιο βαθια τα αιτια.. (λεω εγω τωρα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο δημοφιλής που; Στο δυτικό κόσμο; Στην Ελλάδα; Ή σε όλη τη γη;

 

Η κιθάρα βεβαια δεν είναι το σολο που κανει ο καθε κωλοτουμπας, η κιθάρα είναι ενα ρυθμικό όργανο πασπαρτού, που έχει ταιριάξει σε πολλά είδη, αντικαθιστώντας λαούτα, μπάντζα, ταμπουράδες, κλπ

 

Όσον αφρά το σεξ απιλ οι τραγουδιστές/ριες νομίζω είναι συνήθως πιο αρκετά πιο δημοφιλείς :) (και έχουν και λιγότερο εξοπλισμό) :D

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να πουλησουν μουρη με την κιθαρα και οχι με το βιολι?

 

Εκει το παω αν με πιανεις! :) Μηπως ειναι λιγο πιο βαθια τα αιτια.. (λεω εγω τωρα..)

 

Το βιολί είναι πολύ πιο δύσκολο από την κιθάρα και δεν είναι της παρέας

(Έπαιζα 7 χρόνια βιολί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως η κιθαρα (οχι αναγκαστικα ηλεκτρικη) πραγματι ειναι το πιο δημοφιλες μουσικο οργανο αποκλειστικα στο ετερο φυλο, διαφορετικα θεωρω το πιανο πιο δημοφιλες συνολικα στο χωρο της μουσικης.

 

Και ο κιθαριστας ειναι σαφως πιο σεξ-απιλ-ατος απο τον τραγουδιστη, γιατι ο τραγουδιστης για να γοητευσει οφειλει να εχει πολυ ωραια φωνη, ενω ο κιθαριστας να ξερει τα τρια ακορντα των πυξ λαξ  ;D!

Ειμαι κρυφος θαυμαστης του SF!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο κιθαριστας ειναι σαφως πιο σεξ-απιλ-ατος απο τον τραγουδιστη, γιατι ο τραγουδιστης για να γοητευσει οφειλει να εχει πολυ ωραια φωνη, ενω ο κιθαριστας να ξερει τα τρια ακορντα των πυξ λαξ  ;D!

Ούτε καν, αρκεί να είναι εμφανίσιμος. Και μπασίστας να ναι αν κάποια δεν έχει σχέση με τη μουσική δε θα καταλάβει τη διαφορά. (True story, στην αδερφή, σε φίλες μου και άλλες διάφορες, έδειξα το μπασο μου, τους έδειξα μπασίστες, τις σκουντούσα σε κομμάτια να ακούσουν πως ακούγεται κ αυτό το καυμένο κ ακόμα μάλλον δε ξέρουν να ξεχωρίσουν για σίγουρα :P )

Πρέπει να ξεπεραστεί και αυτή η άποψη πως οι γυναίκες γουστάρουν τους κιθαρίστες μπας και μειωθεί δραματικά ο αριθμός :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ξεπεραστεί και αυτή η άποψη πως οι γυναίκες γουστάρουν τους κιθαρίστες μπας και μειωθεί δραματικά ο αριθμός :P

 

 

Κριμα ρε γαμωτο! Τζαμπα καθομαι και μαθαινω  ;D ;D!!!

Ειμαι κρυφος θαυμαστης του SF!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα ρε γ***το! Τζαμπα καθομαι και μαθαινω  ;D ;D!!!

Αλήθεια πάντως και φίλος μου κιθαρίστας, όταν ξεκίνησε λατιν χορούς ξενέρωσε με το πόσο πιο πολύ ενθουσιάζονταν οι γυναίκες με αυτή του τη γνώση παρά με το ότι ήξερε κιθάρα. Και είναι εμφανίσιμο παιδί :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου