Προς το περιεχόμενο

Axe FX Ultra, τα «φώτα» σας please


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βγαζει το Axe τοση καφριλα; ???

 

 

Μια χαρα συνδιαζεται κατα τη γνωμη μου με το ART SL-2 που αναφερει και ο TGL.

 

 

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ’ότι φαίνεται και ακούγεται, παίζει τα πάντα…

Ένας τύπος που παίζει Trivium.

 

 

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα routings που χρησιμοποιω ειναι με τον ART SLA 2 κ καμπινα κιθαρας ( αρα τα cab sims τα εχω of ) . Φοβερος ηχος κ αισθηση!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την behringer δουλευει το tuner του axe fx ?

κ βεβαια δουλευει αλλα εγω απο το να θυσιασω εναν διακοπτη για το tuner προτιμω να το ενεργοποιω απο το κουμπι πανω στην συσκευη. Εξαλλου η κιθαρα μου δεν ξεκουρδιζεται με τιποτα!!!! ;D ;D ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα routings που χρησιμοποιω ειναι με τον ART SLA 2 κ καμπινα κιθαρας ( αρα τα cab sims τα εχω of ) . Φοβερος ηχος κ αισθηση!!!

 

Καταρχάς φίλος, δεν υπάρχει κιθάρα που δεν ξεκουρδίζεται... υπάρχει κιθάρα που δεν την έχει πιάσει στα χέρια του ο Freedom ακόμα.  :P :P :P :P

 

 

Το SLA-1 δεν αρκεί για live νομίζεις? Επίσης, ποια είναι η γνώμη σου για τη χρήση ενός ή δύο passive monitor και ο ήχος που ακούει το κοινό κατευθείαν στο FOH?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις πως δεν μπορεί να σταθεί μόνο του σε ικανοποιητικό επίπεδο το Axe FX και χρησιμοποιείς τον ART + την καμπίνα ή οι προσομοιώσεις καμπινών και μικροφώνων δεν είναι στο επίπεδο των εφέ και ενισχυτών που έχει ή….;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς φίλος, δεν υπάρχει κιθάρα που δεν ξεκουρδίζεται... υπάρχει κιθάρα που δεν την έχει πιάσει στα χέρια του ο Freedom ακόμα.  :P :P :P :P

 

 

Το SLA-1 δεν αρκεί για live νομίζεις? Επίσης, ποια είναι η γνώμη σου για τη χρήση ενός ή δύο passive monitor και ο ήχος που ακούει το κοινό κατευθείαν στο FOH?

 

  Θα συμφωνησω για τον Freedom !!!!!!! Ειναι πολυ τοξικος οπως μου εχει πει κ το ξεκουρδισμα ειναι το λιγοτερο που μπορει να παθει η κιθαρα!!! ;D ;D ;D ;D

  Ο SLA-1 ισως εχει ενα θεματακι με το headroom , αν θες very clean κατασταση εκει σε bridge mode μονο να σε ικανοποιησει. Θα ξερεις βεβαια πως τα watt του ART δεν υπολογιζονται οπως ενος λαμπατου.

 Το ιδανικο ειναι  απο το output1 του axe fx που ειναι το main να πας FOH εχοντας μεσα κ cab sims , και ακριβως πριν το cab βαζεις το FXLOOP που το στελνει στο output2 κ εχεις την κιθαροκαμπινα σου με τον ART . Aν βαλεις passive monitor τοτε λογικα πας κ εδω FRFR οποτε ρυθμιζεις να κανει copy out1 to out2 κ εχεις 2 FRFR καταστασεις.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις πως δεν μπορεί να σταθεί μόνο του σε ικανοποιητικό επίπεδο το Axe FX και χρησιμοποιείς τον ART + την καμπίνα ή οι προσομοιώσεις καμπινών και μικροφώνων δεν είναι στο επίπεδο των εφέ και ενισχυτών που έχει ή….;

 

Οχι οχι , το επιπεδο των cab sims ειναι πολυ καλο απλα δεν ειμαι συνηθισμενος σε FRFR . Eιναι μια αλλη φαση που την εχω αφησει για μελετη λιγο πιο μετα παρολο που εχω αγορασει κ active monitor κ μαλιστα αρκετα καλο ( QSC ). Δεν προλαβαινεις να τα κανεις ολα!! Ηδη με την 9 εκδοση toy firmware εχουν αλλαξει προς το καλυτερο τα περισσοτερα πραγματα κ οταν παω να αρχισω το ''βαθυτερο'' ψαξιμο του μηχανηματος καταληγω να απολαμβανω το παιξιμο κανα 2ωρο κ μετα εχει περασει η ωρα...!!!! :D :D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς φίλος, δεν υπάρχει κιθάρα που δεν ξεκουρδίζεται... υπάρχει κιθάρα που δεν την έχει πιάσει στα χέρια του ο Freedom ακόμα.  :P :P :P :P

 

True dat...είναι τεχνη να καταφερνεις να ξεκουρδίζεις μια κιθαρα filos και ειναι η μονη που κατέχω...  :-*

 

;D

 

  Θα συμφωνησω για τον Freedom !!!!!!! Ειναι πολυ τοξικος οπως μου εχει πει κ το ξεκουρδισμα ειναι το λιγοτερο που μπορει να παθει η κιθαρα!!! ;D ;D ;D ;D

 

ΖΗΤΩ ΤΑ ΑΛΙΕΝ!!!!  :-*

 

(αναλαμβανω relicing εντελως δωρεαν)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου