Προς το περιεχόμενο

Πως να προστατευσω απο υγρασια τα όργανα μου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ισως να καταλαβατε κατι απο τον τιτλο..θελω τα φωτα σας κυριως απο τους ποιο εμπειρους στο πως να προστατευσω απο υγρασια η οτιδηποτε μπορει να τους βλαψει,εννοω την κιθαρα μου τον ενισχυτη μου...Ειμα μικρος ακομα αλλα δεν παρεξηγω και θα αξιωποιησω αυτα που θα μου πειτε.

ευχαριστω οπως και να 'χει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω σε κάθε θήκη 5-6 φακελάκια με μπαλίτσες gel που τραβάνε την υγρασία και όταν την έχω για καιρό κλειστή τη θήκη, βάζω και ένα πανάκι να πιάνει όλη την ταστιέρα... αν είναι rosewood ή έβενος.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία καλή θήκη βοηθάει πάντα... Μην τοποθετείς την κιθάρα σου δίπλα σε καλοριφέρ ή σε παράθυρα... Σκέπαζε τον ενισχυτή σου με ένα πανί αν θες να τον προστατέψεις από σκόνες ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΣΑΝ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ (έχω πάθει και έχω μάθει)....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι καλε δεν την χρησιμοποιησα ποτε ως τραεζακι και δεν σκοπευω αλλα γενικα αυτο με τα φακελακια καλη ιδεα ακουγετε..θα βρω ευκολα τετοια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μην αφηνεις την κιθαρα σου μεσα στη θηκη αν την χρησιμοποιεις συχνα.

Εχε τον εξοπλισμο σε περιβαλλον που και ΕΣΥ νοιωθεις ΑΝΕΤΑ.

 

Αυτα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον ιδιο λογο που οταν φορεσεις ενα βρακι και πας για... τρεξιμο δεν το ξαναβαζεις μεσα στο συρταρι σου.. ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινώς, τα μουσικά όργανα ειναι για να τα'χεις οξω να τα παιζεις. Μπορεις να περιποιηθείς την κιθάρα και με λιγο λάδακι στην ταστιέρα εαν φυσικα και μονο εαν η ταστιερα δεν ειναι βερνίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω σε κάθε θήκη 5-6 φακελάκια με μπαλίτσες gel που τραβάνε την υγρασία

 

Το έκανα κ εγώ αυτό, αλλά πρέπει να πάρω κανένα stand καμια μέρα.

Τέτοια φακελάκια βρίσκεις όταν αγοράσεις καινούρια τσάντα, βαλίτσα καμιά φορά και παπούτσια :p

 

Σκέτα μόνα τους δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου