Προς το περιεχόμενο

Ibanez 37ODX. Tη γνωμη σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τεσπα για να μην γ@@@@ε το ποστ του παιδιου

φιλαρακι καλο οργανακι.σ προτεινω να την παρεις αφοβα

 

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Invader είναι πολυ μπασσατος μαγνήτης και οχι οτι καλυτερο για μενα... Εγώ θα τον πέταγα και θα έβαζα εναν duncan της προκοπής η ένα σετακι INF1 2 που κυκλοφορούνε μεταχειρισμένα στις αγγελίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την rg 350 ex (ίδιας ακριβώς κατηγορίας) με τον Invader και μπορώ να πώ ότι είναι θυρίο σε όγκο με Ρε κούρδισμα για Heavy Sounds.

Σημαντικό είναι και το σωστό ρύθμισμα και χορδές, ώστε να μην έχεις ξεκούρδισμα του Floyd κλπ (την δικιά μου την κουρδίζω δυο με τρείς φορές τον μήνα). Η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο tremolo δεν ενδεικνυται για "τραμπάλα", όπως τα μακρινά ξαδέρφια του Edge Pro ή ZR της Ibanez, παρόλα αυτά => playbility & speed στο max.

Τέλος όπως παρατήρησες δεν είναι και από τις πιο ελαφριές στην κατηγορία της (αγνώστου προελεύσεως και κατηγορίας ξύλο για το σώμα) αλλά συνηθίζεται.Πολύ καλή επιλογή για εμού.

 

Αλλάζει η κουβέντα αν θες να παίξεις μπλούζ,ροκ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Invader είναι πολυ μπασσατος μαγνήτης και οχι οτι καλυτερο για μενα... Εγώ θα τον πέταγα και θα έβαζα εναν duncan της προκοπής η ένα σετακι INF1 2 που κυκλοφορούνε μεταχειρισμένα στις αγγελίες...

 

Να βγάλει τον Invader και να βάλει INF;;;;;;; Εϊσαι σίγουρος;;;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν λίγα πρόχειρα πράγματα... Η σειρά DX βγηκε "πρόσφατα" (γύρω στο 2004-05) όταν εκτός από την Κορέα (και προφανώς την Ιαπωνία και τη σειρά Prestige) η Ibanez άρχισε να κατασκευάζει τις RG κιθάρες και στην Κίνα και στην Ινδονησία.. (πες μας και απο περιέργεια που κατασκευάστηκε) Απο κει και πέρα δεν σημαίνει ότι χάνεις και πολύ σε ποιότητα, αν είναι είτε Κίνα είτε Ινδονησία έτσι? Απλώς έτσι η Ibanez κρατάει πιο budget τιμές!!! Γενικά η σειρά RG ξεκίνησε για να γίνει κάτι σαν "φθηνή JEM"... Γενικά είναι πολύπλευρη σειρά αλλά φλερτάρει με το metal... Εγώ έχω την RG320FM και είμαι γενικά ικανοποιημένος με αυτή. Πρόσεχε το floyd rose γιατί έχουν βγει κάποια προβλήματα γενικά κυρίως στο edge 2. Μάλλον εσύ θα έχεις edge 3 αλλά τσέκαρέ το... Όσων αφορά τον Invader δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν ξέρω τι θέλεις να παίζεις, αλλά γενικά θα πρότεινα την κλασική λύση που προτείνω σε όλες τις Ibanez, Humbacker from Hell και PAF. Ο Invader που τον έχω ακούσει 2-3 φορές σε Ibanez δεν μου άρεσε και πολύ... Βέβαια εγώ που θέλω πιο grunge πράγματα με τους INF3 και INF4 που φοράει από τη μάνα της είμαι σούπερ... Πες μας λοιπόν για τι είδος σε ενδιαφέρει να παίξεις και πως θα ήθελες η κιθάρα σου να ακούγεται και τα ξαναλέμε...

(Για τον Single Coil δεν αναφέρθηκα αλλά πιστεύω πως θα είσαι καλλημένος με τον μαμά μαγνήτη)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η κιθαρίτσα, έχω μια αρκετά παλιότερη 370 (που βέβαια έγινε... άλλο φρούτο!) και έχει και απίστευτο shred-o-μανίκι, αλλά πιο τραγικό FR από το edge III που χρησιμοποιεί η ibanez σ'αυτά τα μοντέλα (και όχι μόνο) δεν υπάρχει. Μάγκωσέ το και είσαι έτοιμος.

 

 

947124492_286.thumb.jpg.5ace30cf37af681a61257c33bddd18f5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου