Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Μπασο


Elanir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχεις ένα θέμα με τα ιμπανέζ ε;

και εγώ σε ιμπανέζ σάουντγκιαρ έχω μάθει (και μαθαίνω ακόμα και για πάντα...) αλλά ρε συ, πολύ λεπτή ταστιέρα. με εκνεύριζε τόσο πολύ που πήρα 6χορδο και βρήκα την υγειά μου (αν και τελευταία και αυτό λεπτό μου φαίνεται)...

συμφωνώ αρκετά με τη γνώμη σου αλλά εγώ θα πρότεινα και κάτι από την άλλη άκρη:

squier vintage modified...

από θωμά 300€ και μιλάμε για διαχρομικό ήχο, όχι όσο ουδέτερος όσο το ιμπανέζ.

Γενικά εγώ δεν μπορώ να παίξω σε οτιδήποτε είναι πιο χοντρό από το μπράτσο των Ibanez... Παρ'όλο που παίζω σε 5χορδο πλέον το πάχος της ταστιέρας είναι μικρό...  Και δεν θα έλεγα πως τα Ibanez είναι ουδέτερα... Απλώς είναι εύπλαστος ήχος... ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το έθεσες σωστότερα περί ήχου. έχω βγάλει και σκληρό ρόκ αλλά και γουόκινγκ τζαζ από αυτό.

 

ον τόπικ

πάντως είναι τραγικό να σε κοιτάνε στα μάτια και να απαιτούν να πληρώσεις ένα όργανο που δεν παίζει!

πήγαινε να τους χέσεις. και ζήτα τα λεφτά πίσω, μην τους αφήσεις καλύτερα να στο σετάρουν.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άποψη μου, πρέπει να τους το πας πρώτα να στο σετάρουν αυτοί δωρεάν, επιτόπου να το ελέγξεις πως παίζει κανονικά και από εκεί και πέρα αν δεις ότι δε διορθώνεται να επιμείνεις για όποια αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άποψη μου, πρέπει να τους το πας πρώτα να στο σετάρουν αυτοί δωρεάν, επιτόπου να το ελέγξεις πως παίζει κανονικά και από εκεί και πέρα αν δεις ότι δε διορθώνεται να επιμείνεις για όποια αλλαγή.

+100

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άποψη μου, πρέπει να τους το πας πρώτα να στο σετάρουν αυτοί δωρεάν, επιτόπου να το ελέγξεις πως παίζει κανονικά και από εκεί και πέρα αν δεις ότι δε διορθώνεται να επιμείνεις για όποια αλλαγή.

 

η μέση (και αναίμακτη) οδός...

 

 

 

άντε και ο θεός μαζί σου!

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για καθε ενδεχόμενο, δοκιμασε να πιέζεις πιο σκληρά τις χορδές. Ίσως στις πρωτες επαφές σου στο όργανο να μην εχεις αρκετη δυναμη στα δαχτυλα με αποτελεσμα να τριζουν οι χορδες. Φυσικα κρατάς κόντρα με τον αντιχειρα για ξεκουραστο παιξιμο.

Επειδή θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια :Ρ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ είχα πάθει κάτι παρόμοιο σε μία κιθάρα και τους την πήγα πίσω και μου το διορθώσανε αμέσως και μου ζητήσαν και συγγνώμη αλλά αυτό δεν ήταν στη συγκεκριμένη αλυσίδα. Γενικά κάνε αυτό που είπε η Εύη και πες μας λεπτομέρειες για το τι έγινε...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγε στον "τεχνικο" σε καταστημα αλλης πολης οπου και σεταριστικε... αποσο φαινεται ολα καλα !

 

ευχαριστω για την βοηθεια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου