Προς το περιεχόμενο

Playing the Angel


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς αμφιβολία μια πολύ μεγάλη επιστροφή ενός τεράστιου συγκροτήματος.Δυστυχώς δεν έχω προλάβει ακόμα να τον απολαύσω(οπότε δεν ξέρω ίσως είναι και πατάτα).Εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο πατάτα δεν είναι αυτό το album...Για μένα προσωπικά είναι στο επίπεδο του "Sοngs of Faith & Devotion" και του "Violator" και έχει και αρκετά κοινά στοιχεία με το SOFAD όσον αφορά στην αισθητική των κομματιών (minimal κιθαριστικά riffs, synths που φέρνουν προς τον industrial ήχο, έντονα vocal lines χωρίς πολλά fx).

 

Οι Depeche Mode μπορούν ακόμη να βγάζουν albums που βρίσκονται μέσα στις μουσικές εξελίξεις και δεν ακούγονται παρωχημένα...αν και με το "Exciter" είχα ανησυχήσει μήπως ξεκινούσε και γι'αυτούς η δεινοσαυρική εποχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που σου άρεσε! Όπως είπα και πρίν δεν του έχω δώσει ακόμα τη σημασία που χρειάζεται και δε θα πω γνώμη. Οι υπόλοιποι δώστε ένα review θέλω πολύ να μάθω τη γνώμη σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό το album,δες κριτικές

εδώ

 

δεν είναι στο επίπεδο sofad & violator (ειδικα το πρώτο για εμένα είναι θρησκεία) όμως είναι ένα πολύ δυνατό come-back.

βέβαια ως fan δεν είμαι και ο αντικειμενικότερος κριτής (μπλιαχ αυτή η λέξη :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου