Προς το περιεχόμενο

Ποιον εξωτερικο σκληρο?


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φθηνη λυση ειναι να αγορασετε εσωτερικο δισκο ΣΑΤΑ μεγαλης χωρητικοτητας και να τον εχετε πακεταρισμενο σε 1 συρταρι. Μολις μαζευτει υλικο στο pc σας, βγαζετε το καπακι του pc, τον συνδεετε σαν secondary και μεταφερετε ολο το υλικο. Στη συνεχεια τον αποσυνδεετε και παλι στο κουτι του. Μονο ετσι θα σας παει χρονια χωρις φοβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρω εναν εξωτερικο σκληρο για εναν παλιο-υπολογιστη που εχω......ειναι ενας παλιος DELL απο εκεινους τους επιτραπεζιους στα 2.0 Ghz Pentium. Λεω να μην παρω μεγαλο σκληρο γιατι φοβαμαι μηπως και δεν αναγνωριζει ολοκληρη την χωρητικοτητα.... μεχρι κανενα 60-70 ευρω το πολυ! και μαλλον για 250Gb. Περισσοτερο τον θελω για να αποθηκευσω μουσικη, τιποτα εγγραφα και καμια ταινιουλα! Θελω γνωμες για μαρκες και ΤΙ αλλο πρεπει να προσεξω.....

με τοσα λεφτα παιρνεις 500+gb

 

εγω θα προτεινω seagate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν θα εχω προβλημα με την χωρητικοτητα??γιατι εχει τυχει σε φιλους μου να βαζουν πανω στο pc τους σκληρο ,ας πουμε 250Gb και να αναγνωριζει περιπου τα 180... :-\

 

Ώπα, κάτσε, περίμενε. Σε ΟΛΟΥΣ τους σκληρούς δίσκους η πραγματική χωρητικότητα είναι μικρότερη της ονομαστικής. πχ Δίσκος 250GB "δίνει" 232GB καθαρά, δίσκος 1Terra "δίνει" 931GB καθαρά, δίσκος 500GB, "δίνει" περίπου 465GB πραγματικά. Ελπίζω να μην εννοείς αυτό, γιατί είναι φυσιολογικό, ισχύει σε εσωτερικούς κι εξωτερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου