Προς το περιεχόμενο

Sontronics stc-2 Πυκνωτικο Μικρωφωνο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Noμιζω πως ειναι αυτονοητο οτι σε ολες τις συζητησεις στα φορουμ ολοι τη γνωμη τους εκφραζουν,με την γνωμη των ''ειδικων'' βεβαια να εχει περισσοτερο βαρος χωρις ομως και η δικη τους γνωμη να ναι αξιωμα.

Αυτο που αμφισβητω,ειναι το ποιος ειναι ο ''ειδικος'' και νομιζω να συμφωνεις γιατι

εσυ,αν κρινω απο καποια ποστς σου,εισαι ειδικος και δε σου κανω φιλοφρονηση.

Απλα ωρες ωρες νομιζω οτι πολλοι χαιενταδες(οχι Χαινηδες...)μιλανε ολη μερα για

avalon kai tubetech και μετα πηγαινουν να ηχογραφησουν τη Μπεζαντακου και να τα φχαριστηθουν...(ναι,εχει κοινωνικα υπονοουμενα η φραση..)

Ειμαι εκτος θεματος γι αυτο σταματω εδω κλεινοντας με το οτι στην αλυσιδα ενος στουντιο,σημαντικοτερος παραγοντας ειναι ο ανθρωπος,με κυριοτερο τον μουσικο...

Γι αυτο δεν ακουμε μουσικη πια,γιατi μας φαγαν τα vst και τα plugins... :'(

 

Φιλε Saro, προτεινω RODE NT2A :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια για την βοηθεια και για τον χρονο σας!

θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα που μπορω να βρω ενα καταστημα και να το δοκιμασω το RODE ?

 

αλυσιδα ενος στουντιο,σημαντικοτερος παραγοντας ειναι ο ανθρωπος,με κυριοτερο τον μουσικο...

Γι αυτο δεν ακουμε μουσικη πια,γιατi μας φαγαν τα vst και τα plugins... :'(

 

Φιλε μου συμφωνο απολυτα!!!

αλλα οσο αφορα τα vst & Plugins...

οταν τα χρεισιμοπειοι ενας εντος εισαγωγικων επαγγελματιας του χωρου

ειναι μεγαλο λαθος!!!

αλλα πιστευω για εναν αρχαριο (οπω και εμενα)

που δεν εχει την δυνατοτη χρηματων καλα ειναι !!!

πανω απ΄ολα ειναι η γνωση πιστευω...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το sontronics πλεον το αγοραζεις 190 ευρω απο Ελλαδα....και δεςν νομιζω οτι μπορεις να παρεις καλυτερο μικροφωνο με αυτα τα χρηματα...και με περισσοτερα ισως...το εχουμε συγκρινει σε στουντιος με πολυ ακριβοτερα και....ολοι εκπλαγηκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά επειδή αναφέρθηκε budget 300 ευρώ για φωνή και επειδή έχω το rode nt1a και έχω επίσης από αλλού συχνά σε χρήση ένα sontronics orpheus έχω να πω ότι μόλις άκουσα το orpheus χαλάστηκα που πήρα το rode nt1a και δεν μαζευα λεφτά. Οχι ότι δεν ειναι άψογο για τα λεφτά του πάντα και το rode αλλά με το orpheus η φωνή μου είναι χαμηλά στην μίξη και ακους τί λέω. Πως αλλιώς να το εξηγήσω. ¨Εχει χαρακτήρα και καθαρότητα για μένα άψογη, έχει να κάνει και με τις φωνές.

Κατα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με τον nikodemos σε όσα ειπε γενικά για τις γνώμες μας. Θέλει προσοχή για να μην παίζει και αποπροσανατολισμός..

Η εμπειρία μου λοιπόν , υποκειμενικά το αυτί μου αλλά και αντικειμενικά για το πως κάθεται η φωνή στην μίξη και ποσο καθαρή και σωστή ακούγεται μέ έχει καν φαν του orpheus.

Για όσους ενδιαφέρονται το dv247.com το έχει 330 ευρώ.. κι όμως..

 

www.sontronics.com/files/musictech_orpheus_may05.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου