Προς το περιεχόμενο

Θέλω την γνώμη σας για το κομμάτι...


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι τύποι σαν και εσένα είναι που θα εμποδίσουν τη μουσική να ξεφύγει από τον εναγκαλισμό των δισκογραφικών.

 

Φαντάσου τώρα μια κοπελίτσα ή ένα αγοράκι να θέλει να δοκιμάσει άγνωστους καλλιτέχνες στο ιντερνετ, και στην πρώτη του προσπάθεια να πέφτει σε αυτό το κομμάτι.

 

Δυστυχώς μεγαλύτερο ψέμα και κατάρα από την "ελευθερία έκφρασης" δεν υπάρχει.

-1!

 

το κομματι προσωπικα δεν ηταν του γουστου μου!

αλλα τετοιες ακροτητες δεν θα τις ελεγα!

παντως απο παραγωγη δεν στεκει ασχημα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιος φιλε (αν και ακουω αλλο στυλ μουσικης) το κομματι σου ειναι πολυ ενδιαφερον ....Μην ακους κανενα ...Κανε αυτο που νοιοθεις και αγαπας και ας μην αρεσει στην πλειοψηφεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε σαν ιδέα το κομματι. Αλλα μια ωραία ιδέα που τραβηχτηκε απο τα μαλλια. Θα μπορουσες είτε να συνεχισεις την ιστορια περαιτερω, είτε να τελειωσει πιο πριν το κομματι, είτε να εχει καποιο "ιντερλουδιο". Ετσι μου φαινεται οτι καις μια καλή ιδέα.

 

Απο τα 3 παραπάνω προτεινω την αναπτυξη της ιδεας. Το οτι τελικα δεν ήταν το γουρούνι στο ταψι (spoiler?) δε λεει κάτι περα απο μια ίσως ρηχη αναφορα στην εκδικηση για την ασχημη συμπεριφορα της μανας. 'Η ισως απλά μια σουρεαλιστικη και χιουμοριστική κατασταση, ίσως παραισθήσεις για καποιο λογο (μισος, ναρκωτικα, δεν ξερω τι). Σε καλλιτεχνικό επιπεδο αυτο ομως δε μου λεει κατι δε μου κανει την υπέρβαση που περιμένω απο εναν καλλιτεχνη. Δε μιλάω αναγκαια για κορυφωσεις, λυτρωσεις κτλ αλλα για μια καλλιτεχνικη αναπαρασταση ενος κατι με ενδιαφερον.

 

Αυτα βεβαια είναι η αποψη μου σε μια ιδεα που οπως ειπα μου αρεσε, λογω προοπτικης να γίνει ενα καλό εργο.

 

Απο παραγωγη, χωρις να είμαι ειδικός, μου αρεσε πολυ οπως και το σολο ήταν εξαιρετικο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1!

 

το κομματι προσωπικα δεν ηταν του γουστου μου!

αλλα τετοιες ακροτητες δεν θα τις ελεγα!

παντως απο παραγωγη δεν στεκει ασχημα!

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθεια μας.....ζωη σε μας.......να ζησεις να τη θυμασαι............. ::)

 

 

τελικα οντως δεν ξεκινησε καλα η χρονια........ ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1!

 

το κομματι προσωπικα δεν ηταν του γουστου μου!

αλλα τετοιες ακροτητες δεν θα τις ελεγα!

παντως απο παραγωγη δεν στεκει ασχημα!

 

+1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομμάτι μου θύμισε έντονα το Detachable Penis των King Missile

 

 

Φαντάσου τώρα μια κοπελίτσα ή ένα αγοράκι να θέλει να δοκιμάσει άγνωστους καλλιτέχνες στο ιντερνετ, και στην πρώτη του προσπάθεια να πέφτει σε αυτό το κομμάτι.

 

υπάρχουν πολλά είδη alternative μουσικής, αν κάποιος ψάχνεται, θα βρει κάτι που τον εκφράζει

 

Δυστυχώς μεγαλύτερο ψέμα και κατάρα από την "ελευθερία έκφρασης" δεν υπάρχει.

 

ίσως αλλά κάτι τέτοιο δεν συνάγεται από αυτό το κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τύποι σαν και εσένα είναι που θα εμποδίσουν τη μουσική να ξεφύγει από τον εναγκαλισμό των δισκογραφικών.

 

Φαντάσου τώρα μια κοπελίτσα ή ένα αγοράκι να θέλει να δοκιμάσει άγνωστους καλλιτέχνες στο ιντερνετ, και στην πρώτη του προσπάθεια να πέφτει σε αυτό το κομμάτι.

 

Δυστυχώς μεγαλύτερο ψέμα και κατάρα από την "ελευθερία έκφρασης" δεν υπάρχει.

 

''να απαγορευτει το τραγουδι!

να συλληφθει ο συνθετης...

και προπαντως, να συλληφθει αυτο το καθαρμα ο BillTheEmperor''που λεγανε και στους μεν και στους δεν!

;D ;D ;D ;D

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στιχουργικά μου θύμισε την ιστορία ενός συμφοιτητή μου που το '95 είχε γίνει πρώτο θέμα στα μίντια... Ακραίο αλλά σε όποιον δεν αρέσει ας πατήσει το στοπ δε λέει να φιμώνουμε κανέναν...

Μουσικά τώρα είναι εντελώς ανούσιο και βαρετό εκτός από το κυρίως ριφ που όντως είναι "ιδιότροπο" όπως κάποιος προείπε πολύ πετυχημένα... Η φωνή απαγγέλει δεν τραγουδάει και ηχητικά εγώ το βρίσκω πολύ μέτριο...

Γενικά δεν θα το ξανάκουγα ούτε με σφαίρες και αν φίλε BillΑυτοκράτορα θέλεις να εκφράζεσαι ελεύθερα και να προκαλείς με τους στίχους σου (γιατί ότι σου βγήκε τόσο αυθόρμητα αυτό δεν το πιστεύω) αλλά παράλληλα να κρατάς και το ενδιαφέρον του ακροατή γράψε καλύτερη μουσική, βάλε και ένα ρεφρέν ρε αγόρι για να αξίζει να το ξανακούσει κανείς...

θα βάλω 0 για αυτήν την προσπάθεια...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου