Προς το περιεχόμενο

Θέλω την γνώμη σας για το κομμάτι...


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αφού υπάρχουν ανώμαλοι που γουστάρουν αυτά που γράφω εγώ θα υπάρχουν και σίγουρα κάποιοι που θα γουστάρουν κάτι άλλο πιο άρτια παιγμένο και με καλύτερη παραγωγή...

Μην τα λές σε μένα, στον relayer πές τα...

Σωστό αλλά μάλλον δεν θα βρει εύκολα κοινό για να ακούει ένα ίδιο θέμα επί πέντε λεπτά και είκοσι τέσσερα δευτερόλεπτα...

...εγώ, μαζί σου ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστό αλλά μάλλον δεν θα βρει εύκολα κοινό για να ακούει ένα ίδιο θέμα επί πέντε λεπτά και είκοσι τέσσερα δευτερόλεπτα...

Σωστά τι να το κάνεις το 5λεπτο όταν μπορείς να βρεις 10λεπτο...

http://www.youtube.com/watch?v=XWHplp10kQM

 

Και οι Wizard είναι απίστευτοι!!!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τα σχόλια των υπολοίπων και απαντάω στην ερώτηση σου στο σχόλιο μου (στις αρχές).

Ιδιότροπη είναι με την έννοια που ο καθένας αντιλαμβάνεται!

όχι απαραίτητα αρνητική αλλά όχι και σούπερ.

Κατά τη γνώμη μου η επαγγελία είναι ωραία αρκεί να μην πας να το κάνεις τραγούδι σε κάποια σημεία-χαλάει.

Επίσης σε ένα πρόγραμμα που δεν θα περιέχει κομμάτια παρόμοια στο ύφος με αυτό νομίζω πως (αν το συνεχίσεις όπως είπαν) θα ειναι ένα ριζοσπαστικό χτυπημα που θα αναγνωριστεί και κάνει θετικες εντυπώσεις... στηριξέ το απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δωσω κ εγω το feedback μου:

 

το βασικο ριφφ ΓΑΜΕΙ.

τελος.

 

Οποιος ειναι ψημενος με doom/sludge/stoner  μουσικες θα γουσταρει σιγουρα.

Στους υπολοιπους ειναι λογικο να μην αρεσει αισθητικά, αυτο δε του στερει παρ ολα αυτα αξια..

 

Η δομη του κομματιου μου αρεσε επισης, το διακριτικο μπασσο, το σολο πολυ καλο..

Γενικα μου αρεσε ο ηχος της μουισκης..

 

Ο ηχος της φωνης σου απο την αλλη, δε με ενθουσιασε. Εκτος απο το οτι πιστευω θα ταιριαζε αρκετα πιο χαμηλα στη μιξη, παραειναι καθαρα τα φωνητικα (με το vocoder or sth στο τελος κατι σωζεται) και αυτο το μισο-απαγγελια μισο-τραγουδιστα, νομιζω χανει.

 

Οι στιχοι τωρα, σε αρκετα σημεια μου ακουστηκαν απλοϊκοι. Δε με ενοχλησε καθολου το σπλαττερ του θεματος, απλα εχω κ εγω την εντυπωση (κατι που ανεφερε κ ενας φιλος προηγουμενως) πως περασε κ δεν ακουμπησε.. μια καλη ιδεα δηλαδη που θελει κ αλλη δουλεια για να πει κατι κ να μη μπαζει..

 

Παντα καλοπροαιρετα

 

Καλη συνεχεια αδερφε, εισαι σε πολυ καλο δρομο νομιζω :)

 

υγ> εχει κ κατι απο λοστ μπαντις, α;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα προσεκτικά όλες τις γνώμες σας και είμαι χαρούμενος που μου τις γράψατε!

Συμφωνώ πως η φωνή μου είναι το καρα-αδύνατό μου σημείο αλλά δεν μου πάει να γράψω instrumental και δεν εχω άλλον ή άλλη εδώ που μένω(χωριό) να με βοηθήσει έστω στα φωνητικά.

Όσο για την θεματολογία που κάποιους σχεδόν τους εξόργισε, δεν νομίζω ότι θα έπρεπε. Είναι σαν να γυρίσεις μια ταινία τρόμου ή να ζωγραφίσεις ένα "σκοτεινό" πίνακα. Δεν είναι ότι θέλω να συμβαίνει αυτό που γράφω απλά δημιουργώ κάτι.

Συμφωνώ ότι δεν έπρεπε να το περιγράψω μέχρι τέλους αλλά έπρεπε να αφήσω τον ακροατή να φανταστεί μόνος... αυτό μου φάνηκε πολύ καλη ιδέα!!

Ευχαριστώ για όλα τα σχόλια, σίγουρα θα με βελτιώσουν!!

(τουλάχιστον βελτίωσα τον τεχνικο μου τομέα, όσοι έχετε ακούσει παλιότερες δουλειές μου θα καταλάβετε τι εννοώ, επίσης λατρεύω τις cult ελληνικές ταινίες των '80s)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πολυ καλη ατμοσφαιρα! προσωπικα δε με ενοχλει η επαναληψη. τα φωνητικα μπορει να πασχουν καπως αλλα τα βρισκω αρκετα ταιριαστα με τη μουσικη. go on!

 

ps. τους στιχους τους προοριζες για σοβαρους σκοτεινους/μακαβριους η με σκοπο να περιεχουν ''μαυρο χιουμορ''? το λεω γιατι το ρεφρεν μου φερνει σε καλτ φαση κ καπως αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πήγαινα για χιουμοριστικό, βασικά ήθελα να δώσω με αυτον τον τρόπο πόσο κακή είναι η καταπίεση η οποία γυρνάει μπουμερανγκ.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου