Προς το περιεχόμενο

setup κιθάρας στη Θεσσαλονίκη


Tomy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το πρόσφατο setup ήταν αποτυχημένο (τώρα έχω fret buzz σε περισσότερες χορδές, οχι μόνο στην low E και μάλλον δεν πρόσεξαν και το intonation :() ψάχνω συστάσεις για κάποιον στη Θεσσαλονίκη που να κάνει καλό setup

Linux & Music

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο setup:

 

(Εδώ συμπληρώνεις τα στοιχεία σου,τη διεύθυνσή σου κτλ. κτλ...)

 

Σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει ότι ώρα θες... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το πρόσφατο setup ήταν αποτυχημένο (τώρα έχω fret buzz σε περισσότερες χορδές, οχι μόνο στην low E και μάλλον δεν πρόσεξαν και το intonation :() ψάχνω συστάσεις για κάποιον στη Θεσσαλονίκη που να κάνει καλό setup

φιλε εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον παναγιωτη λαμπη,χωρις να εχω ο ιδιος παει καποιο οργανο εκει...http://www.theartofwood.gr/ ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο setup:

 

(Εδώ συμπληρώνεις τα στοιχεία σου,τη διεύθυνσή σου κτλ. κτλ...)

 

Σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει ότι ώρα θες... ;D

 

+10000

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=39

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο setup:

 

(Εδώ συμπληρώνεις τα στοιχεία σου,τη διεύθυνσή σου κτλ. κτλ...)

 

Σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει ότι ώρα θες... ;D

 

ε?  ???

 

 

Μόνος μου δεν θα το κάνω ακόμα για τον απλό λόγο οτι δεν ξέρω πως ακούγεται η πως νιώθει μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα. Σίγουρα κάποια στιγμή θα ασχοληθώ αλλά για να το κάνω, πρέπει να κρατήσω μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα στο χέρι μου πρώτα για να δώ την αίσθηση ενός καλοσεταρισμένου οργάνου.

Linux & Music

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στον Παναγιώτη φίλε μου όπως σου είπε το παραπάνω παληκάρι.Εχω πάει πάρα πολλές φορές για διάφορες δουλειές και για setup αι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Δε θα το μετανιώσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος μου δεν θα το κάνω ακόμα για τον απλό λόγο οτι δεν ξέρω πως ακούγεται η πως νιώθει μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα. Σίγουρα κάποια στιγμή θα ασχοληθώ αλλά για να το κάνω, πρέπει να κρατήσω μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα στο χέρι μου πρώτα για να δώ την αίσθηση ενός καλοσεταρισμένου οργάνου.

 

Λογικό αυτό που λες,αλλά η δικιά σου κιθάρα ΠΟΤΕ δεν ήταν σεταρισμένη? ???

 

 

 

Αλλά τζάμπα καίει η λάμπα... ;D

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος μου δεν θα το κάνω ακόμα για τον απλό λόγο οτι δεν ξέρω πως ακούγεται η πως νιώθει μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα. Σίγουρα κάποια στιγμή θα ασχοληθώ αλλά για να το κάνω, πρέπει να κρατήσω μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα στο χέρι μου πρώτα για να δώ την αίσθηση ενός καλοσεταρισμένου οργάνου.

 

αν ακολουθησεις τις οδηγιες θα δεις πως  ακούγεται η πως νιώθει μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα ,εκτος και αν η κιθαρα σου εχει ΣΟΒΑΡΕΣ κατασκευαστικες ανωμαλιες οποτε οντως ειναι καλο να τη δει μαστορας

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανα για χρόνια setup στον Τσελιο.

Εχει πολυ εμπειρο παλικάρι στο σερβις και προσέχει τα ακριβα και φτηνα όργανα πολύ καλα. Είναι επίσης πολύ επαγκελματίες και έμπειροι. Ειχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος και στον προτείνω ανεπιφύλακτα. Επίσης μου είχε κάνει και κάτι επιδιωρθώσεις σε ηλεκτρικά σε παλιές κιθάρες! ;) ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό αυτό που λες,αλλά η δικιά σου κιθάρα ΠΟΤΕ δεν ήταν σεταρισμένη? ???

 

Ποτέ πριν, την πήγα για setup προχθές αλλά μπορώ να πώ οτι δεν είδα διαφορά προς το καλύτερο, αντίθετα εμφανίστηκε ελαφρύ fret buzz και στις χαμηλές νότες που δεν είχα πριν. Γι αυτό θέλω να βρώ έναν μάστορα να τη σετάρει σωστά γιατί όπως νιώθω τώρα το όργανο θέλω πολύ να παίξω και με απωθεί η αίσθηση :(

 

αν ακολουθησεις τις οδηγιες θα δεις πως  ακούγεται η πως νιώθει μια σωστά σεταρισμένη κιθάρα ,εκτος και αν η κιθαρα σου εχει ΣΟΒΑΡΕΣ κατασκευαστικες ανωμαλιες οποτε οντως ειναι καλο να τη δει μαστορας

 

Σε πρώτη φάση, επειδή δεν ξέρω αν όντως έχει κάποια ανωμαλία θέλω όντως να την δεί ένας άνθρωπος που ξέρει κ έχει την διάθεση να ασχοληθεί με το όργανο παρα τη μικρή αξία του. Αν δεν έχει οι οδηγίες σου θα χρησιμοποιούνται συστηματικά σύντομα που αρχίσω τους πειραματισμούς με χορδές με διαφορετικά gauges ;D

Κ επειδή με ενδιαφέρουν πολύ τα mechanics της ηλεκτρικής κιθάρας φυσικά και θα δοκιμάσω και διάφορα mods εν καιρώ :D

Linux & Music

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου