Προς το περιεχόμενο

Shred Neck, Εξάσκηση Παντού!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σ'εχει ο θεος καλα  :D :D

φτιαξε  ;D

 

Δεν έχεις άδικο.. γιατι με τις τιμές που έχει αυτός

 

http://www.lapstick.com/buy-guitar.php

 

αγοράζω 2 κανονικές κιθάρες....  και χωρίς να κοιτάξω για μεταχειρισμένα  :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μονο το συγκεκριμένο φαίνεται να αξίζει τα (λίγα) λεφτά του για travel size practice όργανο. Mε κανονικό Gibson Scale μανίκι , volume και tone. τι άλλο να ζητήσει κανείς?

 

http://www.thomann.de/gr/hoefner_shorty_r.htm

 

 

 

ο τυπος ειναι εκτως του μυαλου του ετσι ? δεν ειναι σοβαρος καθολου

 

Μαλλον έχει χρησιμοποιήσει κουρδισμένα ξύλα. Δεν εξηγείται αλλιώς.  ;D ;D

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη hofner την έχω και είναι super γι'αυτή τη δουλειά (ταξίδια κλπ.), παρέα με ένα VOXάκι amplug. Άσε που παίζει και μια χαρά ως κιθάρα.

Το απίστευτο είναι ότι στο αυτοκίνητο την βολευω μεταξύ καθίσματος του οδηγού και πόρτας ;D

 

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο το συγκεκριμένο φαίνεται να αξίζει τα (λίγα) λεφτά του για travel size practice όργανο. Mε κανονικό Gibson Scale μανίκι , volume και tone. τι άλλο να ζητήσει κανείς?

 

http://www.thomann.de/gr/hoefner_shorty_r.htm

 

 

 

Μαλλον έχει χρησιμοποιήσει κουρδισμένα ξύλα. Δεν εξηγείται αλλιώς.  ;D ;D

 

Πρέπει να υπάρχουν αρκετοί με κουρδισμένα ξύλα εκει όξω γιατι και ένας άλλος Ινδονήσιος τόσο τίς πούλαγε...

 

Πάντως ψήθηκα πολύ για την hofner... μόνο που φοβάμαι μήπως παίζω μόνο μάυτη και αφήσω στην άκρη την Gibson μου... οχι τίποτα άλλο έριξα ιδρώτα να την αποκτήσω  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... μόνο που φοβάμαι μήπως παίζω μόνο μάυτη και αφήσω στην άκρη την Gibson μου...

Είπαμε, παίζει καλά (με την έννοια ότι κατόπιν σεταρίσματος ιντονάρει μια χαρά, δεν ταστάρει και ακούγεται και δυνατούτσικα unplugged) αλλά δεν υπάρχει τέτοια σύγκριση.

Όσον αφορά τα αρνητικά της: ποιότητα China, ποτενσιόμετρα χρατσ χρουτσ, και τάστα λίγο άγρια στις άκρες. Το παίξιμο είναι επίσης λίγο διαφορετικό από μια νορμάλ κιθάρα (ζώνη απαραίτητη για αποφυγή neck dive, λίγος χώρος για να ακουμπάει το δεξί χέρι στο σώμα χωρίς να κάνει mute)

 

Εγώ την αγόρασα όταν απέκτησα το πρώτο παιδί και φοβήθηκα ότι στο αυτοκίνητο δεν πρόκειται να ξαναυπάρξει χώρος για κανονική κιθάρα σε φάση ταξιδιού. Έχει βολέψει απίστευτα πολύ και ώρες ώρες παίζω και στο σπίτι για αλλαγή από τις άλλες κιθάρες.

Πλέον (αφού έχω 2 παιδιά και έχουν κοπεί και οι πολλές διακοπές) την έχω παρκάρει δίπλα από το κρεβάτι για νυχτερινό practice ξαπλωτός και για να χρησιμεύσει ως ρόπαλο αν μπει κανείς στο σπίτι ;D

 

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, παίζει καλά (με την έννοια ότι κατόπιν σεταρίσματος ιντονάρει μια χαρά, δεν ταστάρει και ακούγεται και δυνατούτσικα unplugged) αλλά δεν υπάρχει τέτοια σύγκριση.

 

την έχω παρκάρει δίπλα από το κρεβάτι για νυχτερινό practice ξαπλωτός και για να χρησιμεύσει ως ρόπαλο αν μπει κανείς στο σπίτι ;D

 

 

Καλά ναι για πλάκα το είπα...  ;)

 

Αλλά λόγο περιορισμένου χώρου και χρόνου...βολεύει...

 

πχ.1: Είσαι σπίτι περιμένεις να αδειάσει το WC ....τσουπ βγάζεις την κιθάρα απο την κωλότσεπη και παίζει μια λα μινόρε

 

πχ.2:Ο αδερφός σου βγήκε αλλά έχεις φάει ρεβίθια κ ξέρεις οτι θα περάσεις λίγη ώρα στο "θρόνο" οπότε τσούπ...αλλο ένα μισάωρο αυτοσχεδιασμών ..γιατιως γνωστό τότε έρχονται οι καλύτερες εμπνεύσεις

 

πχ.3: Είσαι στο αμάξι και περιμένεις την κοπέλα σου να κατέβει. Σου έχει πεί οτι σε 2 λεπτά είναι έτοιμη οπότε ...τσούπ έχεις μανι-μανι 3 τέταρτα να να εξασκηθείς σε ένα arpeggio from hell που σε παιδεύει

 

;D ;D ;D Θαυματουργή θα έλεγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ξέρεις οτι θα περάσεις λίγη ώρα στο "θρόνο" οπότε τσούπ...αλλο ένα μισάωρο αυτοσχεδιασμών ..γιατιως γνωστό τότε έρχονται οι καλύτερες εμπνεύσεις

;D ;D ;D

Τσεκαρισμένο! Ιδανικό για brown sound  ;D ;D

 

 

 

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μονο το συγκεκριμένο φαίνεται να αξίζει τα (λίγα) λεφτά του για travel size practice όργανο. Mε κανονικό Gibson Scale μανίκι , volume και tone. τι άλλο να ζητήσει κανείς?

 

http://www.thomann.de/gr/hoefner_shorty_r.htm

 

 

 

Μαλλον έχει χρησιμοποιήσει κουρδισμένα ξύλα. Δεν εξηγείται αλλιώς.  ;D ;D

 

Μολις παρελαβα σημερα την συγκεκριμενη κιθαρα, και μονο καλες εντυπωσεις εχω μεχρι τωρα.

Θα παιξω μαζι της για λιγες μερες και θα σας μεταφερω εντυπωσεις και φωτο, ισως και κανα γρηγορο κλιπακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου