Προς το περιεχόμενο

Παιζοντας VST με κιθαρα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ ωραια.

Υπαρχει καποιος περιορισμος καπου η κατι που θα πρεπει να γνωριζω πριν προχωρισω σε αγορες?

 

Οταν λεω περιορισμος εννοω στο playability η στην πολυφωνια

Πχ μπορεις να παιξεις και πιανα η μονο νοτα νοτα?καπως ετσι.

Mε μεγάλη χαρά, εάν είσαι Αθήνα, να δοκιμάσεις το ήδη στημένο σύστημά μου.

Στη πολυφωνία, δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Στο playability, (πάντα από προσωπική μου έρευνα), άλλα vsts αντιδρούν καλύτερα από άλλα, και δεν είμαι ο καταλληλότερος να σου πώ γιατί. Ίσως είναι θέμα σχεδιασμού του ίδιου του vst ή του υπολογιστή που το φιλοξενεί. Ας πούμε ένα wavestation παίζει πιο εύκολα από ένα Legacy (πάντα στο δικό μου σύστημα)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομματι ειναι πολυ καλοκαιρινο κι απο ηχο,εγω τουλαχιστον,το βρισκω αρκετα "φυσικο".

marathon ειναι πραγματικα ενδιαφερον το τι μπορεις να κανεις με αυτα τα "πραγματακια".

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon ειναι πραγματικα ενδιαφερον το τι μπορεις να κανεις με αυτα τα "πραγματακια".

Eάν βρείς το dvd της συναυλίας του Jeff Beck στην Ιαπωνία, θα δείς την Jennifer Batten να παίζει το ρόλο του "πληκτρά" με τη κιθάρα της.

 

Εδώ θα ακούσεις-διαβάσεις και ένα πρόσφατο post μου

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172487.0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα άλλα που του πρότεινα, είναι ΟΚ? Συμφωνείς?

Γι αυτό τα πόσταρα...

 

Χιούμορ έκανα μωρέ... Αν το δεις από κάποια άλλη οπτική θα σου φανεί κι εσένα αστείο..  :P Γεια σου ρε Marathon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιούμορ έκανα μωρέ... Αν το δεις από κάποια άλλη οπτική θα σου φανεί κι εσένα αστείο..  :P Γεια σου ρε Marathon.

Δεκτόν... ;)

Αλλά εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε εμπειρίες...είχα μια μεγάλη τρέλλα με το starrlabs...μέχρι που το δοκίμασα, και κατάλαβα πόσο κουλός είμαι.

Το ότι είμαι όμως εγώ, δεν σημαίνει ότι μπορεί να είναι και κάποιος άλλος... :)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:'(Ειναι πολυ αδικο να μην ειμαι αθηνα.Για πολλους,μουσικους λογους.Ειμαι 300χλμ μακρια απο εκει.

Σε ευχαριστω παρα πολυ ομως για την καλη σου προθεση.

 

Στο playability, (πάντα από προσωπική μου έρευνα), άλλα vsts αντιδρούν καλύτερα από άλλα, και δεν είμαι ο καταλληλότερος να σου πώ γιατί. Ίσως είναι θέμα σχεδιασμού του ίδιου του vst ή του υπολογιστή που το φιλοξενεί. Ας πούμε ένα wavestation παίζει πιο εύκολα από ένα Legacy (πάντα στο δικό μου σύστημα)

 

Το αντιλαμβανομαι πληρως αυτο και συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντιλαμβανομαι πληρως αυτο και συμφωνω απολυτα.

Eγώ όμως δεν το αντιλαμβάνομαι πλήρως, και θα ήθελα κάποιος εάν το έχει ψάξει να μου το εξηγήσει. Να σημειώσω, ότι ο υπολογιστής μου δεν είναι της πλάκας, είναι ένα "βαρύ" G5

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα ακούσεις-διαβάσεις και ένα πρόσφατο post μου

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172487.0

Για να πω την αληθεια,τετοιου ειδους κομματια ποτε δεν καταφερα να τα ακουσω πανω απο 20 δευτερα,μην το παρεις προσωπικα,παρ ολα αυτα ειχα παρακολουθησει το θεμα.

Σαν παραγωγη ομως στο 5.1 που την ακουσα μολις,ηχει εξαιρετικα!

Eγώ όμως δεν το αντιλαμβάνομαι πλήρως, και θα ήθελα κάποιος εάν το έχει ψάξει να μου το εξηγήσει. Να σημειώσω, ότι ο υπολογιστής μου δεν είναι της πλάκας, είναι ένα "βαρύ" G5

Το αντιλαμβανομαι σαν εννοια βεβαιως βεβαιως εννοω.

Οχι πως γνωριζω γιατι συμβαινει.Δεν εχω midi guitar ακομη... :P

Πιθανον ειναι να εχει να κανει και με τον κωδικα του καθε vst.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παραγωγη ομως στο 5.1 που την ακουσα μολις,ηχει εξαιρετικα!

Garageband λεβέντη μου... ;D ;D

 

Πιθανον ειναι να εχει να κανει και με τον κωδικα του καθε vst.

Πιθανόν να είναι όμως και τα "όρια" του μαγνητη της Roland. Μην ξεχνάμε ότι η midi (κιθαριστική) τεχνολογία δεν είναι καινούργια. Έρχεται από το 75-80 με πολύ μικρές βελτιώσεις (νομίζω) μέχρι σήμερα.

Γι αυτό με τρώει, μέσα στο 2010, να φτιάξω μια κιθάρα, με τα υλικά της Ghost, που είναι πιο "μοντέρνα" και με πολύ καλές κριτικές

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου