Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Guitar Rig 4 και οχι μονο!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ζητω την βοηθεια σας γιατι εχω το εξης προβλημα:Μολις εκανα εγκατασταση μια καρτα ηχου Behringer FCA202 http://www.behringer.de/EN/Products/FCA202.aspx εκανα εγκατασταση το guitar rig 4 και εχω καθηστερηση στον ηχο.Ξερετε τι μπορει να φταιει?

Σας Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο driver της κάρτας σου δίνει λογικά τη δυνατότητα από το panel του να ρυθμίσεις το buffer size.. Γενικά ισχύει ότι όσο μικρότερο, τόσο λιγότερη καθυστέρηση (latency) αλλά και μεγαλύτερη κατανάλωση cpu και πολλές φορές clicks/pops.. Αυτό που πρέπει εσύ να κάνεις είναι να ψάξεις γι αυτό και να το μειώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα και παλι εχω καθυστερηση.Μηπως φταει το pc μου?Ειναι Pentium 4 στα 3.06ghz και 2gb ram.Επισης την καρτα την εχω συνδεμενη σε pci Firewire.Το pc μου δεν ειχε ενσωματωμενες θυρες Firewire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω μια μικρή πιθανότητα να φταίει το Firewire Controller του pc σου (που κατά τα άλλα είναι πολύ δυνατό).. Θα σου έλεγα να αλλάξεις σε texas instruments αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι - χαμένο πάντως δε θα πάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, τα Guitar Rig, Amplitube τα τρέχεις ως standalone? Αν ναι, κοίτα να ρυθμίσεις σωστά τα settings τους (πειραματίσου γενικά).. Αν τα τρέχεις από κάποιο DAW ως plug-ins, φρόντισε να ρυθμίσεις το buffer size μέσα από το DAW (βρίσκοντας το panel της κάρτας σου)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω μια μικρή πιθανότητα να φταίει το Firewire Controller του pc σου (που κατά τα άλλα είναι πολύ δυνατό).. Θα σου έλεγα να αλλάξεις σε texas instruments αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι - χαμένο πάντως δε θα πάει...

Επιδη ειμαι και ασχετος τι εννοεις να το αλλαξω σε texas controller και πως θα το κανω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέταρε στα settings του Guitar Rig 4 αν το τρεχεις standalone ή στο DAW σου αν το τρέχεις ώς plugin τον ASIO Driver της Κάρτας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου