Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα,

Εγω εχω το pod xt live και δηλωνω ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ απο τα τζιτζικια του.

Τωρα με αυτα που διαβαζω εδω, ειμαι ενα κλικ μακρια απο το να χτυπησω την rp1000.

Και εγω για metal θα την χρησιμοποιησω αλλα εχω μια απορία σχετικα με τα καθαρα της επειδη απ οτι διαβασα μεχρι τωρα, μαλον υστερει λιγο στον τομεα αυτο. Τελικα θελω να ρωτησω: Οι καθαροι ήχοι της rp1000 σε σχεση με αυτους του pod xt πως αξιολογουνται?

Μιλαω παντα για ενεργοποιημενα τα amp sims μιας που θα το παιζω συνδεδεμενο σε τελικο marshall el34 100/100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Μιλαω παντα για ενεργοποιημενα τα amp sims μιας που θα το παιζω συνδεδεμενο σε τελικο marshall el34 100/100.

 

 

εχθες ημουν σε ενα φιλο και επαιξα με ενα classic 30 .......και τα καθαρα settings που εχω φτιαξει.....τα οποια σε πληροφορω δεν εχω δωσει πολυ προσοχη..........εαν θες την γνωμη μου εμενα μου αρεσαν πααααααααρα πολυ....μια και στο σπιτι με χαμηλες εντασεις δεν τα ειχα ακουσει καλα......παρε την rp1000 αφοβα......ακουσε με δεν θα χασεις το μηχανημα ειναι παααααααααρα πολυ καλο........... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα ελεγα οτι υστερει στα καθαρα απλα θελουν ποιο πολυ ψαξιμο απο τα βρωμικα...

 

συμπολεμιστη ..πως σου φαινεται το μηχανημα τωρα που το εχεις ψαξει καλυτερα....?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( [glow=red,2,300]Θ[/glow] ) ΑΒΕ συντροφε,  ;D

 

το μηχανημα εξακολουθει να μου φαινεται πολυ καλο  ειδικα αυτος ο triple-recto  8)

δεν το εχω ψαξει παρα πολυ καθως ηδη με καλυπτει ο ηχος μου

 

2 ερωτησεις προς τους πλεον εμπειρους:

 

1) εσυ το μηχανιμα οταν το βαζεις στο input του ενισχυτη εχεις το κουμπακι στο μιξ ή στο amp;

2)το λογισμικο ειναι εκδοση 1.2 ακομα η πρεπει να κανω αναβαθμιση;

 

οφφ τοπικ: ποιο = πιο

στο απο πανω ποστ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( [glow=red,2,300]Θ[/glow] ) ΑΒΕ συντροφε,  ;D

 

το μηχανημα εξακολουθει να μου φαινεται πολυ καλο  ειδικα αυτος ο triple-recto  8)

δεν το εχω ψαξει παρα πολυ καθως ηδη με καλυπτει ο ηχος μου

 

2 ερωτησεις προς τους πλεον εμπειρους:

 

1) εσυ το μηχανιμα οταν το βαζεις στο input του ενισχυτη εχεις το κουμπακι στο μιξ ή στο amp;

2)το λογισμικο ειναι εκδοση 1.2 ακομα η πρεπει να κανω αναβαθμιση;

 

 

 

 

1) εγω το εχω στο mix.....μη με ρωτησεις πως γινεται αλλα εκει βγαζει τον τρελο ηχο.....και το ειχα αναφερει αρχικα οτι μπορει να εχουνε μπερδεψει τα outputs ::)

2) θα βγαλουνε αναβαθμιση....για την rp500 εχουν βγαλει και εχω την 1.4 ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενκς ιγνατιε!!

 

και εγω στο μιξ το εχω και για βαριες παραμορφωσεις και λαμπερα καθαρα ωστοσο για crunchy OD's προτιμω το amp setting :D

ρωτησα γιατι μου φανηκε πολυ περιεργο  ;D ;D

 

 

αλλη μια φορα σε ευχαριστω που με επεισες να παρω την τζιτζιτεκ ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι παιδια στην rp1000 το εχω ΜΟΝΟ στο AMP....μονο εκει βγαζω τον καλυτερο ηχο...στο mix μου ακουγεται σαν να τονιζει πολυ τις μεσαιες και ''τενεκεδιζει'' ας πουμε λιγακι.....στο AMP εχω βγαλει απιστευτα βρωμικα για ολα τα ειδη και επισης τα καθαρα κρυσταλο σε συνδιασμο με τον peavey classic 30 που εχω....απλα τα καθαρα θελουν αρκετο ψαξιμο και λιγακι παραπανω ενταση μιας και στο σιγανο χανουν....και ολα αυτα καρφι στο input του ενισχυτη.....τιποτα ιδιαιτερες συνδεσμολογιες δηλαδη και πολυ μανουρα.

Μεχρι στιγμης το firmware ειναι το 1.2

 

Παρτε κοσμε αφοβα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα αυτο το βίντεο απο τον ralf jung(εχει αρκετα) που κάνει demo τo 255 το οποιο χρησιμοποιει και αυτο το audio dna 2 στην λούπα ενος valve 2x12 με απενεργοποιημενες τις καμπινες.Ειναι το πιο ευθυ απο όλα τα αντιστοιχα(χωρις μπλα μπλα) και με πολυ καλο ήχο.

 

Ετσι ακουγεται σε αντιστοιχη χρηση και το 500.1000;Η λογικη λέει ναι....Για τα λεφτα του είναι γαμάτο πάντως αλλα αν είναι ιδιος ηχος και στα άλλα τα καθαρα και τα overdrive εχουν λιγο θέμα.Βέβαια να σημειωσω οτι ο τύπος παίζει τα έτομα preset.

 

Προσωπικα σε χρηση του 1000 τα καθαρά θα τα είχα απο τον ενισχυτη μου και ολους τους overdrive ηχους απο καμια εξομοιωση screamer.

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου