Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οχι ΒΑΣΙΛΗ εμενα αμεσως εκανε update κλπ....καλο ειναι να το κανεις το update εχουν διορθωσει καποια πραγματακια..............αλλα μεχρι να την ψαξεις εχεις χρονο...............στο mix ή amp την συνδεσες?

Θέλω να κάνω update πριν προχωρήσω σε ήχους, αλλά αν δεν εγκατασταθούν οι MIDI drivers δεν την βλέπει το πισι.

Στο amp, πολύ καλύτερα απο το mix. Στο mix μου φάνηκε κάπως weak και με λίγο "τζιζ", στο amp ήταν πολύ καλύτερο, με περισσότερο όγκο και σκαστό ήχο στα mid-overdrive.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλος ο ηχος

βασικα την θελω πιο πολυ για Jazz-rock-fusion και λιγο post rock.

απο εφε τι λεει.

 

πιστευω θα σε καλυψει πληρως...........και τα εφφε ειναι μια χαρα μην περιμενεις διατημικα εφφε κλπ....λογικα πραγματ chorus,flanger,phaser,treomolo,harmonizer κ.α

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω θα σε καλυψει πληρως...........και τα εφφε ειναι μια χαρα μην περιμενεις διατημικα εφφε κλπ....λογικα πραγματ chorus,flanger,phaser,treomolo,harmonizer κ.α

Ναι σιγουρα δεν θελω διαστημικα απλα να ειναι καλα.

ειχα και εγω μια tonelab η οποια μου αρεσε αλλα την εδωσα για πεταλια τα οποια δεν τα πηρα και μπηκα στον πειρασμο για rp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnny guitar αν δεν  σε ενδιαφερουν high gain ηχοι παρε μια tonelab καλυτερα,η ακομα καλυτερα(εγω αυτο θα κανω εχω ακυρωσει 2 φορες το gsp1101 ) μια m13

 

εχουν περασει σχεδον ολες οι πεταλιερες απ τα χερια μου,η μαλλον απ τα ποδια μου και για τα λεφτα της ειναι η καλυτερη...τουλαχιστον εχεις 12 πεταλια που μπορεις να χρησιμοποιεις...φαντασου να αλλαζεις μπανκα για να εχεις univibe η γιατι θες αλλο delay πιο αργο...ειναι τρελο σπασιμο τουλαχιστον σ εμενα ηταν το μεγαλο προβλημα σε καθε πεταλιερα...φυσικα το τελειο ειναι ενα gforce και midi controller αλλα παει ο κουκος αηδονι...για μενα τουλαχιστον που δεν θελω τρελλες ποιοτητες εφφε αλλα απλα πραγματακια ολα μπροστα μου η Μ13 ειναι ο επομενος στοχος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τη γνωμη σου βασικα ειχα το pod x3 (δεν εχω ακουσει τη m13)και δεν μου αρεσαν τα εφε(γνωμη μου) πιστευω πως θα εχει διαφορα το x3 me to m13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου αρεσαν αυτα μην περιμενεις να σου αρεσουν της digitech...κι εγω ειχα την x3 και οπως και καθε πεταλιερα αν την ρυθμισεις σωστα θα σου κανει παπαδες...ισως δεν την εψαξες καλα...μην βαζεις ιδια κατηγορια το x3 με την m13...απ οτι γνωριζω ειναι καλυτερη ποιοτικα...και πρακτικα φυσικα που σε μια πεταλιερα ειναι το Α και το Ω....εαυ ειπες πως δεν θες τρελλα εφφε...ειναι κριμα να δωσεις λεφτα και να ξαναχρειαστεις κι αλλα πεταλακια...κανε ενα search στο youtube συγκρισεις original πεταλιων με τις προσωμοιωσεις και θα παθεις πλακα...μην περιμενεις τρελλη ποιοτητα απ την digitech...ουτε φυσικα απ την Line 6 αλλα τα πεταλια της με τις 4 επιλογες και με τσιμπημενη τιμη εχουν χρηιμοποιηθει απο πολλους καλιτεχνες και πανω σ αυτα ειναι βασισμενη η m13...αν θελησεις και προσωμοιωσεις ενισχυτων τοτε παω πασο...οπως σου ειπα για μενα προσωπικα προεχει η πρακτικοτητα και να εχεις 12 πολυ καλα πεταλια μπροστα σου ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο..αν βολευεσαι με μονο 5 εφφε μπροστα σου  που εχουν οι digitech αλλαζει το πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου αρεσαν αυτα μην περιμενεις να σου αρεσουν της digitech...κι εγω ειχα την x3 και οπως και καθε πεταλιερα αν την ρυθμισεις σωστα θα σου κανει παπαδες...ισως δεν την εψαξες καλα...μην βαζεις ιδια κατηγορια το x3 με την m13...απ οτι γνωριζω ειναι καλυτερη ποιοτικα...και πρακτικα φυσικα που σε μια πεταλιερα ειναι το Α και το Ω....εαυ ειπες πως δεν θες τρελλα εφφε...ειναι κριμα να δωσεις λεφτα και να ξαναχρειαστεις κι αλλα πεταλακια...κανε ενα search στο youtube συγκρισεις original πεταλιων με τις προσωμοιωσεις και θα παθεις πλακα...μην περιμενεις τρελλη ποιοτητα απ την digitech...ουτε φυσικα απ την Line 6 αλλα τα πεταλια της με τις 4 επιλογες και με τσιμπημενη τιμη εχουν χρηιμοποιηθει απο πολλους καλιτεχνες και πανω σ αυτα ειναι βασισμενη η m13...αν θελησεις και προσωμοιωσεις ενισχυτων τοτε παω πασο...οπως σου ειπα για μενα προσωπικα προεχει η πρακτικοτητα και να εχεις 12 πολυ καλα πεταλια μπροστα σου ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο..αν βολευεσαι με μονο 5 εφφε μπροστα σου  που εχουν οι digitech αλλαζει το πραγμα...

σωστος,  βασικα θελω να ακουσω τοσο την Rp που εχω ακουσει πολυ καλα πραματα τοσο την m13 που ειναι φοβερα βολικη, πριν κανω κινηση θα το ψαξω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα απέκτησα τον Genz-Benz El Diablo 60c

 

με series fx loop.. να πω πως η πεταλιέρα ταιριάζει φοβερά με τον ενισχυτή, βέβαια και ο ενισχυτής ο ίδιος απλά ΤΑ ΣΠΑΕΙ αλλά μιλάμε τα εφέ, τα πετάλια ακόμα και οι προενισχύσεις (προσομοιώσεις ενισχυτών) της rp ακούγονται απίστευτα!

 

τη χρησιμοποιώ με απενεργοποιημένες τις καμπίνες και το κουμπάκι στο 1/4amp

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου