Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δλδ θες νας μας πεις οτι δεν ειναι ψευτικα? οτι δλδ ειναι μια χαρα?οτι ειναι πολυ ωραια τα drives? ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω αφου δεν ειναι το real thing.........δλδ θες να μας πεισεις οτι σου αρεσει? ειχες παλια καποια αλλη πεταλιερα? ;D

 

σοβαρα τωρα με τι επαιζες παλια ετσι για να κανουμε μια συγκριση ...εγω ας πουμε με τονελαβ και δεν υπαρχει συγκριση........

 

Εγώ πράγματι γουστάρω το Real thing και οι προσομειώσεις ήταν αρκετά κοντά (και κοντά να μην ήταν μου δίνει την δυνατότητα να παίξω με την χροιά διάφορων ενισχυτών  ;) ).

Παλαιότερα είχα δοκιμάσει μια Tonelab LE, ενώ η πεταλιέρα που δουλεύω ακόμη μέχρι και σήμερα είναι μια GT3 Boss ή τα αναλογικά πεταλάκια ΤS808, TS9, DR65, Dynnasor, κλπ

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σημερα χρειαστηκe να παιξω μερικα καθαρα για ενα hip hop project με ενα marshall mg100dfx....πραγματικα καμια σχεση με το gsp...η μερα με τη νυχτα...to gsp ακουγεται 10δες φορες καλυτερο επιτοπου στη ψυχρα χωρις καθολου ψαξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα χρειαστηκe να παιξω μερικα καθαρα για ενα hip hop project με ενα marshall mg100dfx....πραγματικα καμια σχεση με το gsp...η μερα με τη νυχτα...to gsp ακουγεται 10δες φορες καλυτερο επιτοπου στη ψυχρα χωρις καθολου ψαξιμο...

 

εγω που εκανα προβα προχθες.............εβαλα κατευθειαν σε εναν τραγωδια τρανζιστορ κεφαλη.....δεν αλλαξα τιποτα και ο ηχος ητανε ακρωωωωως ικανοποιητικος δεδομενου των αλλων μηχανηματων που ητανε συνδεδεμενη η πεταλιερα............ωραια γουστα λεμε!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ποιο ειδικο...εχει δοκιμασει κανεις να ηχογραφησει το σημα direct μαζι με cabinet impulses?

 

Εννοείς χωρίς cab sim και στη συνέχεια IRs? Θα το δοκιμάσω πιθανότατα απόψε.  ;)

 

Παρεμπιπτόντως, υπάρχει ένα generic cab sim που λέγεται Digitech Cabinet Compensation το οποίο δείχνει να δουλεύει πολύ καλά... γενικώς τα Digitech-κάτι cab sims είναι πολύ καλά, μην τα σνομπάρετε.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζω το εξης με την 500αρα μου...

 

εχω φτιαξει ενα

 

-καθαρο ηχο στο νουμερο 41

-εναν βρωμικο στο 42

 

 

ενω παιζω με τα βρωμικα στο 42 ξαφνικα αλλαζω για να παιξω καθαρα στο 41 . διαπιστωνω οτι ο καθαρος ηχος στο 41 θελει πιο δυνατα γιατι χανεται μεσα στο backing track . ετσι τον δυναμωνω απο το amp level ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ MASTER LEVEL ΠΡΟΦΑΝΩς ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ . βρισκω την καταλληλη ενταση για το καθαρο στο 41 και το κανω save πατωντας το store 3 φορες.

 

μεχρι εδω ολα καλα... το προβλημα ειναι οτι οταν επανερχομαι στο 42 για γκαζια τοτε ο ηχος μου εχει εξαφανιστει και στην θεση του παιζει το αρχικο preset απο το εργοστασιο...

το βγαζω απο την πριζα και το ξαναβαζω και τοτε παιζει παλι ο ηχος ο δικος μου στο 42 και οχι το εργοστασιακο preset...

 

τι γινεται ξερει κανεις ? ειναι λιγο δυσκολο να περιγραψω καλυτερα τι γινεται... αν δεν το καταλαβετε ετσι θα φτιαξω ενα βιντεακι που να το αναλυει... αν ωστοσο καταλαβει κανεις το προβλημα ας με βοηθησει... θενκ γιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για bug μου κάνει όπως το λες.

 

 

bug? τι σημαινει bug ?

 

μηπως ρυθμιζεις τα εργοστασιακα πρισετς που δεν γινεται να αποθηκευεσεις απο πανω τους δικα σου (νομιζω) ;D

 

δεν ξερω... εγω πηγαινω σε ενα νουμερο οποιο μου καπνισει και φτιαχνω εναν ηχο... επειτα το αποθηκευω... μαλλον θα φτιαξω εκεινο το βιντεο να το δειτε καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου