Προς το περιεχόμενο

Marshall BB2 Bluesbreaker 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/marshall_bb2_blues_breaker.htm

γει σας παιδια,

εχει κανενας γνωμη για το συγκεκριμενο πεταλακι , μου φαινεται ενδιαφερον :)

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, το είχα παλιότερα το πεταλάκι, φτηνό και πιστό στον ήχο που ισχυρίζεται ότι "εξομοιώνει". Ενδιαφέρουσα και η λειτουργία σαν booster. Προσωπικά δεν είχα μεγάλο ενδιαφέρον για τον ήχο του και γι'αυτό το έδωσα, αλλά αν σου κάνει αυτό που ακούς στα διάφορα κλιπάκια και ντέμο, προχώρα το.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα, ως βασικό μου overdrive και μου άρεσε ΠΟΛΥ.

 

Τόσο πολύ, που πριν 2-3 μέρες (παρόλο που εδώ και 3 χρόνια περίπου έχω πουλήσει σχεδόν όλα μου τα πετάλια, για τα "μάτια" της Tonelab), το ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΑ!!!

 

Θεωρώ ότι έχει όσο όγκο και gain χρειάζομαι, χωρίς να αλλοιώνει το χαρακτήρα της κιθάρας όπως κάνουν πολλά Tubescreamer-οειδή ;)

 

 

Δεδομένης της τιμής του μάλιστα, το προτείνω ανεπιφύλακτα (εκτός και αν παίζεις metal) ;D

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα demo που εχω δει μου αρσει πολυ ;D μαλλον θα το παρω να ανεβασει λιγο το overdrive του blackheart little giant

 

Σ'αυτά που λέει ο Ηλίας παραπάνω, να συμπληρώσω ότι ΚΑΝΕΙ και για Metal, αν το χρησιμοποιείς μπροστά ή πίσω από κάποιο distortion πετάλι, μιας και του δίνει όγκο και μπορεί να το ρυθμίσεις για να "σκουπάρει" τον ήχο του άλλου πεταλιού.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα clip που έφτιαξα προχειρότατα με το BB2:

http://www.box.net/shared/mpdpp86rec

 

Στο κλιπ μπορείς να ακούσεις την κιθάρα αρχικά καθαρά και αργότερα με 2-3 διαφορετικά επίπεδα overdrive.

 

Sorry για την ποιότητα, απλά το έκανα λίγο βιαστικά...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία να πω (αν και δε βλέπω να ενδιαφέρει κανέναν) ότι το clip ηχογραφήθηκε με την Tokai LP μου (με Lindy Fralin P90 μαγνήτες), το Bluesbraker II συνδεδεμένο στον Tech21 Trademark 30.  8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετούτο το πεταλάκιον το έχω κι' εγώ. Τα πάει μια χαρά με τον vox μου, καθώς δεν έχει τόσα πολλά μεσαία όσα π.χ ένα tubescreamer.

 

Να προσθέσω στα συν του και το γεγονός ότι με ό,τι άλλο od το έχω βάλει στη σειρά, συμπεριφέρθηκε άψογα. Για τα λεφτά του παραπαρααξίζει

 

(Ρε Ηλία, τι ηχάρα είναι αυτή  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου