Προς το περιεχόμενο

boss gt10 vs rp1000 vs x3 pod live vs digitech gnx 400 vs tc electronic g-major


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To ιδιο κaι με το input gain/output του nova system,τις ρυθμίσεις εξόδου στη gnx κτλ....σε κάθε μηχάνημα για αυτο υπάρχει το manual...

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  ...γεια ξανά. X-minor είσαι συσσωρευμένη γνώση!!!

Κατ' αρχάς αυτή η κατάσταση με το POD xt που εξηγούσα συνέβη όταν μετά από πολλά χρόνια παιξίματος στο σπίτι βγήκα προς τα έξω κι επομένως ήταν πολλά πράγματα που τα νόμιζα αλλιώς κι έτσι μου 'ρχόταν η μία απογοήτευση μετά την άλλη. Σχετικά με το Pod xt και τη συνδεσμολογία του, την περίπτωση να το βάλω στο return ούτε την είχα σκεφτεί, ούτε μου το είχε πει κανένας, κι ακόμα χειρότερα δεν είχα ιδέα τι είναι το NOiζ πράγμα που επέκτεινε την ασχετοσύνη μου!!!Να φανταστείς ότι κάποια στιγμή κάποιος μου εξήγησε τι είναι το send Και το return και ένιωσα να ανοίγεται ένας ολόκληρος κόσμος μπροστά μου!!! Μιλάμε για τόοοοσο άσχετος. Κι επομένως δεν πέταξα το Pod στα σκουπίδια αλλά το κράτησα και το χρησιμοποιώ μόνο για τα εφέ(κατάσταση no amp, no cab)!!!(η συνέχεια παρακάτω)

 

Για να μπαίνουμε και λίγο on topic πάντως, μετά απ' όλα αυτά σίγουρα απ' τον τίτλο φεύγει το g-major το οποίο απ' όσο ξέρω δεν έχει παραμορφώσεις αλλά μόνο εφέ(τουλάχιστον έτσι είναι το g-major II). Χωρίς να έχω παίξει πάντως τις υπόλοιπες πεταλιέρες, η δικιά μου πρόταση είναι Pod X3 live της Line6! Μην μπερδεύεστε, δεν τα αγαπάω αλλά και δεν ταέχω αφορήσει, απλά στην αρχή υπεραπογοητεύτικα, μετά τα θεωρούσα χρήσιμα και απ' ό,τι καταλαβαίνω με τη σωστή συνδεσμολογία είναι χρησιμότατα. Απλά υπάρχει το θέμα των απαιτήσεων:

 

(Ξαναβγαίνω offtopic).Τα αυτιά μου έχουν πρόβλημα!Με το που ακούω κάτι καλυτερο θέλω να ακούω μόνο αυτό(κι έτσι, έχει και η τσέπη μου πρόβλημα!!!).Για παράδειγμα, μετά από 6 χρόνια με τα ψηφιακά(βέβαια ήταν κυρίως για χρήση σπίτι), μπήκα στα λαμπάτα(και μιλάω στον πληθυντικό, γιατί αναφέρομαι και σε πετάλια και σε ενισχυτές και σε όλα!!!,να φανταστείτε μέχρι πέρυσι αγόραζα pod xt και φέτος fat foot(tellegun)). Ως εκ τούτου οι απαιτήσεις μου αυξάνουν εκθετικά με αποτέλεσμα να ψιλοαφορίζω (όταν μιλάμε για πρόβες και Live πάντα) τα ψηφιακά. Να φανταστείτε ότι κι εγώ παίζω metal (Κι απ' όσο μπορώ να καταλάβω έχουμε σχεδόν τα ίδια γούστα με τον Αρη που ξεκίνησε το topic(ελπίζω να σε λένε έτσι και στο κανονικό σου όνομα)), οπότε την πρώτη φορά(πρια από λίγο καιρό) που έπαιξα με ένα combo 2Χ12 (Carvin legacy ήταν), Με έχει κάνει να μη μου φτάνει με τίποτα πλέον το 1Χ12!!! Οπότε να ξέρετε ότι μιλάτε με προβληματικό άνθρωπο! Εντάξει, ό,τι μ' αρέσει δεν πάω και το αγοράζω την επόμενη μέρα(δεν μπορώ, άλλωστε), αλλά φανταστείτε τη διαφορά που έκαναν στα αυτιά μου ο ψηφιακός με τον λαμπάτο ήχο(μιλώντας πάντα για τις δυνατές εντάσεις!) Αυτά!

 

ΥΓ:  Πάντως oi διαφορετικές κονσόλες που έπαιξα το Pod μου δεν είχαν καμία σχέση στο αποτέλεσμα! Την πρώτη φορά ο ήχος ήταν ό,τι καλύτερο είχα ακούσει(έκανα πρόβα άνετα) και χάρηκα πάρα πολύ. Την επόμενη φορά στο ίδιο studio, στην άλλη του αίθουσα(πόσο διαφορετικές κονσόλες να είχαν?Βεβαια και πόσο διαφορετικά monitors;Δεν ξέρω και ούτε έψαξα) ο ήχος ήταν απλά κακός. Την τρίτη φορά σε τελείως άλλο Studio(άλλη κονσόλα, άλλα Monitors) ήταν πάλι απλά κακός. Οπότε απηύδησα και το παράτησα το να το ψάχνω με τα ψηφιακά! Δεν προτείνω να κάνετε το ίδιο και ούτε τα αφορίζω, απλά εκεί κατέληξα εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 οταν εδωσα την tonelab και πηρα την rp500 πηγα σπιτι διαβασα το manual και την συνδεσα........ξαφνικα κρυος ιδρωτας......ωχ λεω την εκανα την πατατα.Αφου ψιλο επαιξα με τα settings των ενισχυτων...παλι τιποτα ...τελικα απο πισω ειχε ενα κουμπακι που λεει amp/mix και πατωντας το ο ηχος απο πλαστικος-ψηφιακος γινοτανε ταμαμ.........και μαλιστα στην rp500 στη θεση amp ακουγοτανε χαλια εντελως....ενω στη θεση mix......ακουγες αυτο που πραγματικα ειναι η rp500-1000 δλδ ενα πααααααααααααρα μα παρα πολυ καλο μηχανημα...... ;)

Τωρα υπαρχει μια περιπτωση να ειναι λαθος το κουνπι amp/mix και να ειναι mix/amp.....οπως και να εχει παντως το αποτελεσμα ειναι πορωτικο,και δεν με νοιαζει εαν υπαρχει ή δεν υπαρχει αυτο το λαθος.Εγω τον ηχο που παντα ηθελα...στο 80% τον εβγαλα.......

Γι'αυτο να ενημερωσω οσους πανε να δοκιμασουν καποια απο τις rp.....οτι τεραστιο ρολο στον ηχο παιζει αυτο το ρημαδια κουμπι.....μα τεραστιο ομως......εαν δεν σας ακουγεται σωστα στο amp και ακουτε ψηφιακουρα......γυριστε το στο mix...(και αντιστροφα και μετα θα χαμογελατε για πολυ ωρα) ;D

 

 

Κατι τέτοιο έχει και το Pd xt και μάλλον το έχει και το Pod X3 Live! Συγκεκριμένα είναι και ποιο ξεκάθαρο(κάτι τέτοια κάνουν την line 6 top εταιρία στα ψηφιακά): Σου λέεi κάπου στο menou να επιλέξεις πού θα στείλεις το σήμα, κι έχεις τις επιλογές: studio, power amp, combo amp και καναδυο ακόμα. Στην περίπτωση που θα το βάλεις στο return θα βάλεις :power amp(καθώς χρησιμοποιείς μόνο τον  τελικό του ενισχυτή μέσα απ' τον οποίο θα ακούσεις το Pod Χ3 Live!).

Πάντως εγώ και μ' αυτά έπαιζα όταν το έβαζα σε ενισχυτές, κονσόλες και τα ρέστα(είπαμε κατευθείαν στον τελικό δεν το έβαλα ποτέ!!!) αλλά προκοπή δεν είδα! Θέλω να πω, δεν ημουν τόσο άσχετος, το χα διαβάσει το manual απλά και δεν ήξερα κάποια άλλα πράγματα(ας πούμε ποια είναι η προενίσχυση και ποιος ο τελικός και τι παίζει με αυτά) συν το θέμα τον απαιτήσεων που περιέγραψα προηγουμένως, ότι δηλαδή ακόμα και όταν είχα καλό ήχο δε μου έφτανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ιδιο κaι με το input gain/output του nova system,τις ρυθμίσεις εξόδου στη gnx κτλ....σε κάθε μηχάνημα για αυτο υπάρχει το manual...

 

δεν διαφωνω ...απλα τονιζω οτι ενω το ειχα το κουμπι στη θεση amp μια και επαιζα με ενισχυτη ο ηχος δεν ελεγε μια....και απογοητευτηκα...μολις το πατησα και πηγε στη θεση mix.......εκει ητανε τα γουστα τα τρελα........τωρα πως εξηγειται αυτο μη με ρωτας.......αλλα δεν εχει σημασια αφου εκει μου ακουγεται οπως πρεπει...εκει το εχω ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν καποιος πει οτι δεν γουσταρω ψηφιακα πραγματα ... δηλαδη δεν θελω ουτε

rp 1000 oute pod x3 ουτε τιποτα.... τι πρεπει να παρει ωστε να εχει μια ευχερεια στην δημιουργια ηχων ? γιατι εχω ακουσει και το αλλο.... θες αναλογικο ηχο παρε πεταλακια...

με τα πεταλακια ομως δεν εχεις προσομειωσεις ενυσχητων..... θα μου πεις θες προσωμειωση παρε το ιδιο τον ενυσχητη... ακυρο και αυτο γιατι παλι θα εχω ενα και μονο ηχο.... ασε που ενυσχητη καλο εχω...  το θεμα ειναι οτι αν θελει κανεισ να εχει την μια μερα ηχο iced earth την αλλη θελει να εχει ηχο κλωναριδη η μονη λυση ειναι οι πεταλιερες ? μηπως τελικα αν εχεις εναν καλο ενυσχητη και ενα g-force την εχεισ κανει ταρατσα ? παει πολυ ακριβο ομως και αυτο ... αλλες λυσεις  ?? να παρεισ 5 πεταλακια ? δηλαδη τα βασικα chorus delay reverb kai kanena distortion ? και παλι ομως δεν περιοριζεσαι σε εναν ηχο που απλα μπορεις να τον χρωματισεις ? δεν υπαρχει πουθενα λυση... η μουσικη ειναι σαν την γυναικα... αβυσσος η ψυχη της...

για να συνοψισω νομιζω οτι ολοι ακουμε μουσικη και προρνομαστε με τον ηχο που ακουμε... δεν μπορουμε βεβαια να εχουμε τον εξοπλισμο που εχουν ολοι αυτοι που ακουμε αρα τι πρεπει να κανουμε τελικα ωστε να μπορουμε να τον πλησιαζουμε...????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν καποιος πει οτι δεν γουσταρω ψηφιακα πραγματα ... δηλαδη δεν θελω ουτε

rp 1000 oute pod x3 ουτε τιποτα.... τι πρεπει να παρει ωστε να εχει μια ευχερεια στην δημιουργια ηχων ? γιατι εχω ακουσει και το αλλο.... θες αναλογικο ηχο παρε πεταλακια...

με τα πεταλακια ομως δεν εχεις προσομειωσεις ενυσχητων..... θα μου πεις θες προσωμειωση παρε το ιδιο τον ενυσχητη... ακυρο και αυτο γιατι παλι θα εχω ενα και μονο ηχο.... ασε που ενυσχητη καλο εχω...  το θεμα ειναι οτι αν θελει κανεισ να εχει την μια μερα ηχο iced earth την αλλη θελει να εχει ηχο κλωναριδη η μονη λυση ειναι οι πεταλιερες ? μηπως τελικα αν εχεις εναν καλο ενυσχητη και ενα g-force την εχεισ κανει ταρατσα ? παει πολυ ακριβο ομως και αυτο ... αλλες λυσεις  ?? να παρεισ 5 πεταλακια ? δηλαδη τα βασικα chorus delay reverb kai kanena distortion ? και παλι ομως δεν περιοριζεσαι σε εναν ηχο που απλα μπορεις να τον χρωματισεις ? δεν υπαρχει πουθενα λυση... η μουσικη ειναι σαν την γυναικα... αβυσσος η ψυχη της...

για να συνοψισω νομιζω οτι ολοι ακουμε μουσικη και προρνομαστε με τον ηχο που ακουμε... δεν μπορουμε βεβαια να εχουμε τον εξοπλισμο που εχουν ολοι αυτοι που ακουμε αρα τι πρεπει να κανουμε τελικα ωστε να μπορουμε να τον πλησιαζουμε...????????

Γεια και πάλι,

είχα ακριβώς ή μάλλον πανάκριβως(δόκιμος όρος,lol!) το ίδιο πρόβλημα και το ίδιο σκεπτικό! Δηλαδή να έχω πολλούς καλούς ήχους. Έχω τον Flextone III όπως ξαναείπα και αυτό το πετύχαινα αλλά με το master volume  στο 3 με 3,5(πολύ δυνατά, αλλά όχι για πρόβα, για πρόβα ήθελε 4!!!) και με την προϋπόθεση ότι έπαιζα μόνος, με backing track και τέτοια κατάσταση! Όταν αγόρασα το pod xt πιστεύωντας ότι θα εχει ό,τι και ο Flextone III και μάλιστα όλα αυτά φορητά και απογοητεύτικα για τους λόγους που εξήγησα νωρίτερα άρχιασα πλέον να κουβαλάω και τον flextone III στις πρόβες πιστεύοντας ότι θα έχω το ίδιο καλό αποτέλεσμα όπως και στο σπίτι(απλά πιο δυνατά!). Παρεπιπτόντως όπως οραματίζεσαι κι εσύ, είχα φτιάξει ήχους: 1 set Dream Theater, ένα Metallica, ένα για Guns, ένα lead για Vai, ακόμα και για φάση gibson(όχι το ροκάδιοκο-μεταλάδικο, το Gary Moore φάση). Και φυσικά και ένα σετ αγαπημένους μου.

Ε, μέσα στο συγκρότημα τίποτα απ' αυτά δε φαινόταν!! Ειδικά στο ένα συγκρότητμα που είχαμε και 2η κιθάρα κι έπαιζε από ένα τρανζιστοράτο ο δικός μου μου ακουγόταν λίγος. Πολλοί θα σου πουν ότι τα ψηφιακά δε βγάζουν "γεμάτο" ήχο όταν τα δυναμώνεις χάνουν και άλλα τέτοια που όταν μου τα έλεγαν δεν τα καταλάβαινα, καθώς όπως είπα έπαιζα μόνιμα σπίτι! Εγώ θα σου πώ την προσωπική εμπειρία μια που είχα την "τύχη" να ακούσω ψηφιακό δίπλα- δίπλα με τρανζιστοράτο

Τι άκουγαν τα αυτιά μου:

Στη μάχη ψηφιακού- τρανζιστοράτου, ο ήχος του 2ου "έσκιζε" καλύτερα το χώρο με αποτέλεσμα για να ακουστώ εγώ να πρέπει να δυναμώσω πολύ. Υπήρχε λοιπόν ένα οριακό σημείο όπου από εκεί που ένιωθα ότι δεν ακούγομαι δυνάμωνα ελάχιστα παραπάνω και σχεδόν κάλυπτα τα πάντα. Και πίστεψέ με ήταν πολύ δύσκολο να φτιάξουμε τις εντάσεις όπως έπρεπε. Γενικά η αίσθηση του ενισχυτή μου ήταν ότι έβγαινε ο ήχος και ακουγόταν δυνατά το 1ο μισό μέτρο και έμενε εκεί! Σα να μην προχωρούσε!

Η πλάκα ήταν ότι την επόμενη χρονιά που εγώ είχα πλέον το fat foοt kai έμπαινα στο λαμπάτο(όποιος και να ήταν αυτός) το προβλημα πλέον το είχε ο άλλος κιθαρίστας. Τώρα ο δικός μου ήχος "έσκιζε" καλύτερα το χώρο, και ο άλλος ψαχνόταν με την ένταση του ενισχυτή καθώς δεν ακουγόταν και όπως και πριν από ένα σημείο και μετά(δυναμώνοντας) τα κάλυπτε όλα! LOL!!!

 

Τώρα αυτό που θες να φτιάξεις, αξιόπιστα και ωραίαμ θέλει rack! Οι προενισχυτές σε rack έχουν πολλές μνήμες και μπορείς να αποθηκεύσεις πολλές διαφορετικές παραμορφώσεις. Αλλά θες και εφέ και τελικό και μια καμπίνα να τα ακούς! Πάμε οπότε από 2500-άπειρα χιλιάρικα € όλα μαζί!

Πάντως απ' τη "μεγαλομανία" μου να τα έχω  όλα και μάλιστα σε ένα, κατέληξα ότι ας έχω ένα και καλό ήχο(αλλωστε ό,τι υπεργαμάτο ήχο φτιάξεις στο ψηφιακό, μη νομίζεις ότι ο ηχολήπτης θα στο βγάλει όπως πρέπει, και δε μιλάω για τη λεπτομέρεια αλλά ούτε καν χοντρικά!)

Πολλοί θα σου πουν ότι υπαρχουν ενισχυτές που βγάζουν μεγάλη γκάμα ήχων, αλλά θα έχεις κάθε φορά ένα καθαρό ένα βρώμικο και ένα lead(στην καλή περίπτωση που έχεις 3 κανάλια!). Απ' ό,τι κατάλαβα εσύ τα θες όλα και αποθηκευμένα για άμεση χρήση οποιαδήποτε στιγμη(όπως τα ήθελα κι εγώ άλλωστε)! Ή μου ξεφεύγει κάτι?

 

Πάντως απ' την εμπειρία που είχα υποθέτω ότι η συνδεσμολογία με το ψηφιακό(όποιο κι αν είναι αυτό) στο return ενός καλού ενισχυτή(χρησιμοποιώντας δηλαδή μόνο τον τελικό του)  θε έχει τουλάχιστον ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Βρες κάποιον που το έχεικαι δοκίμασέ το!

Οπότε ξαναεπιμένω ότι αν λειτουργήσει καλά (αυτό που θα δοκιμάσεις με την παραπάνω συνδεσμολογία) και είναι να πάρεις κάτι τέτοιο(ψηφιακή πεταλιέρα δηλαδή,επιτέλους ξαναμπάινω on topic(LOL)) πάρε to Pod live X3!!

Και μια απορία: Τι ενισχυτή έχεις?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που θέλουν μόνο αναλογικά πράματα στη πλειονότητα δεν θέλουν 100 πράματα και έχουν αυτα που χρειάζονται κανα δυο drive κανα wha κανα ντιλευ και κανα chorus.Συνηθως με οχτω-δέκα πεταλακια εισαι κομπλε και αμα παιζεις τιποτα r'n'r,μπλουζ και με πολυ λιγότερα.

 

για μένα αν εχεις εναν καλο ενισχυτη με τρια καναλια βαζεις απο μπροστα τα βασικα comp,wha και κανα overdrive το πχ major στη λουπα και είσαι κομπλε.

 

Πάντως εδω να πω και πέντε πράγματα για την ασχετοσυνη που πολλές φορες υπάρχει στα μαγαζια που πουλάνε αυτα τα προιοντα.Με αφορμη το μηχάνημα που κατέχω ,και αυτο πάει και για τα άλλα εννοειτε, ακομα θυμαμαι το ποστ του ignantios με το nova και τη λουπα(αποκλειεται να είχαν και τα input output ρυθμισμένα) ...Καλο πλεον με τόση πληροφορια που υπάρχει γυρω απο νετ περιοδικα κτλ να πηγαίνουμε και λίγο διαβασμένοι στα διάφορα μαγαζια.Τουλαχιστον οταν ακουμε ένα μηχάνημα να ξέρουμε οτι ειναι σωστα συνδεδεμένο και οτι το ακουμε έτσι όπως πρεπει να το ακουμε.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Καλο πλεον με τόση πληροφορια που υπάρχει γυρω απο νετ περιοδικα κτλ να πηγαίνουμε και λίγο διαβασμένοι στα διάφορα μαγαζια.Τουλαχιστον οταν ακουμε ένα μηχάνημα να ξέρουμε οτι ειναι σωστα συνδεδεμένο και οτι το ακουμε έτσι όπως πρεπει να το ακουμε.

 

Εννοείται, αλλά έχω την εντύπωση ότι σχεδόν όλοι έπαθαν κι έμαθαν!!! Μη ρωτάς πόσα έχω δώσει για τα Line6 που τα έχω πάρει σχεδόν όταν πρωτοβγήκαν!!!

Κι επίσης όσα κι αν σου πει ο άλλος, μόνο αν πάθεις θα καταλάβεις ακριβώς τι συμβαίνει!

Πάντως είναι ένα θέμα το ότι μετά τις τόσες απογοητεύσεις που έφαγα απ' το Pod xt ας πούμε και πάλι βρήκα τρόπο χρήσης του!!!

 

Α, εσύ που άνοιξες το topic(Άρης, έτσι?), κάνεις πρόβες?κάνεις live? Εχεις έρθει αντιμέτωπος με αυτά που περιγράφω(όχι κατ' ανάγκη όλα) ?

Πάντως όταν δοκιμάσω το pod xt σε τελικό(return και τα ρέστα) θα ενημερώσω για την ποιότητά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ακομα θυμαμαι το ποστ του ignantios με το nova και τη λουπα(αποκλειεται να είχαν και τα input output ρυθμισμένα) ...Καλο να ξέρουμε οτι ειναι σωστα συνδεδεμένο και οτι το ακουμε έτσι όπως πρεπει να το ακουμε.

 

;D ;D ρε θηριο που το θυμηθηκες εδω κοντευω να το ξεχασω εγω....αστα να πανε...τραγωδια ο πωλητης :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα συγκροτημα και παιζουμε γενικα... οχι τιποτα ιδιαιτερο ... παιζουμε στο στουντιο και παιζουμε και live... γενικα εδω και καιρο εχω ξενερωσει εντελως με καθε ειδους πεταλιερα... κυριως γιατυτο το λογο που ελεγες κι εσυ... φτιαχνεις ενα ηχο και νιωθεις θεος και οτν πας στον στουντιο ξενερωνεις... παντως σε οτι live εχυμε παιξει χρησιμοποιω τον ενυσχητη μου ο οποιος ειναι ενας peavey bandit 112 το οποιο θεωρω καρυφαιο για το ειδος μυσικης που παιζω... μεταλ παιζω και τα γκαζια ειναι ατελειωτα... το θεμα ειναι οτιβαριεμαι αυτο το κουβαλημα καθε φορα γιατι δεν ειναι και ελαφρυ και το δευτερο οτι υστερω πολυ σε εφε... δηλαδη δεν εχω καθολου εφε για τηνακριβια... ο ηχος μου ομωσ ειναι πολυ γεματος... και ειμαι ευχαρηστημενος... παντα μεενοχλουσε η ψηφιακιλα χωρισ να ξερω ομως τι ακριβως με ενοχλει... απλα κατι δεν μου αρεσε στην υποθεση και γι αυτο οτι επαιρνα το πουλαγα απο πετελιερες....

αν καταφυγουμε στην λυση των πεταλακιων τοτε δεν θα εχουμε το προβλημα της εναλαγης των χωρων ? φτιαξαμε δηλαδη εναν ηχο και ακουγεται ο ιδιος οπου και αν παιξεις ? αν ναι τοτε η bcb-60 ειναι οκ ? οταν λες rack εννοεις κατι σε g-major 2 η σε digitech gsp1101 η μηπως σε g-force γιατι αν ειναι το τελευταιο το ξερω κι εγω αλλα θες το 1000ρικο μεσ το νερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου