Προς το περιεχόμενο

Kαινουργια JamMan απο την Digitech!!


O_Menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και ο τιτλος, η Digitech με το νεο χρονο εντος καιρου θα "πασαρει" τα 2 καινουργια της πεταλακια!!

 

Το ενα ειναι το JamMan stereo, και το αλλο το JamMan Solo!!

 

To πιο μικρο, το JamMan solo, απο το λιγο που εψαξα φαινεται να εχει τις ιδιες δυνατοτητες με το κλασσικο JamMan, μονο που ειναι σε mini-εκδοση!!Επισης, σιγουρα θα ειναι ο νεος ανταγωνιστης του RC-2 της Boss, περιμενουμε να δουμε και τιμες φυσικα (μακαρι και αυτες να ναι ανταγωνιστικες)!!

 

Το αλλο, JamMan Stereo, εχει καποιες σημαντικες αλλαγες απο το απλο JamMan!!Εχει πια 3 stop modes (stop, finish, fade), εναντι του ενος που ειχε το προηγουμενο JamMan.!!Εχει επισης reverse play που ως τωρα το ειχε μονο το Boss και απο πολλους ελειπε, και φυσικα εξ'ονοματος ο ηχος σταματαει να ειναι mono, και γινεται stereo!!Ακομη, εχει 99+99=198 μνημες για ηχογραφηση-loop, και (ΤΡΟΜΕΡΟ!!) παιρνει εως και 8 GB επεκταση μνημης, που ισοδυναμει με 16 ωρες ηχογραφησης!!!!!Τωρα πια εχει και 4 ποδοδιακοπτες, που σημαινει οτι εχει ενσωματωμενο το εξτρα footswitch FS3, που ηταν πολυ χρησιμο για την παλια εκδοση του JamMan!!

 

Δυστυχως η Digitech δεν εχει ανεβασει στο site ακομα τα ακριβη χαρακτηριστικα του καθενος απο τα δυο αυτα πεταλια, αλλα το σιγουρο ειναι οτι μπαινει πολυ δυναμικα στο χωρο του loop, και γιατι οχι και της ηχογραφησης!!

 

Το μονο που μενει τωρα να δουμε για να πειστουμε ειναι....ΤΙΜΕΣ!!!!

 

Δειτε και μονοι σας http://www.digitech.com/specialtypedals.php  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ να τος ο πρωτος ;D!!

Φιλε ακομα δεν εχουν βγει σε κυκλοφορια, αλλα υποψιαζομαι οτι αν βγει το JamMan Stereo σε καλη τιμη, θα γινει πανικος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα τα specs!Πραγματικα εμεινα!τωρα μενει μονο να το δοκιμασω!φαινεται πολυ καλο παντως!και μονο που περνει υποδοχη για εξτρα μνημη αυτο λεει πολλα!

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το προηγουμενο JamMan περνει υποδοχη για εξτρα μνημη!!2 GB παιρνει, 6,5 ωρες ηχογραφησης δηλαδη!!

Για το JamMan Solo δεν ειμαι πολυ σιγουρος οτι περνει επεκταση, παντως να το ψαξεις πριν κανεις αγορα μην το παρεις ετσι!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Απ' ότι διάβασα στο site της digitech και το Jamman Solo παίρνει επέκταση. Έχω το παλιό jamman. Και το jamman stereo έχει ακριβώς αυτά που έλειπαν, και που ζητούσε το κοινό, δηλαδή στερεοφωνία και καλύτερο έλεγχο χωρίς να χρειάζεται το έξτρα footswitch. Προσθέσανε και το μικρό για τον ανταγωνισμό με τα Boss και έδεσε το γλυκό..

  Κάτι μου λέει πως η τιμή θα είναι τσιμπημένη, αλλά θα είναι ωραίο μηχάνημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Το solo θα μπορουσε να ναι και φθηνοτερο..

Για το stereo ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την τιμη αν λαβω υπ'οψην μου τις επιδοσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου