Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη χορδη και ποια το 'καμαρι' σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H χειρότερη χορδή είναι όντως η Sol...εγώ χρησιμοποιώ Ernie Ball Hybrid (009-046) και η άτιμη ενώ όλο το set έχει κουρδιστεί και έχει στρώσει στο intonation συνεχίζει να ξεκουρδίζεται μετά από δύο bends!!!

Παρ'όλα αυτά την έχω συνηθίσει και όταν "αρπάζει" την φέρνω στα ίσα της με σηκωματάκια στην ταστιέρα. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα μόνο των Ernie Ball χορδών, πάντως εγώ δεν τις αλλάζω γιατί ο ήχος τους με ικανοποιεί απόλυτα σαν χροιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγαπημένες: όλες.

Μισητές: κάτω e και πρόσφατα G. (Μου έσπασε και μου έσκισε το χέρι. Όταν τσαντίστηκα πήγα να βγάλω το κομμάτι που έμεινε στο head και τρύπησα τον αντίχειρα τοθ άλλου χεριού!!! Τρελό φέσι σας λέω... Για την e τι να πώ? Παλιά μου έσπαγε κάθε 3 and some αλλά τώρα την έχω στρώσει την εταίρα!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα η σολ ειναι η αγαπημενη μου...τι να πρωτοπω?...

 

αρμονικη στο 2ο ταστο και τραβηγμα ΟΛΟ το floyd πισω' date=' απειρα σηκωματα και φυσικα ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ vibrato :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

ελα ντε...η σολ ειναι ολα τα λεφτα στο σολαρισμα (σολ-σολαρισμα :D )

εγω τρελενομαι να εχω φουλ γκαζια και να παιζω με το τρεμολο την σολ αλα van hallen..

αν και το θεμα ειναι λιγο καπως....

αντε και με νεο θεμα..αγαπημενη βιδα της κιθαρας..

λατρευω την πανω αριστερα στις stratocaster!!! :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα η σολ ειναι η αγαπημενη μου...τι να πρωτοπω?...

 

αρμονικη στο 2ο ταστο και τραβηγμα ΟΛΟ το floyd πισω' date=' απειρα σηκωματα και φυσικα ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ vibrato :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

ελα ντε...η σολ ειναι ολα τα λεφτα στο σολαρισμα (σολ-σολαρισμα :D )

εγω τρελενομαι να εχω φουλ γκαζια και να παιζω με το τρεμολο την σολ αλα van hallen..

αν και το θεμα ειναι λιγο καπως....

αντε και με νεο θεμα..αγαπημενη βιδα της κιθαρας..

λατρευω την πανω αριστερα στις stratocaster!!! :D :D

 

αληθεια ποια ειναι η αγαπημενη σου νοτα? :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η χειροτερη μου νοτα ειναι η λα και η μι επειδη εχω βαρεθει να βλεπω κιθαριστες να παιζουν λα και μι πεντατονικες :D :D :D

αγαπημενα ταστα ειναι οσα εχουν dots και δεν μπερδευομαι να μετραω.. 8)

μισω τις πενες γιατι ολο της χανω,αγοραζω καινουργιες και μετα τις βρισκω κατω απτο τραπεζι (πω πω ξενερωμα....ειμαι σιγουρος πως αμα ψαξω στο σπιτι θα βρω και 80000 πενες κατω απο κρεβατια-τραπεζια-στις τσεπες των τζιν-στο σιφωνι-στο σπιτι του σκυλου κλπ.κλπ:D :D )

μου τη δινει ο μπαμπαστρουμφ!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχχχ..αληθεια;

εχει και τα καλα του ομως..τα σκυλια ειναι ολα τα λεφτα...μακαρι να ειχα ενα κηπο εδω που ειμαι να ειχα ενα και εγω.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου